Posts by Cold.EFso

hocam bu sicakliklar daha birsey degil maalesef ..

Adana 37 derece golgede, 45 derece guneste sicaklik ile %50 nem destegiyle de hissedilen 70 kusur derece aninda anca evde kaliyor.

Bizim Sanliurfa'da sicaklik golgede 44 guneste 55 derece oluyor ama nem %10'u gecemediginden 53 anca hissediyoruz. Bu dereceler bizi anca kesiyor maalesef :D

Tabiki bölgenin limitleri yüksek, bölgeye yabancı değilim 😊

Benim kastım 30’un üstüne çıkınca da güneşte yanma pahasına sokakta gezer mi insanlar , bugün herkes her yerde sokakta yasak öncesi , acaba 33 derece olsa da mı gezerler , orasını Merak ettim

HF Bot’un bilimsel bir kaynağa dayandırdığı veriye göre dünyada virüsün yayılmak için fırsat kolladığı en uygun sıcaklık 5/11 derece aralığıymış

Güzel ülkemizde ise bu kafayla -10/+30 derece aralığı optimum sıcaklık olarak geçerli olacak galiba

Bazıları hükümet , içişleri , Fahrettin bey hatta muhalefet istifa falan istifa diyor ama ben toptan Millet İstifa etsin noktasına terfi ettim, hangi parti işbaşında olsa bu cehaletle başa çıkması zor olurdu, bu kafayla başımıza daha çok şey gelir

Her hareketimiz Avrupa’ya benzemeye başladı maalesef , vaka sayısından tutun da market yağmalamaya kadar

Umarım vefat sayımız Avrupa’ya benzemez

Bu 2 gün rezalet görüntüleri devam ederse devlette merhametin kalmayacağını sanıyorum

Bu durum ortaya çıktığından beri ne olur ne olmaz diye dondurucuda ekmek ,en az bir hafta yetecek gıda bulunduruyoruz evde. Ve akşam da çıkma gereği bile duymadık. Görüntüleri şaşkınlıkla izledik. Bu kadar geç mi söylenir diyenler var. Fakat şundan çok eminim ki iki gün önceden bile söylense yasağın başladığı saate kadar aynı izdihamı görürdük. Çünkü artık cehalette son raddedeyiz! Nokta.

yüzde 100 katılıyorum

Bence iş sadece ekmek kuyruğu ile de kalmazdı

Yasak kararı saat 18-19 gibi açıklansa çok yer yağmalanırdı, bundan şüphe duymuyorum artık

Aziz dediğimiz milletimizin bazı fertleri nasıl böyle mide düşkünü ve fırsatçı boş insan çıktılar.

Bu şahısların ve ailelerinin tespit edilip teste tabi tutulması, o saatte açık kalan marketlerin mühürlenmesi iyi olacaktır

Hatta geceki kuyrukçular 15 gün izinli sayılmalı

Kolacı dayı da hapse tıkılsa içim rahatlamaz

Af buyurun bizim millette bir taraflarına sürülecek akıl yok valla hayır yasak virüsün yayılımını engellemek için çıkıyor sen daha da yayıyorsun harbiden zeki fslan değiliz abi bir köpeğe falan anlatsan o bile anlar şu durumu ama cahil kesim anlamıyor ekmeği napıcan 2 gün anlamıyorum ki cidden akşam akşam aşırı sinirlendim şu görüntülere

Ekmeği gözüne sokacak görgüsüzler

Vallahi mutfakta kaç ekmek var bilmiyorum

1 de olabilir 2’de

Umurumda da değil

2 gün ekmek yemesem ölmem

Hatta 2 gün hiçbir şey yemesem ölmem

Bir Filozofun bir sözü vardı , adını unuttum

“Tek Gayesi midesi olanın değeri de ordan çıkan kadar olurmuş” diye

Ağır ama bu tiplerin hak ettiği bir söz bu

Tam da İstanbul’u ve Marmara’yı tarif etmiş bu çalışma

Nerdeyse 1 aydır hava sıcaklığı 5-10 dereceler arasında gezindi

15-20 derecelerin de virüsü çok engelleyeceğini düşünmüyorum

25-30 dereceler ve üstü yayılma hızını düşürebilir , bunun için de Mayıs sonu Haziran başını beklemek gerekir

Ayrıca insanımız güneş açtıkça dışarı çıkıyor(tabi yasak varken çıkamaz)

Sokağa çıkmak yasak değilken 20 derecede birçok işgüzar insan yürüyüş yapmaya kalkışacağından Nisan ikinci yarısındaki ısınmanın pek işe yaramayacağını düşünüyorum

Tek çare izolasyon , hijyen ve bilinçli maske kullanımı

Bildiğim birşey varsa bu haftasonu polisten kötek yemek için kaşınacak çok boş beleş adam sokaklara çıkmaya teşebbüs edecektir

Umarım çıkmazlar , çıkarlarsa da polisin eline sağlık derim

Rusya ve Hindistandaki gibi disiplin şart böylelerine

Yoksa ben özgürüm bana karışamazsın diyecek çok ahmak çıkar tahminime göre

Bu haftasonu alınacak sonuçlara göre kapsam genişleyebilir

kilanli güzel tespitleriniz var ama küresel politik denklemlerde hiçbir düzelme belirtisi yok

Düşmanlıklar aynı

Terör örgütleri hala saldırıyor

Enerji savaşları devam ediyor

Ambargolar devam ediyor

Yokluk kıtlık endişesi had safhada

Maalesef umut verici bir düzelme göremiyorum ben

İnsanoğlunun ve en çok da küresel zenginlerin gözünü ancak bir avuç toprak doyurur

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı ve Çin Devlet Başkanı bu felaketin iki beceriksiz ismidir

Bunlar yüzünden hayat kabusa döndü ve daha kaç ay yada kaç yıl sürecek belli değil

Dünya kamuoyu bu ikisinin istifa edip defolup gitmeleri için yeterince baskı uygulamadı

Hatta çekik gözlü utanmasa kendini kahraman ilan edecek

Bazı istasyonlar Sıfır dereceyi zorlamış

850’de giren 3 derece civarı oysa ki

Eğer modellerin geçen hafta gösterdiği -5’ler ve altında bir soğuk girişi olsaydı ve üstüne yine böyle bir enverziyon gerçekleşseydi İstanbul’da ve hatta komşu illerde Sıfırın altını gören Onlarca istasyon olabilirdi

Bu durumda tarım ve özellikle meyveler büyük hasar alabilirdi , bu gecelik direkten döndük ama önümüzde iki soğuma daha var

Şu dönemde Kapalı havalar hem insanların sokağa dökülmesine hem de enverziyona karşı en makul çözüm olur. Dilerim hava kapalı geçer şu günlerin çoğunda

Allah korusun bu kadar sıkıntının üstüne bir de tarımsal yokluk kaldıramayız