Posts by ilker.gunebakan

Ben birsüredir dünyanın manyetik kutuplarıın değişme süreci, dolayısı ile, rüzgarlar, magma hareketleri ki dolayısı ile,

deprem ve volkanik hareketlerin dinamiklerinin değişmesine kafayı takmıştım.

Bu konuda da, özellikle rüzgarların ( ki sadece kasırgalar, siklonlar, tayfunlar olarak düşünmeyin, buna yerel rüzgarlar da dahil)

dinamiklerinin artış yönünde değişmesi, göreceli bile olsa, sistemde entropinin artması ve sıcaklık parametrelerindeki artış,

sıcaklığın artması, buna etkileyen küresel ısınma faktörüde devreye girince,özellikle "kar" yağışları açısından hayal kırıklığı

yaşayacağız hissi uyandırdı bende. :P:P:P

bakalım ne olacak ^^^^^^

Kordon'dan kafanı doğuya çevirince sesler gelecek kulağına, " Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir" çalınacak mesela, Bataryalara "ateş" emri veren komutlar duyacaksın.

"Allah Allah" nidaları ile şahadete koşan askerleri yüreğinde hissedeceksin.

Heyecanla Fahrettin Paşanın süvarilerinin nal sesleri yankılanacak kulaklarında.

Özgürlüğü, bağımsızlığı, millet olmayı ve birliği duyacaksın kalbinde.

Mustafa Kemal'ı göreceksin atının üzerinde, zaferleri seyrederken.

Türkiye Cumhuriyeti'nin güneşi doğacak gözerinde.

Ağlayacaksın.ama o göz yaşları mutluluğun yaşları olacak.

Gurur duyacaksın Türk olduğunla.

30 Ağustos Zafer bayramımız kutlu olsun.

hocam o kadar önemli bir hususki anlatamam.cunku 17 agustosta bire bir agir bir esyanin altinda kaldi vucudunun yarisi.ben sansliydim hayatta kalabildim.bir kac kalan yara izi disinda kalici bir hasar olusmadi.lakin herkes bu kadar sansli olamaz.deprem ani kelimelerle tarif edilecek bir sey degil..o kadar kotü bir durum.bitmek bilmez o saniyeler.sansimiz var binamiz yikilmadi diyelim. Riski en aza indirmek icin,esya sabitlemek hayati bir husustur.oyle bir tufanku o an...mesela oturma odasinda televizyonumuzu mutfagin girisinde bilduk deprem sonrasi..

Benim evindeki tum sabitlenmesi gereken esyalar sabitlidir her zaman..cevremdeki bir cok kisininde..yalivada yasiyorum ve bir col kisinin maalesef cok aci tecrubesi var..

Değerli Hocam,

siz tecrübe ettiniz ama etmeyenler ?

ben.olsam inanın kanun cıkarır, polis kontrolü yaptırır,eşyaları sabitlenmeyene para ve hapis cezası verirıim.

O kadar önemli bu konu.

Çok haklısınız.

Birileri hava forumdan okuyup okuyup kopya çekip sağda solda haber olmaya çalışıyor

Solar minimum döngüyle ilgili şahsım , 4 şubat Hocam ve Storm Chaser arkadaşımız başta olmak üzere birçok arkadaşlarımız paylaşımlar yaptı ,sanki bu konu tek temel belirleyici etmenmiş gibi medya uyduruk isimlerin laflarını haber yapıyor , şaka gibi ya

Ülkede bilim değil , tanıma, kontak ve ilişkiyle haber yaptırmak prim yapıyor , fazla diyecek söz yok, bu kafayla anca bu kadar ilerleriz

Aslında cevap, gazetelerin 3.sayfa haberlerinin neden çok okunduğu ya da Şeyma bilmemkinin kitabını tartışıp, bu akşam

şehit olan 3 askerimizi neden konuşmadığımızda gizli.

Magazini seven bir toplumuz ne yazık ki ;(

çok faydalı bir sayfa burası.çok değerli bilgiler paylaşılıyor.öncelikle emeği gecen herkese teşekkur ediyorum.umarım yeteri kadar bilinçlendirme olabilmiştir bizlere.benim tek merak ettiğim ve her zaman üstüne önemle değindiğim bir husus var..herkes deprem anına evın ıcınde hazır hale getirebildi mi?deprem enınde sonunda olacaktır.belki 50 sene sonra belkide birazdan.tabıkı allah korusun ama mutlaka olacak.evımızdekı esyalar deprem anı aslında en buyuk katilimizdir..17 agustosta ölen her 100 kişiden 9 u esya çarpması ya da altında ezılmesi sonucu vefat etti.buradakı herkes bu konuda elinden geleni yapabildi mi?bilinçlenelim ama bu bilinçlenmeninde gereğini yapmalıyız..saygılar

Emin ol, %1 bile değildir önlemini alanlar. Belki %1 bile olmayabilir.

Hadi bu sayfada samimi bir anket yapalım, nispeten bilinçli kesim ne yapmış görelim.

Şahsen, yatak odasındakı gardropun sabitlenmesi dışında hiç bir önlemim yok meselaa.

buyrun arkadaşlar.