Posts by Cold.EFso

Hukumete sesleniyorum sokağa çıkma yasağı ve ohal ilan etmeden bu işi kontrol altına a la maz sin lütfen duy sesimizi;(

Yalvarta yalvarta Ohali getirecek hükümet

Ohal istemeyin , kısıtlı sokağa çıkma yasağı yeter

Ohalin çok farklı yönleri ve sonuçları var

Sonra en çok isteyenler pişman olur Ohal’den

OHAL olmasın aman

İstediğimiz sadece sokağa çıkma yasağı

Macaristan’daki gibi bir Ohal çok sıkıntı olur , bana göre Victor orban’ın yaptığı şey yarı darbe hatta

Kanal istanbul felan diğerlerinin yanında hikaye asıl para Suriye savası/mülteciler ve Libya meselesine gitti malesefki.

Doğru tesbit

Bir de ekonomi konularında hiçbirşey bilmeyenler rajon kesmez mi

Hükümetin Kanal istanbul planı şu ; hiç para harcamadan , yurtdışı kaynaklı büyük bir fon ile yabancı şirketlere kanalı yaptırıp geçişlerden edilecek karı yapan şirketle paylaşmak , yap işlet modeli gibi

Yani Kanala para var lafı safsatadan ibaret

Bu lafı etmek safsata olduğu kadar bundan sonraki global dünya düzeninde Kanal yapılıp işletilebileceğini düşünmek de ayrı bir safsata

Yani sadece uç fikirlerin marjinal kapışmasından gına geldi

Bir de virüs gibi bir gündem bu gündeme kurban gidiyor Ya çıldırmamak elde değil

Aslında genel olarak değerlendirirsek ,

devletin aldığı önlemler yetersiz, halkın ,yetersiz tedbirlere uyma oranı daha yetersiz.bilinç çok düşük .

Bu bağlamda bunca yetersizliğin ortasında rakamlar çok kötü değil aslında ,ama kötüleşebilir.

Şu aşamada ilk adımın , şehirler arası bireysel seyahatlerinde yasaklanmasıdır.

Çok güzel özetlemişsiniz durumu

Medyayı da yetersiz buluyorum

Örneğin Acunun kanalı şu an Prime Time’da Virüsle mücadele ile ilgili yayınlar yapmalıydı

Dizi ve şov programı veren tüm kanallar için geçerli bu durum

20-22 en çok izlenen saatler çünkü

Covid-19 tedavisi gören Fatih Terim gibi Türkiye’nin en saygın ve en başarılı spor adamlarımızdan biri aleyhinde yapılan insafsız yorumlar ve yazılan bazı ahlaksız eleştirileri görünce bu virüse karşı verilecek savaşla ilgili pek umudum kalmıyor maalesef , hayat memat meselesi olan bir konuda nasıl böyle insafsız hale gelebiliyor insanlar , aklım almıyor

Salgın bittimi ekonomi normal hayata dönermi orası kararsız diye düşünüyorum hayat normala döner ama ekonomi çok zor

Birçok insan ruhsal çöküntü yaşıyor

Her insandan ve her nesneden kaçıyoruz

Bu virüs korkusu , aşısı bulunup sonuçları alınıncaya kadar artarak sürer gider

Demek ki en az 9-12 ay stresli günler bizi bekliyor

Ya da bir mucize bizi kurtarabilir

Ama nasıl bir mucize onu bilemiyorum

Dr Mehmet Öz bu virüs er geç tüm insanlara bulaşacak demişti

Bu görüşe üzülerek katılıyorum

Ne kadar yavaşlatabilirsek o kadar umut olur ağır vakalar için

Eğer Mehmet Öz haklı çıkacaksa ki maalesef küresel gidişat o yönde , saatlik artışın 100K olacağı dönemlere bile girebiliriz

İşte Pik ne demek o zaman öğreneceğiz tüm insanlık olarak

Bir yandan da Rusya ve Hindistan gibi çok sert tedbir alan ülkeler umut veriyor ama ne kadar direnebilecekler göreceğiz

Kendi ilimden örnek vereyim! Zonguldakta tahmini 30 ve 35 arası vaka var. Yoğun bakımda yatan hasta sayısı 2 idi birtanesin vefat etti. Geri kalanların hepsinin semptomları hafif. Karantinada lar

Fazla da iyimser olmayalım

Bu vakalar tespit edilebilenler

Tespit edilemeyen 5 bin vaka bile olsa , yarın gizli 10 bin demektir bu , öbür gün 15 bin yada üzeri gizli vaka eder

Semptom göstermeyip sokakta aylak aylak gezen virüs yayan kaç ahmağımız var ? Bilmiyoruz

Sadece alt gelir grubu da değil mesele

Ev partisi veren entellerimiz var, şaka gibi

Halk bu 2 hafta imtihanı pek geçemedi ne yazık ki , sokağa çıkma yasağı 3-5 büyük ilde bile başarılsa beli kırılabilir hastalığın

avururalya tv dünya corona virüs istatiklikleri yorumları gizli lider tükiye görünüyo yayılma hızı tükiye artıs cok düşündürücü diyor

Böyle yalan ve moral bozucu haberleri ararken çok zorlanıyor musun?

Bu kaçıncı spekülatif paylaşımın

Milletin canını sıkmak hoşuna mı gidiyor

Avururalya diye uyduruk bir ülkenin uyduruk bir yorumcusunu getirip paylaşıyorsun ki oranlarla ilgili yorum da yalan , bravo ona da sana da

Doktorun bileceği bir şey değil ama yinede sordum doktora dün aynı konuyu doktor götürürsün bir sıkıntı olmaz dedi.buraya getirmem lazım orada bakan yok eden yok ama ikametgahlarının orada olması sıkıntı

Belki istanbul valiliği daha dikkatlidir bilmiyorum , ama istedikleri ilk belge ikametgah oldu , doktor raporu da gerekiyor , eğer halletmeniz şartsa bir an önce yerine getirin , benim valilikten edindiğim izlenim İstanbul’a giriş çıkış seyahat kısıtlaması her an gelebilir, umarım yanılmam

Ama seyahat izni için başvuran çok yoktu

Bu da iyi bir gelişme

65 yaş üstü için seyahat izni uygulaması var (zorunlu bir neden gösterebilirse tabi)

Bunun dışında şahsi araç kısıtı şu anda yok. Sadece toplu taşımaya izin yok

Dün içişleri bakanlığı her türlü seyahati kısıtlama prensibimiz var diye bir duyuru yaptı ama bu hala sınırları net bir genelgeye bağlanmadı

Muhtemelen bu akşam bu konu da netleşecek