Posts by Vehbi

Vaka sayıları azalsa bile salgının bitip bitmediğine emin olmak çok zor özellikle İstanbul gibi bir yerde. Şu an uzaktan çalışanlar, kronik rahatsızlıkları olan insanlar ofislere çağrılırsanız ne yapmayı düşünüyorsunuz ? Bu durumda olanların görüşlerini merak ediyorum? Kronik rahatsızlıkları olan insanlar zorla işe geri çağrılırsa bu insanlar bile bile lades mi olacak? Aklımda çok soru var...

Spor salonu işletmecisi olarak soruyorum.Normal bir vatandaş olarak salonlar açılsa bile gidermisiniz? Bence gitmezsiniz.10-20 kişi için salonu açmayı düşünmüyorum devlet zamanı gelince şu şu şu önlemler ile salonu açabilirsin dese bile.

Hocam çok güzel bir konuya değindiniz,Özellikle Kocaelide çok sayıda fabrika var ve bu fabrikaların ihracat yapan kurumsallar için söylüyorum ,kronik rahatsızlığı olan çalışan kardeşlerimiz idari izinli sayılıyorlar ama bu durum uzun sürecek olursa bu kardeşlerimiz için süreç zor geçecek ,kocaeli de yaşadığım için ve pozisyonum gereği bu tarz geri bildirimler çok alıyorum,orta ölçekli işletmeler bu noktada ücretsiz izin seçeneğini kullanacaktır ama süreç uzar ise büyük ölçekli kurumsallarda bu uygulamaya geçecektir ,risk almak istemeyecektir, ilerleyen günlerde kronik rahatsızlığı olan çalışan kardeşlerimiz gündem olacaktır

Bu karar sonrası Kocaeli de ,60 yaş üstü çalışanların, gebelerin ve raporla belgelenmiş kronik hastalığı bulunan çalışanların idari izinlerin iptal edilip, ücretsiz izinlere ayrılmaları gündeme gelebilir ve bu tüm ülkeye veya sanayisi olan illere de yansıyabilir

Evet Mehmet Ali paşa da o civarlar karantinda olan yerler olduğunu duymuştum ama ben Derincede daha fazla olduğunu düşünüyorum en son sağlık bakanının paylaştığı haritaya ve kendi duyumlarıma göre kanımca en çok Kocaeli'de Körfez ve Derince ilçelerinde hasta olma ihtimali yüksek. Valinin açıklaması varmı rakamlarla ilgili ben görmemiştim çünkü ? Valla yürüyüş yoluna gitmeyeli 3 hafta oldu hatta izmite gitmeyeli diyelim para verseler gene gitmem şu durumda Araştırma hastanesinin önünden bile geçmemeye çalışıyorken millet havayı iyi buldu keyfini çıkarıyorlar demek devam etsinler sonucunada katlanmak zorunda kalırlar bu gidişle.

Valilik ilçe bazında rakamlar paylaşmadı ama Derince eğitim araştırmada görevli arkadaşım var , Derince için 60 evler , Derince merkez , Esentepe ve sopalı semtleri ağırlıklıymış , gene onun demesine göre , Gebze Körfez izmit Derince Gölcük diye sıralı vaka sayısı dedi,Allah yardımcımız olsun kardeşim,eski asker hastanesinin olduğu yere de Sahra hastanesi yapılıyormuş galiba

Cuma günki olaylardan sonra vaka sayıların artacağını düşnüyorum 5-6 gün sonra inşallah artmaz diyelim. Burada 250 yataklı sahra hastanesi yapılmaya başlandı malum Derincede'de vaka sayısı bi İstanbul gibi olmasada fazla.

Derince vaka sayısı 2 gün öncesinde 120 lerin üstünde görünüyordu , Kocaeli il geneli ise 1700 lü rakamlar vardı, Gebze izmit Derince Körfez hattı sıkıntılı durumda,bugün iş gereği izmit merkeze indim , yürüyüş yolu felan çok kalabalıktı çok üzüldüm, Bekirpaşa taraflarında da çoğu apartman karantina altına alınmış

Bugün bizde test yaptırdık eşime, 2 haftadır devam eden öksürük şikayeti nedeni ile.

İlk kan testi negatif çıktı, hamile olduğu için Tomografi ve film v.s. çekemiyorlar. Sürüntü örneği alındı onunda sonucu 1-2 güne çıkacakmış.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Çok geçmiş olsun , Rabbim dermansız dertlerle imtihan etmesin

Benimkide hemen hemen aynı hocam boğazda gıcıklanma falan cumartesi günü halsizdim şimdi iyiyim arada çok hafif öksürük var, işe falan gidiyoruz birde bugünlük rapor aldım ama umarim normal griptir Allah yardımcımız olsun hepimizin birazda psikolojik olarak etkileniyoruz bence

Çok geçmiş olsun, Rabbim dert veripte dermansız bırakmasın , iş konusunda artık zorunluluk hali var , tek tabanca olsan sorun olmaz ama evli olunca birde krediler devreye girince mecburen çıkıyorsun dışarı

3-4 gündür Boğaz ağrım var , zaman zaman hafif halsizlik gelip gidiyor, birkaç gün daha bekleyeceğim , ayrı oda da izoleyim zaten , ateş görüldüğü an hastaneye gideceğim , Rabbim hepimizi dermanı olmayan dertlerden korusun