Posts by konkont

Bostanlı'ya kadar o fay kırıldı ve Pendik Tuzla Maltepe Kadıköy sahildeki 20-30 yıllık binalarda hiçbir yıkıntı meydana gelmedi, bana pek inandırıcı gelmedi. Geçmiş depremlerde Ayasofya Kebir Cami ve çevresindeki yapıların kaç kez kısmen yıkıldığı anlatılır. Ahmet Bey tarihi kaynakları pek dikkate almıyor sanırım. Adalar 1894 fayının yarattığı büyüklük konusunda ne der acaba merak etmiyor değilim. Her ne kadar 7.6 bana da çok inandırıcı gelmese de 6,4 de çok mantıklı gelmiyor. Not: 6.4 te öyle küçümsenecek bir deprem kesinlikle değil.

ülkeler insanlarla göz göre göre dalga geçiyorlar, İngiltere de aşı olmak istemeyenlerin oranı çok yüksek olunca mutasyon haberini çıkardılar, aşı sürecini hızlandırmak için yapılan numaradan ibaret, millet her duyduğu habere inanır olmuş

Yılbaşı günü, hem yılbaşı alışverişi hem de sokağa çıkma yasağının başlangıcı olması sebebiyle marketlerde büyük bir yığılma olacaktır. Gıdım gıdım elde edilen tüm iyileşmeler o gün tümüyle berbat olabilir. Umarım bu hatadan dönüp yılbaşı gününü de dahil ederler.

Hiç alakası yok, perşembeyi tatil yapsalar bir gün önce alışverişi yaparlar, zaten 4 gün diyenler olayı yanlış anlamış, ben şimdiye kadar 31 Aralık'ın hafta sonu bayram vb. hariç tatil olduğunu hiç görmedim.

Pfizerin sahipleri turk ama turkiyeye asi vermiyorlar. Demekki bunlarinda ağa babalari var.

ABD-Avrupa kampında yer alıyorsan bu firmadan aşı alabilirsin. Yok İngiltere Çin kampında yer alıyorsan bu firma sana aşı vermiyor. Yoksa 8 milyonluk İsrail'e aşı veren firmanın bize 1 milyondan fazla veremeyiz açıklaması çok komik kaçıyor.

Yalovadaki hareketlikten sonra Gemlik açıklarında da sayısı çok olmasada aynı boylamda daha güneyde depremcikler oluyor, tabi arkadaşların söylediği için depremcik bunlar, bu büyüklükteki depremler kendi başına bir anlam ifade üretmez, Ramazan Hoca olsaydı şimdi deprem kahinlerine saydırırdı :)

Arkadaşlar daha test sonucum çıkmadı ama Hayat Eve Sığar uygulamasından bildirim geldi. Lütfen izolasyon kurallarına uyun diye . Bildirime açtım baktım zorunlu izolasyon periyodu diye bir şey çıktı önüme.

Öncelikle sorulması gereken soru, yakınınızda pozitif hasta olup olmadığı, örneğin aynı evde yaşadığınız kişi pozitif ise ve ekiplere bildirilmişseniz siz de 10 günlük izeloasyon sürecindesinizdir. Hayat eve sığar uygulamasından takip edebilirsiniz. Hayır, evde pozitif kimse bulunmuyor ve temaslı değil ikem semptom gösterdiğim için test oldum derseniz, test sonucunuz çıkmadan telefonunuzda izolasyon süreci ile ilgili bir süreç gözükmeyecektir. Burada sorulması gereken soru da şu; Ekranda izloasyon süresi adım adım renklendirilmiş şekilde 1-10 gün veya 1-7 gün arasında mıdır. Eğer böyle ise sonucunuz size bildirilmeden pozitif sonuç adına giriş yapılmış da olabilir. Siz bu çerçevede kendinizi çevrenizden izole etmelisiniz.

Sıkça sorulan sorulara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://covid19.saglik.gov.tr/…orular-halka-yonelik.html

1999 yılında elektronik anlamda çok geriydik video olmamasına şaşırmamalı, güvenlik kamera kayıtlarını da sonradan yükleyen olmamıştır demek ki, o zamanlar şimdi ki gibi hadi görüntüleri YouTube a yükleyelim mantığı yoktu. Ondan dolayı da kayıtlar silinmiş olabilir

Acaba internette bu sesin kaydı var mı ? Araştırmıştım ama bulamadım . Bildiğiniz bir kaynak varsa atabilir misiniz ?

Depremden kilometrelerce uzakta olmamıza rağmen çıkan sesi unutmak mümkün değil, o kadar deprem videosu izledim hiçbiri buna benzemiyordu. İzmir'de olan depremde eşya kapı sesleri geliyor mesela, ama izmit depreminde dandandan aynı aralıklarla davula vurur gibi ses geliyordu, tam bir manevi cehennem diyebiliriz o ana

Sisam depreminin uzun sürmesinin nedeni gösteriyor ki birbirinden farklı bağımsız faylarda gelen depremlerin süreyi uzatması, yani 45 saniye oldu o nedenle 6,6 olamaz öngörüsünü bir nebzede olsa çürütmüşe benziyor.

geçmişte 8 diyorlardı sonra 7,7, sonrasında 7,5, sonrasında 7,2 ye düşürüldü şimdi iki hatta üç parça deniyor. sonra 1509 denilen yeri bile tahminden öteye gitmeyen faylar dolaşıyor ortada, kimsenin net konuştuğu yok. Herkes geçmişte olan büyüklüğü bilinmeyen verdiği hasara göre deprem büyüklüğü yorumu yapıyor. Bizim bakmamız gereken bunlar değil sağlam ev içerisinde yaşamak. 20 sene geçti halen deprem büyüklüğü tartışılıyor yetkililer arasında.

Bu yasakları destekleyip uymayanlar her zaman olduğu gibi aramızda kuru gürültü çıkarmaya devam edecektir. Şu ödenecek ceza tutarlarını 5-10 kat artırsınlar. Kamera sistemine göre hareket edilsin, her yer kamera zaten. sonra yasaklar bizi sıkıyor diye konuşmaya başlarlar eminim.