HF 2021-2022 KIŞ LİGİ YARIŞMASI 19(FİNAL) (02.04.2022) GENEL YORUMLAMA

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hobaa 12.4 mü ne ara olmuş isler karisti galiba şimdi :)

karasah ile Abdullah Emin Eren ayni puan olmuş olqbilirler bu durumda

1248

1248

Samet hocanın VAR ına gider 3.lük durumu :) top sende samet hocam

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Bu kış ligi itibariyle ilk yarışmama katıldım ve fazlasıyla memnun oldum, Aykut hocamın istasyonun çevresinde yaşadığı maceralardan tutun haftanın şehri belli olduktan sonra Google Earth'e istasyonun çevresini gezmeye kadar bir çok macera yaşadım ve eğlendim bu organizasyon için Samet hocama ve diğer tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim. Yeni bir çaylak olarak derece yapmayı bırakın ilk 10'a bile giremedim tabi ama yavaştan öğreneceğiz diyelim :hfyeni (18): Dereceye girenleri de ayrıca tebrik ediyorum.

• Evet Karasah hocam ile aynı puanda bitirdik :) sistemlerin bol oldugu bu kış sezonunda samet hocam da Bonkör olup ikimizede 3.lük durumunu paylaştıracaktır umarım ^^

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• : Meteorolojik Lig Hakkında Bilgi :

Toplam 19 yarışma yapılacaktır. Her yarışma sonunda puanlar dağıtılacaktır. 19 yarışma sonunda en yüksek puanı toplayan ligi şampiyon bitirecektir. Liderin yanında ikinci ve üçüncü de bu şekilde belirlenecektir. Şampiyon belirlenemezse, aynı puanda iki kişi lider olursa eşitlik bozulana kadar ek yarışma(lar) yapılacaktır. İkinci ve üçüncü aynı puanda olursa ek yarışma yapılmadan ikisine de ikincilik ödülü verilecektir.

• İlk 10 yarışmaya katılamadım 11. yarışmayla ilk defa bir lige katıldım ve hedefim ilk sayfaya çıkabilmekti. Sonuncu olarak çıkmış olabilirim ama önemli değil çok güzel bir deneyimdi.

• 19.hafta sonunda toplam puan durumu;

1.olan Sedat nickli üyemizi tebrik ederiz.

2.olan Melih9461 nickli üyemizi tebrik ederiz.

3.lüğü paylaşan karasah ve Abdullah Emin Eren nickli üyelerimizi tebrik ederiz.Yarışmaya katılıp heyecan katan tüm üyelerimize tekrar yönetim adına teşekkür ediyorum.İlk 3 te olan üyelere özel kullanıcı başlıkları ve rozetleri tanımlanmıştır.Genel puan tablosunda hakedilen puanlar en yakın zamanda üyelere gönderilecektir.Ayrıca tam isabet yapan üyeler yaptıkları isabet sayısı 50.000.000 HF Puan ile çarpılıp puanları o şekilde gönderilecektir.

forum.havaforum.com/attachment/157196/

19.hafta da puan alan yarışmacılar;

forum.havaforum.com/attachment/157194/

19.hafta itibariyle tam isabet sayıları;

forum.havaforum.com/attachment/157195/

• Naçizane tavsiyemdir. Puan eşitliğine tam isabeti sayıları mi devreye girse?

O eşit olursa dağıtılan puan sayısının az olduğu hafta tam isabet yapan üste çıkabilir

O da eşit olursa paylaşsınlar yapacak birsey yok 😀

• Polonyadan herkese selamlar saygılar.

Samet hocam tekrar teşekkürler emeğin için.

4.olana hakkımı devretme sözüm vardı. Bu durumda Abdullah Emin Eren in daha önceden kazanılmış istasyonu yoksa ona yazalım hocam sizin içinde uygunsa.Tesekkurler.

4.olana hakkımı devretme sözüm vardı. Bu durumda Abdullah Emin Eren in daha önceden kazanılmış istasyonu yoksa ona yazalım hocam sizin içinde uygunsa.Tesekkurler.

Hocam sizin kendi İstasyonunuz varmı? Eğer yoksa sizin hiç bana devretmeyin kendiniz alın :)

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

Hocam kendisi 3. Oldu. Eger 4.uyeye verecegim diyorsanız Okancan nickli üyemiz 4. Olmuştur.

• Son hafta tam isabet yapmışım ama tam isabet avcı listesinde ismimi göremedim kendimi :) Ayrıca dereceye giren arkadaşları tebrik ederim..

Pazartesi günü yapılan tam isabetler listeye dahil ediliyor.Siz salı günü tam isabet yaptığınız için listeye giremediniz.