Posts by chronic53

hepimiz burada futbolu nasil bu hale getirdileri konusuyoruz. Fanatizme yer yok. Galatasaraylisida fenerliside besiktaslisida aynı dertten muzdarip. Haksiz kazanc olmamasi icin dil döküyoruz. Baybars hocayi 3 yildir taniyorum koyu bir fenerlidir ancak haksizligin karsisinda defalarca durduguna sahit oldum. Tarafli hareket edebilir tuttugu takima destek elbetteki verecektir fakat haksizliga asla gülüp gececek biri degildir. Lutfen bu konuda kelimelerimizi daha secici kullanalim.

Bu yıl bütün takimlar üç aşağı beş yukarı, kimine az kimine çok hatalarlada olsa her takimin canının yandigi bazende cani yanan takimin bir sonraki hafta haksiz kazancla puan aldigi sacma sapan bir yil oldu. Federasyonun yapisininda mhk ninda kökten degisiiklige gidilmesi elzem olmuştur. Bir Galatasaraylı olarak dün hakem beni adeta çılgına çevirdi. Rizespor oynadigi bütün büyük maclarda haksizliga ugrayan takimlarin belkide en basinda geliyor. Aylarca Basaksehir kollaniyor denildi bir ara hepimiz bunu kabullendik fakat son maçlarinda bir kaç fahiş hakem hatası yaşadilar. Bizim futbol komitemiz federasyon mhk bu kafayla ülke futboluna hic birsey veremez. Ingiltere bu yil cl euro ve supercup hepsine sahip olacak.basariyi tebrik etmek spor ahlakinin geregidir. Onlari bu anlamda tebrik ediyorum.

CEZAYİR asıllı bir araptan dinlemiştim. Suud hükumeti Dammam kentinde 200 bin konut inşa ettiriyor. Amacı çölde ki bedevileri yerleşik hayata geçirmek. Bedeviler gelip bakıyorlar beğenmiyorlar. Evler deniz kenarında. Çöl iklimine alışık olan Bedeviler deniz kenarında oturmak istemez ve evler boşa çıkar. Bu sadece Dammam da inşa edilen 200 bin ev. Arabistan genelinde bu şekilde inşa edilmiş yaklaşık 1 milyon konut olduğu ve bunların tamamının boş olduğu söylenir.

Bu Cezayirli eleman son noktayı koyduğunda beynimden vurulmuştum.
    son cümlesi aynen şöyleydi ;

'' Bu gerzek Suudlar bu evleri siz Türkler için yapıyorlar. Şaşırdınız değil mi ? Şaşırmayın. Zamanı geldiğinde Yahudi kavminden öyle bir zulüm görecekler ki siz Türkleri kendi elleri ile kutsal topraklara davet edecekler. İşte yaptıkları bu haneleri Allah sizin için yaptırtıyor. Suudlar şimdilik bunun farkında değil.''

Bu olayi bilmiyordum ancak, o topraklarin yeniden bizim olacagini biliyorum. Çünkü Allah"ın yer yüzünde ki kılıcı müslüman Türk milletidir.

Bir gün gelecek bizden ayrılıp devlet kuran sonrada bin bir türlü musibetle boğuşan orta doğuda ki devletlerin bir çoğu yeniden Türkiye'ye ilhak isteyecekler... Ve bu tarih çok da uzak sayılmaz. O zaman geldiğınde israil denilen lanetli topluluk tarihten silinecek Rabbimin izniyle...

Zeytindalı Harekât Bölgesinde terörist saldirida 1 asker sehit oldu 1 asker yaralandi. Bölge askerlerimiz tarafindan ateş altina alindi.

Şehidimize Allah'tan rahmet yakinlarina baş sağlıgı yarali askerimizede acil şifalar diliyorum

M.Ö 209 yılını kendine kuruluş yılı olarak kabul etmiş olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, nasil olurda bağlı olduğu devletin tarihi sadece 100 yıla sığdırılır. Onlarca devlet yıkıp kurmuş olan bu milletin 2200 yıllık tarih sahnesinde olduğunu kabul ediyorsak eğer, gençlerimizden ricam gecmişimizı unutturmak isteyen, bizi sadece 100 yılın içerisine sığdırmak isteyenlerin oyununa gelmeyin. Öyle bir durum da ne oğuzkağanı, ne de onun soyundan gelen sultan Alparslanı, Ertuğrulu, Osman Gaziyi, Fatihi, Yavuzu, Süleymanı, Aldulhamidi ve daha bir çok Hakanımızı da yok saymış oluruz. Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur....