Posts by sura16

Bu sene çok ilginç bir durum ile karşı karşıya kaldık. Cırcır böceği doldu şehirin ortasında, beton yığını içerisindeyim. Bunca yıl şehirde hiç görmedim. Hep ormanlık,deniz kenarı yerlerde görüyordum. Uyutmuyor geceleri. Var mı başına gelen hiç görmedim çünkü böyle şehir içerisinde.

Şunu söylemekte fayda var. Erol bulut hem Malatya'da hem Alanyaspor'da takım savunmasını çok iyi oynatan bir hocaydı. Bugün Fenerbahçe'nin savunma hattı ilk defa birlikte oynadı. Tisserand-Lemos ilk birlikte maçlarına rağmen arka dörtlü iyi maç çıkardı. Gerek kornerler, duran toplar vs Fenerbahçe savunmasını düzgün gördüm. Geçen seneye göre savunma problemi aşılmış ve takımın boyu uzamış. Duran toptan Fenerbahçe bu sene çok gol atar. Erol bulut'un en büyük özelliği yönettiği takımlarda duran topları çok etkili değerlendirmesi.

sura16 Hatay maçındaki oyunla bu oyun arasında dağlar kadar fark var.Neyse hayırlı geceler arada Galatasaray için de bekliyoruz bu uzun objektif tespitlerini:grinning_face_with_smiling_eyes::slightly_smiling_face:

Galatasaray'a 2 net transfer lazım o gelmedikçe ümitli yorum yapmak zor. 1 tane orta saha 1 tane hızlı kanat lazım. Hatta imkan olsa 2 orta saha lazım. Ama yönetim bana göre kimseyi alamaz böyle kapanır transfer. Hem Avrupa hem lig hem ziraat vs 60-70 maç oynamak Galatasaray'ı çok zorlar. Biraz umudum yok. Transferler yapılırsa o zaman değişir. Bu sene Trabzonspor'u ve Beşiktaş'ın da oyununu çok kötü gördüm. Beşiktaş mensah llajic dorukhan orta sahası ile oynayamaz. Nsakala ve Wellington çok kötü oyuncular. Beşiktaş'a çok transfer lazım. Kadro kalitesi çok düştü ama para yok. Trabzonspor'da baker'i ve sağ bek Serkan'ı beğendim. Onun haricinde iş yok. Abdulkadir ömür çok gerilemiş, Hüseyin Türkmen çok kötü stoper,yeni sol bekleri de iyi.

Bu arada istatistik okumada iyiyimdir.Orada Fenerin 19 ceza sahasıbiçinde topla buluşması yerine Galatasaray'ın 5 olmasına niye bir şey demiyorsun? Türk telekomda değil miydi maç? Fener'in forveti bile yeni gelmiş takım yeni alışıyor hatta ilk 2 maça göre çok daha iyi gidiyoruz diyorum sen bana çok iyimsersin diyorsun.Neyse Ozan üstüne koymaya devam ediyor Valencia'da sahanın en çok çabalayanlarından diyebiliriz.Samatta da takıma alışırsa güzel hedeflerimiz var İnşallah.Ayrıca Deniz ve Gökhan'ı zayıf buldum.Thiam da etkisizdi.

İşte bak orada hata şu. 14 şut var Fenerbahçe'nin 1 tanesi isabetli ve gollük bir pozisyon değil. 3 haftadır olay bu. 9 kişi Hatay'a karşı da aynı olay oldu. Ben diyorum ki bu plan devam ettikçe kapanan savunmalara karşı duran top hariç Fenerbahçe gol bulmakta çok zorlanır ve akan oyunda golü zor bulur. Deniz'e 80 dakika iyi dayandı gerçekten kötü oynadı. Thiam'da kanat oyuncusu değil ancak forvet yedeği olabilir. Valencia'da tigres'de hep çift forvet oynuyordu. Bitiriciliği çok düşük ve gol sayısı çok az isim. Çift forvette basan, savunmayı çıkartmayan rolde etkili oluyor. Çok takip ettim.

