Posts by bilgekaan7070

Bugün Konya'daydım.Badem ağaçları çiçek açmış.Bademler çok sayda çiçek açar ve soğuğa dayanıklıdır.Bence kar ve soğuk sorun oluşturmaz.Geçen yıl Sarıveliler'de kiraz çiçeklerine kar yağdı yine de kiraz oldu.Kiraz bir de çok dayanıksızdır.Doğa için iyi olacağını düşünüyorum.

kilanli üstad ve diğer arkadaşlar öğretmen atamam olacak. Kar sever olarak hangi ili yazmalıyım hangi il kar yağışı çok olur önerileriniz nedir?

Öncelikle hayırlısı olsun.Puanınız nasıl bilmiyorum ama Artvin'in Rize'nin Giresun'un iç bölgelerini yazabilirsiniz.Doğuda çok kar yağan yerler var ama ağaç pek olmadığı için bir süre sonra insan beyaz örtüden sıkılıyor.Bunu 2000-2004 arası Ağrı'da görev yapmış bir öğretmen olarak yazıyorum.Yine de bayrağın olduğu her yer vatan.İyi ki de oralarda çalışmışım.Hiç bir şikayetim ve pişmanlığım olmadı bir kaç defa da ziyaret ettim.

5 ve 6 sında yağan yağmur Konya güneyindeki ilçeler Hadim-Taşkent-Bozkır-Sarıveliler-Ermenek bölgesini felç etti.Eriyen karlardan dolayı yollar kapandı,heyalanlar meydana geldi.Akşam ise yağış kara döndü ve erime durdu.Sabahleyin 20 cm civarı yeni kar yağmıştı.Şu anda yağış tipi şeklinde devam ediyor.Yarın büyük ihtimalle ana yollar kapanır.

Batman Gercüş'lü kar delisi var mı arkadaşlar? 2006-2007 yılında 1 kasım'da kar başlamıştı Mart ayına kadar devamlı kar yağmıştı.Gercüş'te 1 metre kar vardı.Okul tatil oldu tipiden öğrencileri evlerine kaybolmasınlar diye biz götürmüştük.Elektrik direkleri yıkıldı günlerce elektrik gelmemişti.Yaşlı insanlar bile hayatlarında böyle bir kış görmediklerini söylemişlerdi.Batman merkezde bile 20cm kar vardı o zaman.Hatırlayanlar olacaktır Diyarbakır günlerce -15 derecelerde sıcaklık görmüştü.Evlerin tuvalet giderleri donduğundan insanlar büyük sorunlar yaşamışlardı.Bugün Gercüş iyi kar almıştır.Yükseltisi bayağı var.

Sertavul Geçidi yine kapanmış kullanacak arkadaşlar haberiniz olsun, biz hayıflanıyoruz Konyaya yağmadı filan diye ama Konyaya yarım saat mesafe köylerinde 1 m civarı kar var. Bu sene doğudan fazla kar aldı Konyanın güneyi kilanli

Sarıveliler dün gece tipiden yıkıldı desek yeridir.Gerçekten Konya ve Karaman güneyi bu sene çok güzel kar aldı.Sarıveliler-Taşkent-Hadim-Bozkır-Ermenek yüksekleri 1m ve üstü kar tabakasıyla kaplı.Şu an tipi devam ediyor.

Muhteşem görüntüler. :love:

Böyle bi karı rüyamda bile görme imkanım yok. Çünkü her rüya az ya da çok gerçeği yansıtıyor...

Ben 13 yıldır buradayım.Hatırladığım kadarıyla 2009, 2012, 2014 ,2016,2018 kışlarında buna yakın görüntüler hep oldu.Ama en efsanesi 2011-2012 kışıydı.3 metre kar yağdı.