Posts by chronic53

Genel patern yaz sezonu sonundan beri accunun verileriyle hemen hemen aynı. Ancak, şunu hiç bir zaman unutmayın, biz 3 tarafi denizlerle kaplı bir cografyadayiz. Yağısı bir sekilde normallere yakın seviyelerde yakalarız. Bu konuda şüpheniz olmasın. Benim icin gezici yüksek basinçlar her zaman icin ön plandadir. Hic bir zaman hep aynı yere ekmek vermez adildir. Ben azorun genel olarak pide pozisyonunda kalacagini tahmin etmiyorum. Buna ne izlanda musade eder nede sibirya. Bir dipnot gecmek istiyorum. Bu yıl kuzey ve kuzeydoğunun kışı olacak. Hatta biraz daha uluslararasi bakarsak İran uzun yillar ortalamasini bile gecebilir.

Biran önce göcmen yasasini iptal edip gereken cevabi vermemiz şart. Ne bu ya 28 Ab üyesi ve Abd ile Arap devletleri önüne gelen bize sarıyor. Elimizde ne kadar koz varsa kullanalim. Buna misaki milli sınırlarimiz icin.yapilan anlasmada dahil.

Terör bumerang gibidir. Yillarca birileri tatafindan kullanilir sonra baska biri gelir daha fazla para ve vaattr bulunur ve daha önce kullanana karsi kullanilir. Bir gün elbet dönüp dolasip basina bela olacak terör gruplari. Aslolan bu dünyada hic bir devlete taseronluk etmemekdir. Herkes davasinin pesinden kosabilir ancak ihamet baska birseydir.

kendi milli takimlarina 3 4 farkli yenilgiyi tahmin olarak görenlere ayip ettiniz diyorum. Bazi seyleri icinizde saklı tutun hele ki böyle günlerde. Milli duygular mantiginizin önünde olsun kı moral olsun o formayi tasiyanlara

Bizim son olarak yapmamiz gereken bir sey daha var. Her ne kadar hükümet bu konuya soğuk baksada, parti kapatma konusunun tekrar gündeme gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir pkk'lı çıkıpta mecliste terörü acikca destekleyecek, sonrada biz halk olarak bunlara maaş ödeyecegiz çok zoruma gidiyor. Mesele eğer kürt vatandaşlarimizin hakkini savunmaksa eğer ihanet içinde olmayan yüzlerce kürt partisi kurulabilir. Değıştirilmesi gereken kanuna bir madde eklenerek; terör savunuculuğu yapan partiler kapatilir gibi maddeyle bu iş hallolabilir. Buradan acikca söylüyorum, bir doğu karadenizli olarak onlarca kürt arkadaşım var. Aslanlar gibi vatani görevini yapmis can ciğer dostlarim var benim. Burada mesele kürtlerin hakkini savunmak olsaydi sırtlarını batıya dayamak yerine 1000 yıldır kardeş oldukları bu topraklari beraber paylastiklari, Sultan Alparslan ile Selahattin Eyyubinin kardeşligi nazarinda yaparlardi. İste bu yüzdendir ki, bu soysuzlarla kürt kardeşlerimizi aynı cümle icinde kullanmak bizi derinden sarsiyor. Ve son olaeak ekliyorum k, Kudüsün Fatihi Selahattin Eyyubinin torunlari bizim sonsuza kadar kardesimizdir.

Esed çakallık pesinde, bizim temizledigimiz yerlere rejim güclerini yerlestirmek ve muhalifleri oraya sokmak istemiyor. Bu yuzden sözde ypg ile isbirligi pesinde. Bu santrançtan biz kârlı cikacagiz. Abd bile bizim gücümüze daha fazla dayanamadı ve cekildi. Esedin oyunlarina mi boyun eğecegiz. Gecsin bu işleri

Abd Savunma Bakanı: Erdoğan bizden izin istemedi giriyoruz dedi. Şeklinde bir açıklama yaptı. Siz Türk'lerin ne zaman izin istedigini gördünüz ahmaklar. Bizi yeterince tanimamissiniz. Bu sizin kuruluş tarhiinden belli .(1783) Biz o tarihlerde 23 milyon kilometre kare toprağa sahiptik... Sor bakalim avrupaya ne diyecekler sana !!!

bu arkadaşın dinle ilgili sıkıntıları var. Uyarilari da dikkate almiyor. Daha geçen gün bende burdan uyardim. Yalniz uyarmak yetmeyecek sanirim. Fazlası lazım. Yönetimden ricam bu adama gerekli yaptirimin uygulanmasi gerektigini dusunuyorum. Burda ki insanlarin sinir uçlarına dokunuyor

Besiktas hocam,

Sevgililer sevgilisi Peygamberimiz hadisinde buyurur.

Ey ashabim, Onlar size dokunmadikca sizler asla onlara dokunmayiniz. Ki onlar islama büyük hizmetleri olacak bir millettir.

Ve dahasi....

Sultan Fatih icin söyledikleri....

İste biz o neslin torunlariyiz. Bu yüzden korku yok kanimizda, genimizde... Allah bizimledir