Posts by sura16

O teknik direktör değil ki...

Hem de direkt a takım hocalığı yapacak seviyede değil. Kariyerinde sadece 1 sezon Alanyaspor çalıştırdı o da yardımcısı farioli gidince baya tökezledi. Henüz çok toy hoca. A milli takıma şuan en fazla yardımcı olarak gelmesi lazım.

İşte onun için kapısında yatarım ifadesini kullandım hocam. Tüm yaş kategorilerinde devrim + geleceğe dönük proje ve sabır teklif edilirse bir umut diye düşünüyorum. Löw bence kulüplerden beklediği teklifleri alamayabilir.

Düşünceniz güzel tabi keşke olsa Ilgaz çınar demişti piontek terim modeli olsa gene diye. Löw veya bir yabancı antrenörünün yanına emre b, çağdaş gibi yerli yardımcı vereceğiz yabancıdan sonra o gelecek baya iyi olur.

Şaka bir yana geçende dedim, ben olsam Löw'ün kapısında yatar ve onu getiririm. Yerli hoca kim gelirse gelsin mevcut futbol ikliminde başarıya kolay kolay ulaşamaz. Sürekli isim üzerinden spekülasyon döner.

Löw niye gelsin hocam? Bizden kat ve kat daha iyi Almanya milli takımını bıraktı. 3m falan maaşı vardı onunda. Kulüp takımı çalıştırmak için milli takımı bıraktı. Elinde çok zengin kadroyu bırakıp Türkiye için uğraşacağını hiç sanmıyorum.

Okan Buruk için henüz erken biraz daha pişmesi gerekiyor açıkçası Hamza Hamzoğlu'nun geçmesini isterim performansını merak ediyorum bana göre Aykut Kocaman'ın Gs versiyonu ama daha taktiksel.

Okan hocanın daha ne kadar pişmesi gerekiyor yahu başakşehir'de şampiyonluk bile aldı. CL oynadı iyi kötü başarılı sonuçlar aldı. Gayet hazır hoca. Okan başa gelsin emre ve çağdaş atan yardımcısı olsun. Kısa sürede en büyük katkıyı verirler. Aykut hoca da olur ama hamza Hamzaoğlu hayatta olmasın.

Sorun başta aslında. Futbolu bilmeyen inşaatçı ihaleci bir isim futbol federasyonu başkanı. Futboldan anlamayan adamlar tepeden tırnağa geçince liyakat denilen şey kalmıyor. Ülke genelinde altyapı tesisleri rezalet sıfır yeterlilik. Amatör,alt lig maçları katırların otladığı sahalarda oynanıyor şaka değil google yazın bakın. Antrenörler çok yetersiz taktik teknik namına modern futbol adına hiçbir bilgileri yok. Ülke futbol ülkesi,seveni,izleyeni, yapanı,yeteneklisi çok da işleyeni yok. Keşke hem TFF hem Şenol Güneş aynı anda gitse.

Daha önce hayatınızda hiç milli takımın bu kadar rezil bir halde olduğunu gördünüz mü? Bu kadar rencide olduğumuz zamanı hatırlıyor musunuz? 2016 prim, kavga olayları bile şunun çeyreği rezillik yaşamadık yazık valla. Avrupa şampiyonu yapan mancini 2m maaş almış. Dünya şampiyonu yapmış deschamp 3m almış. Bizim hiçbir başarısı olmayan çok değerli hocamız 3.2m euro maaşı alıyormuş. Dünyanın en çok kazanan tdlerinden biri olup hem Avrupa şampiyonası hem dünya kupası elemelerinde en kötü tdlerinden biri oldu. 32m TL senelik maaşın hesabını kim soracak? Yazık günah vallahi ya. Umarım okan buruk,emre belezoglu, çağdaş atan üçü ile teknik ekip kurulup getirilir. Milli takımı ancak öyle düzeltiriz

yurt dışı ise gideceğin yer bilmem ama Bursa ya bir gelsene trafik gör:):)

Bursa trafiği İstanbul'dan beter iki ilde de yaşamış biri olarak söylüyorum. İstanbul'da bir sürü alternatif yol var kaçmak adına. Bursa'da bu imkansız. Ankara-İzmir yoluna bir girersen hep dümdüz sağdan soldan kaçış yolu sıfır tıkanıp kalıyorsun. Keza çevre yolu aynı şekil. Özellikle acemler'in orayı yanlış düzenlemeler ile daha da sıkıştırdılar. 3-3.5m nüfusu kaldıramıyoruz yazık.

