İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Nasıl alamadın o gece en az 15 cm kar yaptı Kozyatağı, keza Maltepe Kartal hattı da aldı

O aldığın yağış vortex değildi işte. esenyurt,çekmece,arnavurköy civarı aldı vortexi. Diğer yerler özellikle anadolu yakası çoğunluğu normal yağış aldı.

• Maalesef balon. Ocak sisteminde yaşanan vortex yağışından kartallı olarak bir gram alamadım. Neyine sevineyim o halde ? Dek ise siklon ile aynı değildir. Bir kaç saatlik tempolu yağıştır dek. Devasa bir siklon ile günlerce kara gömülürsün.

Bende Kartala bağlı Gümüşpınar da oturuyorum. Mesela arkadaşların için sevinebilirsin ve belki bu sefer kapına gelebilir diye de umut edebilirsin. Elbette herkesin farklı tercihleri olabilir fakat vortekse balon dersen ister istemez kendine güldürürsü. Umarım hicap duyacağın kadar çok yağar kapının önüne :)

• kartal sahil kısmı 3,1 derece. (arac ekranindaki bilgi) (yagis hic yok)

Çok teşekkür ederim bilgi paylaşımınız için. Benim çıkarımım bu durumdan şuan için yağış almayan yerler var ki hepsinin yüzü gülecek Cuma günü en azından ama sistem iyi çalışıyor ve potansiyelini gösteriyor şuan.

• Sistem aktifken olumsuz yorum yapmayın. Sistem bittiği zaman ne istiyorsanız yazarsınız. Daha yeni girdiğimiz sistem için bu kadar olumsuz yönde yorum yapılması çok üzücü

• çooook afedersiniz sayın yöneticilerim.Bir kere söyleneni anlarım fikirdir ,lakin her dakka moral bozan anabolik mi nedir,siteden sistem sonuna kadar kovalamayı neden düşünmüyorsunuz.Biri mutsuz olunca haz duyan adamları neden eleminize etmezsiniz.Onun da yorum hakkı var mı diyeceksiniz.Bunca emeğe saygı düşmanlığı yapana nasıl hak verilebilir.

• Şehirleşme ile kar yağışının hiçbir alakası yoktur. Şayet öyle olsaydı Amerika’nın binlerce gökdelenli şehirlerinde her yıl kar fırtınaları yaşanmazdı. Ve şehirleşmeden bu denli şikayetçi arkadaşların İstanbul’da yaşaması ironik. Anadolu’da birçok köy var, devlet desteği de var gidin oralara yerleşin. 15 milyon insanın yaşadığı bir megakentte şehirleşme olmayacak da ne olacak?

Yine abd ile kendimizi karşılaştırarak büyük hata yapmışız. Gökdelenli dediğin şehirlerde bak bakalım nasıl yeşillendirme yapmışlar. New york dediğin gökdelen şehrinin ortasında ayısından sincapına yaşayan ormanlar var. Central parkı zaten saymıyorum.

Yani evet, gökdelen şehri ama bir o kadar da dengeliyorlar. İstanbula bak bakayım denge namına ne yapmışız ? Ne kadar ağaçlandırma yapmışız. Yoksa tam aksine azaltmış mıyız ?

• Bermuda büyük pastayı bugün aldı

aldi yoksa yarın yağışın yoğun kısmı Anadolu yakasında keza vortextede doğulama emareleri var.

Hallederiz bir şekilde rahat olmakta fayda var 8)

En kötü senaryoda bile Arabistana kaçmıyor ya kar, karşı yakada oturan komşularımız nasiplenir ne yapalım :hfyeni (18):

• Sistem daha tam anlamıyla başlamamasına rağmen konumum 5-6 cm arası kar aldı, bazı noktalarda iyi birikimler var.

Ana caddeler hariç yollarda ciddi kar var bu akşam ve yarını düşünemiyorum.

• Yine abd ile kendimizi karşılaştırarak büyük hata yapmışız. Gökdelenli dediğin şehirlerde bak bakalım nasıl yeşillendirme yapmışlar. New york dediğin gökdelen şehrinin ortasında ayısından sincapına yaşayan ormanlar var. Central parkı zaten saymıyorum.

Yani evet, gökdelen şehri ama bir o kadar da dengeliyorlar. İstanbula bak bakayım denge namına ne yapmışız ? Ne kadar ağaçlandırma yapmışız. Yoksa tam aksine azaltmış mıyız ?

Haklısın 1 ay once Miamideydim evet koca koca binalar fakat yolun ortasında ağaçlar yeşillikler dolu

• çooook afedersiniz sayın yöneticilerim.Bir kere söyleneni anlarım fikirdir ,lakin her dakka moral bozan anabolik mi nedir,siteden sistem sonuna kadar kovalamayı neden düşünmüyorsunuz.Biri mutsuz olunca haz duyan adamları neden eleminize etmezsiniz.Onun da yorum hakkı var mı diyeceksiniz.Bunca emeğe saygı düşmanlığı yapana nasıl hak verilebilir.

Çocuk musunuz hocam ? Ne yani istediğiniz şeyleri yazmadım diye kovulayım öyle mi. Mahalle maçında sevmediği arkadaşı maçtan attıran çocuk gibi bir davranış olmuş bu.

Neyse peki, sistem süper gömüleceğiz 1 metre kar gelecek yazayım da moraliniz yerine gelsin o halde.

• Haklısın 1 ay once Miamideydim evet koca koca binalar fakat yolun ortasında ağaçlar yeşillikler dolu

Güzelim şehrimizi yedik bitirdik hocam maalesef. Böyle bir elmas var elimizde ama bir çamura sokup sokup çıkarıyoruz. Elin arabı bile çölde yeşillendirme yapıyor biz tam aksine ağaç görünce düşman görmüş gibi oluyoruz. Hadi şu ağaçları da keselim de bina yapalımcı zihniyet bitmediği sürece böyle devam eder maalesef..