İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merak ediyorum İstanbul da ceket sezonu başladı mı yoksa hala kısa kollu mu herkes?

Ben kısa kollu geziyorum ama dün 8 gibi dışarıda hafif üşüdüm genelde insanlar öğlenleri kısa kollu akşam ve gece de yanlarında getirdikleri hırkayı giyiyorlar

• ben gece uzun kollu üst ve altla uyudum ve iki örtüyle. serindii 🤣

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• gece biraz sıcaklayıp üstüm açık kısa kolluyla yatmıştım camda açıktı sabah bi kalktım belim sırtım boynum heryerim buz tutmuştu ama nedense hoşuma gitti o geçenki sıcaklardan sonra :D2

• Merak ediyorum İstanbul da ceket sezonu başladı mı yoksa hala kısa kollu mu herkes?

Aslında ilçeden ilçeye de çok değişiyor. Kuzey ilçeler poyrazın etkisini en net hisseden yerler. Sarıyer -Beykoz'da öğle vaktinde bile üste bir şey alma ihtiyacı hissediliyor. Akşamsa şehir genelinde oldukça serin olmaya başladı.

• Uzun yıllardır böyle olmuyordu sanırım. Adeta mini bir karasal iklim hissiyatı var şehirde. Üşenmedim, sırf test etmek için en nemli ortamlara indim gece saatleri. Avcılar gibi nem bombardımanı yaşatacak bir lokasyonda bile gece ciddi serinlik vardı. 21 Eylül öncesi bu durumlar şaşırtıcı hissettiriyor. Merakımdan başlığın son bir haftasını tarayacağım, tek tek okuyacağım. Bakalım hocalarımız ne yorum yapmış :)--

• Konu dışı olacak ama havayı bilmem de iphone un fiyatı tokat gibi çarptı sanki biraz ?(

Odun al kömür al , doğalgaz ise para biriktir. Kış geliyor kış. iPhone seni ısıtmaz. Ama herkesten önce o telefon ile sistem görselleri paylaşacağım diyorsan al kardeşim 😅

• Sakın ha bu hava şimdiden böyleyse bu kış winter is coming gibi triplere girmeyin. Yoksa sonumuzun ne olduğunu 2020 kışına bakarak öğrenebilirsiniz :D2 Normal deyin geçin, hatta sıcak bile 7 Eylüle göre (!)

• Uzun yıllardır böyle olmuyordu sanırım. Adeta mini bir karasal iklim hissiyatı var şehirde. Üşenmedim, sırf test etmek için en nemli ortamlara indim gece saatleri. Avcılar gibi nem bombardımanı yaşatacak bir lokasyonda bile gece ciddi serinlik vardı. 21 Eylül öncesi bu durumlar şaşırtıcı hissettiriyor. Merakımdan başlığın son bir haftasını tarayacağım, tek tek okuyacağım. Bakalım hocalarımız ne yorum yapmış :)--

Aslında o kadar extrem bi durum yok gece 18-19 lara inen sıcaklıklar ölçülüyor poyrazın etkisiyle sanki dışarıda buz gibi bi hava varmış hissiyatı doğuyor oda geçen haftaya kadar sıcak Ve nemli giden trendin arkasından 19 lara düşünce sanki çok soğuk bir havaya Kavuştuk hissiyatı verdi halbuki hala ılıman bir hava hakim

• Aslında o kadar extrem bi durum yok gece 18-19 lara inen sıcaklıklar ölçülüyor poyrazın etkisiyle sanki dışarıda buz gibi bi hava varmış hissiyatı doğuyor oda geçen haftaya kadar sıcak Ve nemli giden trendin arkasından 19 lara düşünce sanki çok soğuk bir havaya Kavuştuk hissiyatı verdi halbuki hala ılıman bir hava hakim

olması gerektiği gibi bence hava

• Odun al kömür al , doğalgaz ise para biriktir. Kış geliyor kış. iPhone seni ısıtmaz. Ama herkesten önce o telefon ile sistem görselleri paylaşacağım diyorsan al kardeşim 😅

57 bin lira doğalgaz ve kömür için bile fazla galiba 😄 şaka bi yana o telefona o parayı verebilen varsa zaten doğalgazmış kömürmüş düşünmez zaten...

• Sakın ha bu hava şimdiden böyleyse bu kış winter is coming gibi triplere girmeyin. Yoksa sonumuzun ne olduğunu 2020 kışına bakarak öğrenebilirsiniz :D2 Normal deyin geçin, hatta sıcak bile 7 Eylüle göre (!)

2020 kışı öncesi sonbahar rezaletti zaten, Kasım ayı yanlış hatırlamıyorsam en sıcak 2. Kasım olmuştu.