İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 6 Ocak 2017 saat 17.00 okulda teneffüs dışarı çıktım yağmur yağıyor herşeyden habersiz yağış kara dönmediği için umutsuzca sınıfa çıktım . son 2 ders kalmış ders beden olduğu için ve hava soğuk olduğu için sınıftayız pencereye uzak oturuyorum ve hava karanlık olduğu için pencere gözükmüyor (aydınlatma yok ) sonra dersteyiz tenefüs geldi hava kararmış saat 17.45 civarı hava yağışlı olduğu için bahçeye çıkmak yasak bende tenefüste sınıftayım neyse son derse girmişiz hava çok karardı tabi umutsuzca karın yağmasını bekliyorum ders bitti eve gidicez koridorda merdivende inmekte kuyruk var insanlar yavaş yavaş dışarı çıkıyor . dışarı bir çıktım 40 dakikada her yer bembeyaz olmuş bir tipi var o anki heyecanı anlatamam her yer kardı ve rüzgar kar tanelerini ince ince savuruyordu o heyecanla eve gittim ve yemek yemeden üstümü değiştirmeden dışarı çıktım nerdeyse 1.5 saatte kar bilek boyunu geçmişti ve hafif kar tipisi vardı saatlerce saat 22.30-23.00 a kadar dışarda kaldım eve geldiğimde üstüm sırılsıklam suydu. evdede saatlerce karın yağışını izledim babam beni pencerenin başından alıp zorla yatağa götürdü. sabah kalktığımda inanlımaz bir kar örtüsü vardı yollar kapanmıştı ve yolda yürümek çok zordu en son salı ya da çarşamba günü yağmur yağarken yerde duran karların zor bela eridiğini hatırlıyorum. efsane sistemdi okul 3 gün galiba tatil olmuştu o heyecanı hala unutmam ilk o tipiyi gördüğüm anı hava-kars323 8) 8) umarım bu senede öğlene doğru okul çıkışı öyle bir tipi heyecanı yaşarım hava-kars323

• Sistemdi okul 3 gün galiba tatil olmuştu o heyecanı hala unutmam ilk o tipiyi gördüğüm anı hava-kars323 8) 8) umarım bu senede öğlene doğru okul çıkışı öyle bir tipi heyecanı yaşarım hava-kars323

Hocam öyle ballandıra ballandıra anlattınız ki canım çekti :bawling:

Neyse 6 Ocağa tam 1 ay var /scatisma2::341

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• 6 Ocak 2017 saat 17.00 okulda teneffüs dışarı çıktım yağmur yağıyor herşeyden habersiz yağış kara dönmediği için umutsuzca sınıfa çıktım . son 2 ders kalmış ders beden olduğu için ve hava soğuk olduğu için sınıftayız pencereye uzak oturuyorum ve hava karanlık olduğu için pencere gözükmüyor (aydınlatma yok ) sonra dersteyiz tenefüs geldi hava kararmış saat 17.45 civarı hava yağışlı olduğu için bahçeye çıkmak yasak bende tenefüste sınıftayım neyse son derse girmişiz hava çok karardı tabi umutsuzca karın yağmasını bekliyorum ders bitti eve gidicez koridorda merdivende inmekte kuyruk var insanlar yavaş yavaş dışarı çıkıyor . dışarı bir çıktım 40 dakikada her yer bembeyaz olmuş bir tipi var o anki heyecanı anlatamam her yer kardı ve rüzgar kar tanelerini ince ince savuruyordu o heyecanla eve gittim ve yemek yemeden üstümü değiştirmeden dışarı çıktım nerdeyse 1.5 saatte kar bilek boyunu geçmişti ve hafif kar tipisi vardı saatlerce saat 22.30-23.00 a kadar dışarda kaldım eve geldiğimde üstüm sırılsıklam suydu. evdede saatlerce karın yağışını izledim babam beni pencerenin başından alıp zorla yatağa götürdü. sabah kalktığımda inanlımaz bir kar örtüsü vardı yollar kapanmıştı ve yolda yürümek çok zordu en son salı ya da çarşamba günü yağmur yağarken yerde duran karların zor bela eridiğini hatırlıyorum. efsane sistemdi okul 3 gün galiba tatil olmuştu o heyecanı hala unutmam ilk o tipiyi gördüğüm anı hava-kars323 8) 8) umarım bu senede öğlene doğru okul çıkışı öyle bir tipi heyecanı yaşarım hava-kars323

Hocam bizim Maltepe de ben okuldan 4 de çıkıyordum hiç birşey yoktu havada sadece soğuk vardı akşam 6 7 gibi tam anlamıyla başlamıştı sahile inmiştim aşırı tipi vardı çok iyiydi ama cumartesi sabahı kar örtüsü çok değişikti yamuk yumuk karlar çatılardan falan sarkıyordu tipi ile yağdığı için galiba

• böyle videolar çıkıyor keşfetime acaba istanbul hakkında analiz gelir mi hocalardan ?

Detayli ve gercege yakin bir analiz icin guncellemelerdeki istikrar ve mutabakati gormek lazim bunu da en erken 10-11 aralikta gorup ustune konusabiliriz.

• Detayli ve gercege yakin bir analiz icin guncellemelerdeki istikrar ve mutabakati gormek lazim bunu da en erken 10-11 aralikta gorup ustune konusabiliriz.

erken tahmin yapılınca daha eğlenceli oluyor mesela bir hoca dese şu modeli takip edin o ihtimal bozulana kadar o modeli takip ederiz eğlenceli olur tahmin tutmasa bile.

• erken tahmin yapılınca daha eğlenceli oluyor mesela bir hoca dese şu modeli takip edin o ihtimal bozulana kadar o modeli takip ederiz eğlenceli olur tahmin tutmasa bile.

Gfs Ecmwf yorumlama konusunu takipte kalın malum Ocağa az kaldı 8) 14 Aralık'ta kar göremeyebiliriz ama o günün güncel modellerinde ileriki tarihler için çeşitli emareler görebiliriz.

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

o gibi sistemler zor gelir inş bu sene nasip olur

• Gelecek hafta başı itibariyle modellerde daha olumlu bir tablo göreceğimizi umut ediyorum soğuma bakımından. Endeksler bunun hazırlığı içerisine girmiş gözüküyor.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.