Benim anlatmak istediğim olay şu. Bugün Fenerbahçe 14 şut atmış 1 tanesi isabetli oda gol pozisyonu değil. Yani rakip kaleci yere yatmamış. Samatta iyi oyuncu. Pl'de başarısız olsa da bu ligde iş yapar. Fenerbahçe'nin şuan hücum organizasyonları Caner'in ortalarına ve kornerlere bakıyor. Akan oyunda gol atma ihtimali yüzde 10. Bugün ceza sahası içinde Fenerbahçe 16 kere buluşmuş ise 13 kere Caner ortası sayesindedir. İlk 2 hafta da aynı oyun vardı. Bunun transfer ile alakası yok oynatılan oyun ile alakası var. Bu şekil giderse kapanan Anadolu takımlarına inanın gol atamaz. 9 kişi hatay maçında gördünüz olanı. Benim anlatmak istediğim bu daha nasıl açıklayabilirim bilmiyorum takım gömmek diyorsunuz. Ben olanı söylüyorum. Ne eksik ne fazla mevcut durum bu.

Dostum sana bir şey demiyorum artık.Objektif yorum altında Fener'e sallıyorsun habire sonra yoruma gelemiyorsunuz diyosun.Şu maçta hakemin yaptıklarını göremiyorsan ne diyim...

Ben yanlış bir şey demedim. Fenerbahçe'ye de bir şey sallamadım. Olanı söyledim. Fazla iyimsersin. Aynılarını geçen sene de diyordun ali koç böyle,ersun yanal böyle o zaman da dedim Ersun yanal ocak şubat gönderilir oynatılan oyun ve transferler yanlış yine aynı tepkiyi sen vermiştin Fenerbahçe'ye sallıyor demiştin. Bugün Fenerbahçe ne oynadıysa onu söyledim. Thiam, Valencia kanat oyuncuları değil. Fenerbahçe bu defansif oyunu sürdürmeye devam edecekse bakasetas tarzı net bir 10 numara lazım çünkü bu oyun erol bulut'un Malatya'da oynattığı 4-2-3-1'in kopyası. Orda guilerhme 10 numara oynuyordu, Alanya'da bakasetas. Şimdilik o bölgeyi gustavo-ozan 10 numara sosa veya mert hakan ile halledebilir ama mert hakan o kadar skorer isim değil. Fenerbahçe'ye en az 2 ama 1 tane iyi kanat lazım. Bunlar olmazsa çok zorlanır. Hele Anadolu maçlarının çoğunda büyük gol sıkıntısı çeker zamanı gelince konuşuruz. Haksız bir infaz yapıyorsunuz.

Galatasaray için ne diyeyim ki çok kötüydü yazmışım. 3 günde 1 maç yapıyorlar. Sezon başı kaldıramıyorlar daha şimdiden. İlk 11'den 8 oyuncuya sallamak lazım mesaj uzayacak. Taylan,marcao,luyindama hariç iyi olan yoktu. Fenerbahçe'de doğruları söyledim. Bugün ozan ve gustavo ekstra iş göstermese çok daha kötü bir takım vardı. Gustavo ozan muhteşem iş çıkardı. İlerleyen haftalarda görürüz. Benim demek istediğim erol bulut çok defansif,gol yememe odaklı bir oyun oynatıyor. Bakasetas gibi skorer bir on numara,kilit açacak adam bulamazsa anadolu'da oynayacağı 9 maçın 6 tanesinde gol atmakta çok zorlanır. Şampiyonluk Anadolu'dan geçiyor. Niye bir kasıtlı art niyet arıyorsunuz anlamıyorum. Yoruma hiç gelemiyorsunuz.

İki takım da çok kötüydü yazısından sonra yazılanların tamamı bir takım hakkında. Kaldı ki tuttuğun takım için olsa onu da anlayacağım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim dediklerinin tamamı şimdilik doğru ama daha takımın uyum sürecinde olduğunu unutmayalım.

Cevabımı üst tarafta verdim. Çok art niyetli siniz. Fenerbahçe taraftarına yorum yapılmıyor. Geçen sene hepiniz burada Fenerbahçe şampiyon olacak derken Ersun yanal iyi oyun oynatmıyor, Ocak Şubat gibi yollanır dedim linç yedim. Ben yorumlarımda art niyet hiçbir şey yazmadım. Sizler yanlış anlıyorsunuz.

Objektif o hocam:beaming_face_with_smiling_eyes::beaming_face_with_smiling_eyes: Evinde top oynamayan Galatasaray için bir şey yazmamış ama...Bu arada ceza sahasında topla buluşma Gs 5-19 Fb 'du bir ara son durum nasıl acaba.

