İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Denizli dün geceki fırtına dan sonra çok güzel yağış aldı, hava buz gibi, bu havanın keyfini çıkaralım önümüzdeki günlerde bunalacagiz gibi duruyor.

• Isparta Sütçüler yer yerinden oynadı kiremitler parçalandı çatılar uçtu belediyenin çatısındaki kaplama söküldü agaçlar hep devrildi

Görüntüler sizemi ait? Bir kaç videoda gördüğüm kadarıyla özellikle ormandaki toplu ağaç sökülmeleri (dar bir alan) hortum hasarına benziyor elinizde hortuma yada o anlara dair video vb. başka görüntüler mevcutmu?

Birde konumunuzda gerçekleşen bu tür hadiseleri bu konu altındanda bildirirseniz çok güzel olur.

forum.havaforum.com/thread/8787/
  • Görüntüler sizemi ait? Bir kaç videoda gördüğüm kadarıyla özellikle ormandaki toplu ağaç sökülmeleri (dar bir alan) hortum hasarına benziyor elinizde hortuma yada o anlara dair video vb. başka görüntüler mevcutmu?

Birde konumunuzda gerçekleşen bu tür hadiseleri bu konu altındanda bildirirseniz çok güzel olur.

forum.havaforum.com/thread/8787/

Köylüler ile sohbetim üzerine Boğazköy köyü ile sütçüler ilçe girişi arası hortum oluşmuş gördüklerini söylediler lakin video kaydı yok. Petrol ofisinin kamera kayıtlarına bakılırsa görülebilir. Paylaşırlar ise ekleyeceğim

• İç ve Batı Kesimler Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Kuvvetli Rüzgar

Beklendiği Yer

Bugün akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege’de, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren İç Ege, İç Anadolu’nun batısı, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Bolu çevrelerinde güney ve güneybatıdan kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat, kısa süreli 70-80 km/saat) bekleniyor. Fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, çatı uçması, iç kesimlerde toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasıdır.

Herkes Kalbinin Ekmeğini Yer..!

• Şuana kadar doğru düzgün yağış alamadık Isparta yöresinde özellikle güney ilçelerinde su kuyularımız dâhi dolu değil. Toprak çatladı geçenki fırtınada rüzgar yanında aldığım yağış 5kg dahi yoktu.

• Geçen sene kötü geçen kışın sonrasında çok tatminkar bir oraj dönemi geçirmiştik ancak şu ana kadar bu senede öyle bir durum da yok Afyon 1 aylık yağış rekorunu kırmıştı geçen sene mayıs ayında 212 mm ile

Ek olarak geçen seneki bu durum öncesi modellerde bi birlik söz konusuydu Afyona 90-100 mm e varan çıktılar veriyorlardı inanmadık ama gerçekleşti acı olan kısmı şu an modellerde öyle bir beklenti 10-15 günlük periyotta gözükmüyor hakkımızda hayırlısı olsun bölge geneli olarak ciddi bi kuraklık söz konusu

Ben Mayıs ayını çoğu şehrin orajlarla birlikte yağış ortalamalarını bi miktar geçeceğini düşünüyorum ama geçen seneki gibi her gün yağmur olması zor dile kolay Afyonda bile 24 gün yağmur yağmıştı