İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • umarım bol eğlenceli zararsız oraj takipli değişik hava olaylarına şahit olduğumuz bir konu ve sezon olur hava-simsek3232 yagmurs-semsiyes23232 hava-yagmusrs323 hava-gunes11 hava-parcalibuluts23 :)

• Hayırlı olsun ülkemiz adına bahar ayı RABBİM bol bereketli yağışlar versin bol bol hububat larımız tarla larımız ürün versin

• Yeni konumuz hayırlı uğurlu olsun. :)

Gayet güzel bir kışı iyisiyle kötüsüyle geride bıraktık diyebeirliz. Son yıllara nazaran harika bir kış geçirdik. hava-kars323 uzays3271653126

2 tane efsane, 1 tane orta düzeyde ve sayısız güzel sistemler aldık.

21 Aralık'ta ilk kar yağışı düşmüştü şehrin yüksek kesimlerinde. Sezonu mevsimsel olarak tam tarihinde açıp 21 Mart'ta bu son aldığımız sistem ile bitirmiş olacağız yüksek ihtimalle. :hfyeni (29):

En güzeli AVAR ve AYBAR olmak üzere tarihe altın harflerle geçen iki tane efsane sistemi bir sene içinde yaşadık. /scatisma2::341 Medya ve basında büyük etkileşimler aldık.

Son yıllarda alışık olmadığımız şekilde Vortex oluşumlarına tanık olduk. Heyecanlı bir şekilde son ana kadar takibini yaptık. :/8103* (6 saate +50cm kar)

Bol bol lodos arkası yağmur gördük, kimi zaman da kar:) Son yıllar da yine alışık olmadığımız düzey de +120km/h rüzgâr hamlelerini gördük Lodos fırtınasında. Okulların dahi tatil olduğu ekstrem bir sistemdi.

Aslında bizim için değil, tüm ülkemiz için gayet güzel bir kışı geride bıraktık diyebeirliz. İç kesimleri ile, kıyı kesimleri ile, ve Güneydoğu Anadolu'da bazı noktalarda rekor kar yağışlarına tanık olduk.

Kendi adıma şöyle bir hesaplama yapmak gerekirse;

21 Aralık'ta ilk kar yağışı ile sezonu açtım. hava-kars323

24 Ocak ve 12 Mart 2 tane Vortex sistemi ile 45cm, 45cm kar gördüm.

3 tane mini sistem de 3cm lik kar gördüm.

19 Mart sistemi ile beraber 12cm lik kar gördüm.

Toplamda: 45.2+3.3+12'den= 111cm kar demek.

Yani 1 metre kar görmüş oldum bu kış. 2017'ye göre benim açımdan daha güzel geçti 2022 senesi. Hem zamana dağılmış sistemler olarak, hemde kar seviyesi olarak.

En önemlisi son yıllarda barajlarımız çok vahim durumdayken şuan taşmış durumda. 88 seviyesinde ve hala karlar eriyerek katkı sağlamaya devam ediyor. 8)

Darısı önümüzdeki senelerde inşallah.

Sezon boyunca elimden geldiğince herkesin sorularına cevap vermeye çalıştım, görmediklerimde arada olmuştur.

Sistem öncesi yaptığım Analiz değerlendirmeler le sizlerin sorularınıza cevap olabilmiştir umarım. Teşekkür mesajı yazanlar da sağolsunlar beni mutlu ettiler. :)

Bu kış sezonu için video hazırlamayı düşünüyoruz. Yakın zaman içerisinde sizleri bilgilendiririz duyurusunu yaparız. 2022 Efsane kışı ile belgesel tadında bir video yapmayı planlıyoruz.

Ve artık 4 aylık kış sürecinin sonuna geldik diyebeirliz.

Şimdi sırada Yaz sezonu, ve Oraj aktiviteleri var. :gun_bandana: hava-simsek3232 yagmurs-semsiyes23232 hava-yagmusrs323 hava-yagmusrs233333 hava-gunes11 hava-gunes11

Bu sene biraz geç başlayacak gibi duruyor. Kazasız belasız, bol yağışlı, bol aksiyonlu, bol Orajlı bir yaz olur umarım.

Herkese iyi günler kalın sağlıcakla.

Selamlarımla,

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Bölge kavgasının olmadığı bir başlık olmasını dilerim.

Gelelim kış ayına

Unutulmazlar arasında yerini aldı.

24 Ocak Vortex'inin gücünü her anlamla hissettim konum olarak hem iş yerinde

mecbur mahsur kaldık hem bacaklarım soğuk yanığı oldu

Benim için bu yettide arttı öyle bir yağdı ki 10dk içinde arabanın yolda gidemeyeceği seviyeye çıktı

gece 4:30 5 gibi eve vardığımda ki iş yerinden akşam 11 gibi çıktık bir ara kar durdu boşluğa düştük o esnada çıkalım dedik ama akıllılık etmedik.

Koca yüzme havuzu dondu daha da birşey yazmanın anlamı yok :)

Buda burada dursun :)

Premier League on Twitter
    “As a mark of respect to Her Majesty Queen Elizabeth II, this weekend’s Premier League match round will be postponed.”
    twitter.com

• 27 temmuz 2017 leri yaşayacağımız konu olur umarım

Bizim sokağa arka arkaya 2 kere yıldırım düştü o gün, evdeki tüm beyaz eşyalar ve elektronikler kızardı.

O zamanın parasıyla 50.000 TL'den fazla masrafm vardı. Öyle bir afet bir daha yaşanmaz umarım.

• Bizim sokağa arka arkaya 2 kere yıldırım düştü o gün, evdeki tüm beyaz eşyalar ve elektronikler kızardı.

O zamanın parasıyla 50.000 TL'den fazla masrafm vardı. Öyle bir afet bir daha yaşanmaz umarım.

Kızım Ekim 2016 doğumlu :) Pirematüre doğdu

o gün bir ilaç almak için başakşehirde açık olan tek eczaneye gitmem gerekliydi ki arabalar site içinde kar altında kalmıştı gözükmüyordu bile 5.etap'dan fatih terim stadının oralar metrokent'e yürüdüm normalde 10 15dk yolu 2 saatte anca yürüyüp geldim

• mgm yarın kky ikonu koymuş

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.