İstatistikleri doğru okuyamazsan seni yanıltır. Kaçı kaleye isabetli şut olmuş? 19 tane sayının 15 tanesi caner'in ceza sahası ortalarıdır muhtemelen. Bu yanıltır. Ben yazacağımı bir üstte açıkça yazdım.

İki takımda kötü diyorsun tüm eleştiriyi Fenerbahçe'ye yapmıyorsun. Fenerbahçe yi sevmediğini bu kadar belli etme bence

Galatasaray için ne diyeyim ki çok kötüydü yazmışım. 3 günde 1 maç yapıyorlar. Sezon başı kaldıramıyorlar daha şimdiden. İlk 11'den 8 oyuncuya sallamak lazım mesaj uzayacak. Taylan,marcao,luyindama hariç iyi olan yoktu. Fenerbahçe'de doğruları söyledim. Bugün ozan ve gustavo ekstra iş göstermese çok daha kötü bir takım vardı. Gustavo ozan muhteşem iş çıkardı. İlerleyen haftalarda görürüz. Benim demek istediğim erol bulut çok defansif,gol yememe odaklı bir oyun oynatıyor. Bakasetas gibi skorer bir on numara,kilit açacak adam bulamazsa anadolu'da oynayacağı 9 maçın 6 tanesinde gol atmakta çok zorlanır. Şampiyonluk Anadolu'dan geçiyor. Niye bir kasıtlı art niyet arıyorsunuz anlamıyorum. Yoruma hiç gelemiyorsunuz.

Son yılların en kötü derbisi oldu. İki takımda çok kötüydü. Fenerbahçe Caner'in ortaları hariç atağa girmiyor. Muhtemelen kaleci fatih yere yatmadı. Gelen deniz Türüç hariç o da kaleyi tutmadı şut hatırlamıyorum. Fenerbahçe'de ozan, gustavo ve Altay iyi maç çıkardı. Erol bulut tüm sezon böyle oynarsa Anadolu maçlarında çok zorlanır. Efektif, yaratıcı bir oyun yok. Gole çok uzak. Amaç gol yememe üzerine kurulmuş. Aykut Kocaman çok eleştiri aldı aynı oyundan. 1-2 maç berabere kalsın erol hoca çok eleştiri alır.

Hakem rezilliğe devam ediyor..Fener'e faul çıkmıyor ne hikmetse..

Taylan'a haksız sarı kart çıktı şimdi. İlk yarı luyindama'ya haksız kart çıktı. İlk yarı topu eliyle atak kesen Gökhan'a Kart çıkmadı. Rezillik varsa iki tarafa da var da şuan çok maça etki edecek bir hareket yapmadı. Erol bulut Malatya'da oynattığı defansif oyunu oynatıyor. Fenerbahçe duran top veya kenar ortalarından gol atarsa atar. Aykut kocaman'ın oyunu sevmeyenler bu sene çok sıkılır :) Galatasaray'da çok kötü oyun çıkarıyor bugün.

GS'de parada yok hocam, sizce olursa takasla mı olur?

Sene sonu zorunlu satın alma,Telles vs satılırsa gelecek para, takas bir çok yöntem ile halledebilirler ya hocam. İrfancan Avrupa yalan oldu Sevilla işi olmadı. Nişanlandı Türkiye'de kalacak. Okan buruk maç sonu doymuş isimler ile bugünden itibaren yolları ayırmaya karar verdim dedi. Direk irfancan visca bunlar. Fenerbahçe'de rodrigues'i gönderip visca alır diyorum tahminimce

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.7k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.7k
      Views
      298k
      3.7k
    3. Boeing 777-300E

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      760k
      12k
    3. besimciftci

1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.8M
      23k
    3. Gray Cities

1. Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar 7.4k

• Samet
    2. Replies
      7.4k
      Views
      490k
      7.4k
    3. ataberkgnay

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım 2020) 449

• Samet
    2. Replies
      449
      Views
      51k
      449
    3. ExcuseMe

1. Ankara Özel Raporlar - Yorumlar 6.1k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      6.1k
      Views
      397k
      6.1k
    3. ANGARALI

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      112
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 1

• Samet
    2. Replies
      1
      Views
      82
      1