İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün İzmir'de yer yer yağışlar görülse de (ki Çeşme hariç max. 3-5 mm, çoğu yerde de 0.1-2 mm oldu) merkez istasyonu ölçülebilir bir yağış kaydetmediği için resmiyette Kasım'a da 0 mm ile devam ediyoruz. 0.1 mm ve üstü kayda değer bir yağış düşmeyeli 68. günden, 1 mm ve üstü yağış düşmeyeli ise 73. günden devam ediyor (hatta Adnan Menderes Havalimanı verilerine göre 1 mm ve üstü yağış düşmeyeli 173 gün oldu!) 2022'nin İzmir için en kurak sene olarak kayda geçme ihtimali de devam ediyor. Veriler gerçekten çok korkunç bu işin sonu da korkunç bölgemiz ya büyük susuzluk ve tarım felaketi ya da atmosferin denge düzeniyle büyük afetler yaşayacak.

bence son dediğiniz çok doğru bir tespit. Muhtemelen 173 günlük yağış bir ya da iki güne sığarak afat boyutunda bir yağışa sebep olacak.

• Maalesef çok kotü günler geçiriyoruz durmak bilmeyen yağışıyla orajıyla ünlü kıyı egemiz çöl haline geldi insallah bu döngü biran önce kırılır ben eski günleri özledim :((

• Maalesef çok kotü günler geçiriyoruz durmak bilmeyen yağışıyla orajıyla ünlü kıyı egemiz çöl haline geldi insallah bu döngü biran önce kırılır ben eski günleri özledim :((

ben de çok özledim...inanın 2 ay hiç durmadan yağsa, nerde bu güneş demeyeceğim.

• kasım da boş geçecek gözüküyor uzun vadeli tahminlerde. maalesef ki uzun vadeli tahminler kuraklığı daha iyi öngörüyor, dolayısıyla da kuraklık tahminleri daha başarılı oluyor. çok üzülüyorum. her taraf toz toprak içinde . ne olur Allah'ım afetsiz ve aylarca yağış istiyoruz senden 🤲🏻

• Herkese hayırlı aksamlar arkadaslar yaklasık 3 gundur sıteye gıremedım.Ufak bır trafık kazası gecırdım.Beklenen yagıslar olmadı gercekten modellerde tutturamadı.Ben burdan herkesten özür dılemek ıstıyorum beklentı altında yagıs oldugu ıcın kımseyı umutlandırmak ıstemememıstım.Gelelım onumuzdekı gunlere en az kasım 18 kadar İzmir il genelınde yagıs beklentım yok .Havalar gece sabah ayaz ğlen saatlerı hafıf ılık tarzında olacak ..Ruzgarlar kuzeyden hafıf ara sıra orta kuvvette olacak.Kasım 16 gıbı Rusya uzerınden soguk bır sıstem gelebılır.Yagıs mı ? Marmara ve Karadenızde olacak.Bızde kuru soguk veya ayaz gunesle beraber

• :(3232 :( :(

Gülen yüz atıyorum ama cidden sinirden gülüyorum artık. Hadi kışın kar yağmamasını anladık artık kutup inse kıyamet de kopsa o olmuyor ama yağmura ne oluyor be arkadaş neredeyse tek boşluk olmuşuz nasıl bir gudubetlik var üstümüzde.

• Her ne kadar bilimsel veriler ortada olsa da, ben artık Bu kadar sıkıntılı bir sürecin ilahi boyutu olduğunu düşünüyorum. Her sene atmosferde bir duraklama zamanı oluyordu ama bu sene farklı. Sonbahar’da yağış alamadık. Bu süreç bir an önce biter inşallah

• Herkese hayırlı aksamlar arkadaslar yaklasık 3 gundur sıteye gıremedım.Ufak bır trafık kazası gecırdım.Beklenen yagıslar olmadı gercekten modellerde tutturamadı.Ben burdan herkesten özür dılemek ıstıyorum beklentı altında yagıs oldugu ıcın kımseyı umutlandırmak ıstemememıstım.Gelelım onumuzdekı gunlere en az kasım 18 kadar İzmir il genelınde yagıs beklentım yok .Havalar gece sabah ayaz ğlen saatlerı hafıf ılık tarzında olacak ..Ruzgarlar kuzeyden hafıf ara sıra orta kuvvette olacak.Kasım 16 gıbı Rusya uzerınden soguk bır sıstem gelebılır.Yagıs mı ? Marmara ve Karadenızde olacak.Bızde kuru soguk veya ayaz gunesle beraber

Geçmiş olsun hocam. Bölge konusunu aktif tutmaya çalışan 3-4 kişiden birisisiniz. Sizi bu azminizden dolayı tebrik ederim.

• Herkese hayırlı akşamlar dilerim bir umut var 17 Kasım Itıbarıyle 2-3 gunluk bır yagıs soz konusu suanlık yagıslar orta kuvvette gıbı ama artıs azalıs olcaktır elbette..Hava sıcaklıklarımız artık aksam sabah gece oldukca ısırıyor dikkat etmekte yarar var.Kurak Kasım İzmire hıc yakısmadı bu iş gercekten can sıkmaya basladı ama benım umudum kasım 20 sonrası o döngü kırılacak degısım olmazsa arka arkaya sıstem alma ıhtımalımız var hemde orta akdenız kokenlı ama bunları konusmak ıcın henuz erken ..Gelelım bu haftaya gunduzler 20 ile 24 derece aralıgı geceler 8 ila 14 derece arasında seyredecektır.Sabah saatlerı Korfezde pus ıc kesımler ve yukseklerde sıs etkılı olacak haftasonuna kadar.Cumartesi rüzgarlar orta kuvvette esecek hava daha sogk hıssedılecek ..Şimdilik bu kadar sağlıcakla kalın

• Yunanistan yağışları alıyor son sistemde de aldı onlarda normale yakın geçiyor sanki bizde bir duvar var geçirmiyor son sistemde kuzey Yunanistan çok güzel yapış aldı sonra sistem üzerimize geleceğine adalar üzerinden Akdeniz'e indi gitti İsrail tarafına yağdı Karadeniz den gelen sistemler zaten bize kadar inmiyor eriyor yani konumumuz iyi bir yerde değil iklim değişikliği bize kuraklık olarak yansıdı bol yağışlı günlerin gelmesi temennisiyle, bu arada ATAMIZI saygıyla anıyoruz...