İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hocam ben tatil olduğunda 5 te kalkıyorumki zaman yavaş geçsin diye bir yandanda kardan dolayı rk23_kgigf-123 :D

zevke bak ya tatil uzun geçsin diye erken mi kalkıyorsun güzel taktik :)--

• Riski yönetmek 3-5 cm yağan kar için okulu kapatmakla olmaz. hayatın akışını aksatmayacak daha doğru önlemler almak zor değil. İstanbul'da Aralık ayından nisan ayına kadar trafiğe kış lastiği olmayan hiç bir aracın çıkarılmaması gibi mesela. Bu da denetlenmeli kış lastiği olmayana yüklü cezalar kesilmeli. 24 ocakta İstanbul'da yolların kapanmasının en büyük sebebi yaz lastiği ile yola çıkan bilinçsiz insanlar yüzünden çünkü onlar en ufak rampada kalıyor arkasından gelen kar küreme aracı da o bilinçsiz insanlar yüzünden yolu açamıyor. Ondan sonra kar yağdı İstanbul felç oldu deniyor. Sorun karda değil doğru önlem almamakta.

Sonra da devlet Michelin, Lassa, Bridgestone ile anlaşma sağlamış derler.

• hocam ay farkındanmı sıcak ocakta olsak daha mı soğuk olucaktı yerler

Öncelikle erime hızı çok daha düşük olacağı çok rahat birikim olurdu benim konumumda bile.10 mart sistemini 10 ocak desek ve şu anki sistemi de 18 ocak desek ve bunların üstüne 24 ocak sistemi desek siz düşünün hocam :)

Bu sene o sene değil :S

• İlçe belediyelerinin işi ne yahu? Eğer her sene milyonlarca lira vergi toplayan bir belediye kar yağdığında ,buzlanma olduğunda bunun üstesinden gelemiyorsa diyecek hiç bir şey yok. Bunu söylerken hiç bir siyasi eleştiride bulunmuyorum bu işin a partisi z partisi yok çünkü. Nasıl ki her gün çöpler toplanıyorsa kar yağdığında da o kaldırımları yolları açmak belediyelerin görevidir. Okulu kapatmak işin en basit yolu. Neyse bence de uzatmaya gerek yok bu konuyu çünkü insanlar farklı yerden algılıyor.

• Öncelikle erime hızı çok daha düşük olacağı çok rahat birikim olurdu benim konumumda bile.10 mart sistemini 10 ocak desek ve şu anki sistemi de 18 ocak desek ve bunların üstüne 24 ocak sistemi desek siz düşünün hocam :)

anladım hocam sağolun

• Onu bunu boş verin de Ay sonu beklediğim Polat atak da bu derece etkili olabilir İstanbul’da. Takibe devam.

hocam tam yazıcaktım gfs de birşeyler iniyor diye siz yazdınız valla hissetmişim hocam sistemi

• Onu bunu boş verin de Ay sonu beklediğim Polat atak da bu derece etkili olabilir İstanbul’da. Takibe devam.

Hocam bu seneki mart ayında bu kadar kar yağışının olmasının nedeni ne olabilir? Bu ayın ocaktan farkı nedir?

Bu sene o sene değil :S

• Hocam bu seneki mart ayında bu kadar kar yağışının olmasının nedeni ne olabilir? Bu ayın ocaktan farkı nedir?

hocam mart benim bildiğim kışa giriyor ve olasılıklara göre zaten bu kışın çok karlı geçmesi olasıydı çünkü herk kar yağmayan kışta bir sonraki kış yağıcak karlı gün sayısı ihtimali artıyordu

• bence rüyadayız hepimiz hadi uyanalım ilkbahar gelmiş çiçekler böcekler hadi arkdaşalar uyanalım 18 mart bugün