Niye önemli dersler yüzyüze yapılıp diğerleri uzaktan eğitim yapılmıyor? Matematik Fizik Kimya sayısal işlemleri yüzyüze yaparsın anlarım da tarih, müzik,beden gibi dersler niye yüzyüze olur anlamıyorum. Çocuklar ne kadar uzun kalırsa o kadar virüs ile başbaşa kalacak. Havalar az soğuduğu zaman camlar falan kapanacak maske ile küçücük bir odada 40-50 kişi üst üste kalacak. Nereden bakılsa rezil karar. Bari sınıfları yarı yarıya bölseydiniz yazık ya. Varyantlara karşı aşıların da dirençi düşmüş iken işimiz zor. Okullar için 1 ay ömür veriyorum açık kalması adına. Üniversiteler bile hibrit eğitim yapacak yarı yüzyüze yarı uzaktan.

İsrail den ani ve ilginç açıklamalar var muhtemelen yakında yeni olası büyük dalgalar için 4. doz aşılamaya başlayacaklar gibi görünüyor

External Content twitter.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

Burada başka bir çıkarım olduğunu düşünüyorum. Tahminimce demek istediği virüsün kendi kendine yok olmayacağı,bundan sonra grip gibi devam edeceği ve antikor seviyesi düştükçe tekrar aşılanmanın gerekebileceğini söylüyorlar. Yani 3. Dozların da antikor seviyesi azalacağı için 4. Dozlar için yeterli miktarda hazırda olmalı tarzında bir çıkarım yaptım. Çünkü dün uğur şahin açıklama yapmıştı 2. Doz da yeterli ama 3. Doz da direkt koruyuculuk yüzde 95-97 seviyesine çıkıyor yeni varyantlara karşı 3. Dozu öneriyoruz diye. Eğer 4. Doz yapılacaksa zaten orada bir dururlar yeni bir update getirirler aşıya varyantlar için. Uğur Şahin 1 ay içerisinde varyantlara karşı yeni aşının şablonunu hazırlayabileceklerini söylemişti daha öncesinde. Hatta varyantlara karşı yeni bir aşı,oda sıcaklığında saklanabilecek daha kullanışlı bir aşı üzerinde çalıştıklarını okumuştum. O zaman sevkiyat falan daha da kolaylaşıyor.

emraheses2626 Yahu aşı olmayan normal insan kalp krizi, pıhtı, beyin kanaması geçirmiyor mu? Neye göre aşıya bağlıyorsunuz siz? Kalp damar yapısını mı gördünüz? Alkol,sigara,genetik geçmişi var mı biliyor musunuz? Düzenli kontrol yaptırmış mı biliyor musunuz? Neye göre o yorumu yaptınız? İlk aşı yapılalı 2-2.5 sene oldu. Daha ne kadar uzun sürede etkisi çıkabilir bir aşının? Antikor etkisi bile 6 ay sonradan azalıyor. 3. Dozu varyantlar yüzünden bağışıklığı düşük insanlara öneriyorlar. Bir aşının en uzun yan etkisini 2 ay olarak bakıyorlar zaten. Ne kadar uzun sürede nasıl bir etki yapacak aşı 4 sene sonra herkesi öldürecek mi ne demek istiyorsunuz siz yani? Grip,nezle gibi basit ise niye gencecik insanlar ölüyor niye her gün 300 ölüm veriyoruz? İnanılmaz şeyler soyluyoesunuz hiçbir dayanağı olmayan. Ne hikmetse hep aşı karşıtlarının çevresinde böyle şeyler oluyor. Aşı olup çevresinde yaşayan kimseyi duyamadım. İnşallah da duymam Allah herkese sağlık sıhhat şifa versin.

