İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aykut o sistemde Avcilar nasıl bir gün geçirdi hatırladığım kadarıyla sistemin yildizi Arnavutköy,Başakşehir olmuştu akşam doğru tabi Anadolu Yakası da şov yapmıştı ya bi anlatin şu masuma biz İzmir de yaşıyoruz halimizden anlayın? ^^

• Aykut o sistemde Avcilar nasıl bir gün geçirdi hatırladığım kadarıyla sistemin yildizi Arnavutköy,Başakşehir olmuştu akşam doğru tabi Anadolu Yakası da şov yapmıştı ya bi anlatin şu masuma biz İzmir de yaşıyoruz halimizden anlayın? ^^

7 8 saat aralıksız gök gürültülü kar almıştık. Aksam üzeri 5 gibi dükkanı kapatmak zorunda kalmıstım

Beylikdüzü nü unutmayalım😀

Akşam da Anadolu yakasındaydi ❄️🌨️🙃

Avrupa kopuyordu Anadolu ağlıyordu ben topun akşam bize dönecegin bildigim için çamlıcaya doğru yola çıkmıştım arkadaşımla :hfyeni (18): yollar tetemiz asfalt kup kuru idi :D yaklaşık 2-3 saat sonra yavaştan kar atmaya başladı her geçen dakika etkisini artrıyordu 1 saat sonra göz gözü görmeyen tipiyle kar başlamıştı anında her yer tutuyordu en tepeye çıkıp zirvede millete kar topu sallıyorduk en son 2 kız karşılık vermişti 1-2 saat savaştık :D2 :D2 daha sonra Berkay34 geldi kendine özgün kızakları ile :hfyeni (18): 1 saat tepeden aşagı kaymıştık soğuktan tipiden ikimizin de telefonu kapanmıştı. Berkay evine gitti ben arkadaşımla 2 saat daha durdum gece 00:30 gibi eve dogru yola çıkmıştık gelirken 1 cm kar olamayan yerlerde dönüşte 30cm den fazla kar biirkmişti ana yollarda bile haliyle kısa bir sürede bu kadar birikim olunca ulaşım da çökmüştü hiç bir araç işlemiyordu eve kadar 1 saat yürüdüm sanırım tadını çıkara çıkara o soguğu içime çeke çeke hayatımın en güzel günlerinden biriydi :) Tabi birde bunun Mart 2022 efsanesi var o tam bir harikaydı 22 yıllık hayatımın en güzel kar yağışı ve kışıydı mart hava-kars323 :hfyeni (29): :)

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Vay be ne güzel anılar valla biz İzmirliler kafayı yiyorduk o sıralar cuma akşam ciktisi hem gfs hem ecm Pazartesi için İzmir efsanesi veriyordu -40 500 hpa ve rüzgar yönü karayel denizden gökgürültüsü eşliğinde kuvvetli dek hatları ile inanilmaz bir gün yasayabilirdik 15-20 cm veriyordu haritalar ah ah nasıl bir anda Yunan adalarına verip bizi kuru soguga attı aklım almıyor hayatımda böyle bi kazık gormedim :rolleyes:

• Mert_35

Abdullah Emin Eren nin bahsettiği gibi çok güzel bir gündü. Unutulmaz bir sistemdi, o gün Abdullah la baya kaydık Çamlıca'da. :hfyeni (29):

Ertesi günü bir arkdaş video atmıştı bana snowboard yapıyordu 50km hızla :hfyeni (18): Sanırım biraz daha zorlasa aşağıya Üsküdar'a kadar incekti Çamlıcadan. Onu paylaştım sosyal medyadan. Valla Kartepeyi aratmıyordu Çamlıca Vortex'tehava-kars323 ^^

Login • Instagram

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk