İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Afyon merkez yine şanssızlık modunu açmış

Yeni kütleler oluşmayacaksa tezgahı bölge olarak kapattık galiba hocam. Gerçi uyarılar bu saatten sonraya verilmişti.

• Yeni kütleler oluşmayacaksa tezgahı bölge olarak kapattık galiba hocam. Gerçi uyarılar bu saatten sonraya verilmişti.

Afyona orta kuvvette yağış geliyor hocam güçlenirse daha güzel olur ama asıl kütle Sultandağını vuruyor şu an merkeze gelse kötü şeyler olabilirdi umarım kütleler oluşmaya devam eder

• Afyon olarak mayıs ayında şimdiden 80 mm yağış aldık haziran ayının başına kadar rahatlıkla 100 mm i geçeceğimizi düşünüyorum

• pazartesi ve salı sert geçecek gibi gözüküyor.mükemmel bir süreçten geçiyoruz yalnız her gün şakır şakır yağmur yağıyor.

• pazartesi ve salı sert geçecek gibi gözüküyor.mükemmel bir süreçten geçiyoruz yalnız her gün şakır şakır yağmur yağıyor.

Daha yeni başladık pazartesiden itibaren uzun süre güneş görmeyeceğiz :hfyeni (29):

• Gfs başlamış bol keseden dağıtmaya Afyona 130 mm vermiş 5 hazirana kadar

Benim tahminim pazartesiden itibaren haziranın ilk haftası dahil en az 60-70 mm sürprizlere açık aksiyonlu bi dönem olacak keşke biraz daha ısınabilseydik daha çok aksiyonumuz olurdu

• Offizieller Beitrag

İç Ege ve Batı Akdeniz'de Beklenen Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

22.05.2023 Pazartesi günü İç Ege ve Batı Akdeniz'de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, Denizli, Burdur, Isparta, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir çevreleri ile İzmir'in, Aydın'ın ve Muğla'nın iç kesimleri ile Antalya'nın batısının iç kesimlerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

• Afyon olarak bugünkü yağışla mayıs ayında şu ana kadar 100 mm i geçtik önümüzdeki yağışlarla hedef 150-200 mm ^^

• Yakın vadede piyasadaki 2 devden daha çok güvendiğim İcon ve Arpege yarın öğleden sonra 3-9 arasına sorun çıkarabilecek yağışlar veriyorlar bol aksiyonlu saatler olacak gibi duruyor bu iki modelin verdiği yağışın çok daha fazlasının yağacağını düşünüyorum

• Şu an ki tabloda Denizli daha riskli ya da şanslı gözüküyor diyebiliriz (herhangi bi zarara yol açmaz ise) tam tersi Kütahya için geçerli

Afyon ve Uşak olarak da Denizli kadar olmasa da iyi bi yağış alacağımızı tahmin ediyorum ancak sürprizlere gayet açık bi dönemdeyiz yarın ola hayrola …

• Afyonun genlerinde Fenerbahçe olduğunu düşünüyorum bugün hiç yağış alamadık o kadar kütle arasından :D en azından ilçeler iyi yağış almış

Modeller haziran başına kadar 100+ mm yağış veriyor gfs ecm ve gem bu konuda mutabık ama 24 saatte bile değiştiği için beklentiye girmemek en iyisi