Haziran ayındaki aşılama hızı devam etseydi Ağustos ayında toplumsal bağışıklık ön görülüyordu. Hala bir ton aşılanmayan insan var. Ya da 1. Dozu yaptırıp ikinci dozu yaptırmıyor çevremden biliyorum. Aşı için hiçbir teşvik,dayatma yok. Aşılanma olmadığı sürece varyantlar daha çok artacak hatta daha da ölümcül ve bulaşıcı hâle gelebilecek. Yapılan araştırmalara göre virüsün gittikçe daha güçleneceği,kendi kendini yok etmediği aksine daha da güçlendirdiği ve farklı bir mekanizması olduğunu söylüyorlar. Bu gidişle aşıların oranı da düşecek. En yüksek koruyuculuk oranı Sputnik diye okudum Türkiye'de hala kullanıma girmedi ardından biontech. Biontech ikinci doz şuan genç nüfus için yeterli. 3. Doz ile varyantlara karşı yüzde 95-97 oranında koruyuculuk sağlıyormuş. Bağışıklığı düşük kişiler olabilir. İnaktif aşı olan sinovac çok etkisiz kaldı. Dün sağlık bakanı diyor ki 2 doz inaktif aşı sinovac olan herkes mutlaka 3. Dozu olmalı diyor. En iyi aşı diye başta lanse edildi ama koruyuculuk maalesef düşük. Yaşlı nüfusu hep sinovac ile aşıladık ben ölüm oranlarını ona yoruyorum. Gözlemlediğim kadarıyla yaşlı nüfus 3. Dozu olmak istemiyor aşı karşıtları korkutup duruyor devamlı. Okullar konusu da büyük sıkıntı muhtemelen 1 aya kapanacak böyle giderse. Üniversite için bir ton yurt,eve kirası verenler olacak. İlkokul lise gidenler bir ton okul malzemesi parası verecek. Keşke eylül'e kadar insanlar teşvik edilip aşılanma tamamlansaydı. Ya da ekim-kasım ayına kadar mutlaka toplumsal bağışıklık sağlanıp o döneme kadar uzaktan eğitim ile başlanıp sonra kapanmayacak şekilde yüzyüze eğitime geçilseydi...

Allah asgari ücret ile ev geçindirme derdinlerin yardımcısı olsun. Hele kirada olan insan kafayı yiyor. Kirada oturan, çocuk sahibi insanlar çok sıkıntı çekiyor. Bir sürü ev gideri var. Yaşam şartları inanılmaz zorlaştı. Zengin daha çok zengin oluyor yaptığı yatırım ile ama geliri düşük, orta yollu insanlar gittikçe daha da fakirleşiyor. Allah yardımcımız olsun hepimizin ne diyelim artık.

Şenol Güneş ile hiçbir şey olmaz. Bile bile lades. Dünya kupasında da yazık olacak güzelim takıma. Avrupa şampiyonası sonrası direkt gönderilmesi lazımdı. Dünyanın en çok kazanan milli takım antrenörlerinden biri Şenol Güneş. Yıllık 3m Euro 30m TL kazanıyor yazık ne desek boş.

İnsanlar aşı olmadığı sürece çok daha kötü varyantlar çoğalacaktır. Dünya üzerindeki aşı karşıtları kendine, çevresine,herkese kötülük yapıyorlar. Yaptırım ise yaptırım şart. Yoksa dünyanın yıllarca belo doğrulamayacak. Bu gidiş ile ne ekonomi ne insan kalacak.

Beşiktaş çekebileceği en iyi kurayı çekti. Bir ara a grubu psg city düşecek diye çok korktum. Ülke puanları adına hayırlısı olsun umarım gruptan çıkarlar veya en kötü 3. bitirirler. Yolları açık olsun