Posts by Cold.EFso

Hocam ilk yazdıgım 2011 yapım filmi emin ol izlerken vay be sanki bugünleri kurgulamışlar diye içinden geçireceksin :) filmin kapak sloganı ise daha ilginçti ''Hiç bir şey korku kadar hızlı yayılmaz''

Tamamdır Hocam , mutlaka izleyeceğim

Teşekkürler

Yine de şu yaşadığımız günleri bir rüya gibi algılıyorum , bakayım filim ne kadar yaklaşmış günümüze

"resident evil" tavsiye edebilirim

Onu izlemiştim Hocam sağolun , küresel bazda yayılmış hastalık anlatan tüm filmleri merak ediyorum (bir bölge merkezli film çokta küresel bazda anlatan çok film yok)

Çünkü yaşadıklarımıza hala inanamıyorum

Üç ay önce dünya böyle bitkisel hayata girecek diye bir film izlesem amma da atmışlar derdi çoğumuz

Ama maalesef yaşıyoruz ve daha neler göreceğiz hiç kimse bilmiyor

Nisan sonunu bulmadan rahat 1 milyonu bulur diye düşünüyorum

Maalesef iyimser bir rakam görünüyor bu

Sayıları gizleyen İngiltere Rusya ve Arabistan gibi en az 20 ülke var

Ekvador Şili Pakistan Malezya gibi pik yapmaya yeni başlayan ülkeler var

Avrupa pik yapmayı durdursa bu sefer Asya ve Latin Amerika başlayacak .

Aşı ve etkili bir ilaç bulunmazsa bu belayı kolay atlatamayacak dünyamız

Maalesef acı ama durum bu

Bu tempo ile giderse 24 Nisanı hesaplamaya benim cesaretim de moralim de gücüm de yetmez

Bugün ilave vaka sayısını sıfır açıklasalar bile ( ki öyle bir ihtimal yok on günden önce) okulların 1 Aydan önce açılması hata olur , ortalığın iyice sakinleşmesi , hastaların iyileşmesi , hatta belki komşu ülkelerin bile toparlandığını görmek gerekir , hiç bir ülke okulları açmadan böyle bir karar almak zor olacaktır

İçinden geçtiğimiz günleri anlatabilen yada en azından buna yakın bir senaryosu olan bir film bilen var mıdır?

Ama bölgesel bir biyolojik yada kimyasal tehlike değil , tüm dünyada yayılan bir belayı anlatan film varsa merak ediyorum

Tavsiyesi olan varsa izlemek isterim

En başarılıyız konusu tartışmalı bir konu olduğu için girmeyeyim

Gerçekten en başarılı olsak da , daha az başarılı olsak da , siyasi görüşler ağır basacağı için kimse kimseyi ikna edemez bu konularda

Benim temas edeceğim konu başka

Rusya ve Kırgızistandan bilgiler aldım

Hayat oralarda bitmiş

Rusya çok büyük aldatmaca yapıyor

Özellikle Kırgızda durum berbat

Açıklanan sayılar yalan

Sadece marketler ve eczaneler açık

Akşam sokağa çıkma yasağı var ve hastalara yetişemiyorlar

Dua edelim bu seviyede mücadeleye devam edelim ülkemizde

Oldukça serin hissedilen bir hava var.

Konumumda sabahtan beri devam eden sprey yağış var , rüzgar da etkili oluyor

İl geneli hava 5/8 derecelerde

Sistemin ülkemizi teğet geçmiş hali bile bizi üşütmeye yetti , Kırklareli tarafları iyice soğurken Mahya tepesi istasyonu -1’e kadar düşmüş muhtemelen kar alıyor, Çatalca radar istasyonumuz 3.5 derece ve 2 dereceye kadar inebilir

İtalya tarafına yolcu ettiğimiz asıl soğukları kapsaydık Sıfır derecelere inmek zor olmayacaktı birçok istasyonda

İyi ki de teğet geçmiş

Devleti haşa Allah gibi görmekten vazgeçmelisiniz. Burada kimse iller açıklansın demiyor, yaş-cinsiyet-vakaların sağlık durumları vs. gibi bilgiler her gün olmasa da birkaç günde bir paylaşılsın istiyoruz. Herkesin gözünde belli bir sempatisi olan Sağlık Bakanı'nı bile antipatikleştiriyorsunuz bu şekilde savunarak.

Bu söylediğiniz şirk ve büyük günahtır

Böyle düşünen yoksa da bu iftiradır

Allah gibi gören yok ama kendi devletini ve hükumetini şeytan gibi gören çok

Böyle zor zamanlarda devlete destek değil köstek olanların iyi niyetinden şüphe edilir

Nazikçe bir iki ilmi soru sorup çekilen baş tacıdır

Ama 1 ay boyunca sabahtan akşama Devletine laf sokanla işimiz olmaz , hayır da gelmez