Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

 • Gümüşhane - Kazıkbeli

  External Content fb.watch
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

 • Analiz/Tahmin


  Bu akşam ve yarın gün içinde bölgemizde başlayacak olan soğuma ve yağış için sizlere bir iki şey söylemek istiyorum. Başlangıç olarak yağışlar bu gece batıdan başlayarak yarın gün içinde bölgemiz geneline kadar yayılacak. Yağışlar ani ve şiddetli olmayacağı için herhangi bir risk barındırmıyor. Bazı lokasyonlarda +15mm ölçüm yapılabilir. Rize'de iç kesimlerde bulunan bazı istasyonlarda +30mm'e kadar ölçüm yapılabilir.

  Şimdi heyecanlı kısma gelirsek size güzel haberlerim var. Evet uzun zaman sonra ilk orajımızı bu sistemde almamız gayet mümkün... Şartlar bölgemizin doğusundan batısına güzel gözüküyor. Çok şiddetli olmasa da oraj görebilme ihtimalimiz epey fazla.

  Yine rakımı yüksek yaylalarda kar yağışları görülecek. Yağışlarda iç kesimlerimiz de güzel gözüküyor. Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Artvin/Merkez... Eğer tahminimde yanılmazsam bu yerlerde de kıyı lokasyonlardakine yakın miktarda yağış düşmesi muhtemel. Şimdiden herkese hayırlı günler ve sistemler dilerim... Sağlıcakla kalın...  Bu Skew-T diyagramına göre kolayca oraj alacağız. LI indeks 0 yani oraj için gayet uygun. K indeks 28 bu da oraj için gayet uygun. TT indeks 52 bu da son derecede güzel bir miktar. İndeksler uygun, rüzgar şiiri güzel, yağış güzel...


Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!