İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla ağlama noktasindayim Batı Akdeniz kıyılarına ortuluk kar verdi Antalya ,Adana,Mersine kar yağacak İzmir günlerdir zehir gibi soğuk bi gram kar yağmaz neyse Abdullah Emin Eren hocam ens toplam yağış haritasini atar mısın cikinca?

Hocam merkez lere yağmaz o +300 rakimlar icin gecerli

• Evet Pazar ya da Pazartesi geçen seneki gibi bir mezsiklonun karaya çıkma ihtimali var Mehmet Can hoca da bundan bahsetmiş dün paylaşmıştım. Haftasonu heyecanlı geçecek gibi ama bakalım kime nasip kime kısmet.

Geçen seneki üst seviyeyle kısıtlı bir oluşumdu, bu yer seviyesinden oluşuyor. Isı motoru ve sıcak çekirdek termodinamik mekanizması çalışıyor.

• 18 Ocak gecesi Gök gürültülü kar video paylaşacaktım unutmuştum birazdan YouTube'a yükleyeceğim. Aslında anlık kısa zamanlı lokal olarak güzel kütleler geldi ama bu bize yeterli değil. Beklenilen düzeyde örtü oluşmadı. Birazdan link paylaşırım yüklediğim de videoyu.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Elinde 17 Şubat 2015 diyagramı olan var mı ? 2 - 3 gün öncesinden alınmış olursa daha iyi. Bişeye bakmak istiyorum :/

cddj6y7.gif,

Forum'un arşivlerinde buldum. 17 Şubat 2015 efsanesinin 3 gün önceki diyagramı. Konumum için 6 Ocak 2017 de bile böyle bir kar yağışı görmemiştim. Bermuda'yı mesken tutmuş inaçtı bir DEK (lokomotif) treni vardı.

• Geçen seneki üst seviyeyle kısıtlı bir oluşumdu, bu yer seviyesinden oluşuyor. Isı motoru ve sıcak çekirdek termodinamik mekanizması çalışıyor.

Peki bunun bize etkisi ne olur hocam? Yer seviyesinden yani doğrudan denizden güç alınca tropikal bir oluşuma dönüyor bildiğim kadarıyla biraz heyecanlandırdı ^^

• cddj6y7.gif,

Forum'un arşivlerinde buldum. 17 Şubat 2015 efsanesinin 3 gün önceki diyagramı. Konumum için 6 Ocak 2017 de bile böyle bir kar yağışı görmemiştim. Bermuda'yı mesken tutmuş inaçtı bir DEK (lokomotif) treni vardı.

hayatımda bi 2001-2002 zamanlarında böle kar görmüştüm bide 2015 de :))

• Sistemi yaşarken ay sonu takibi başlayacak gibi duruyor:

oGT1Hj.png

Ecmwf uzun vadeli tahminlerde ay sonu ay başı olasılıklar artmış zonal rüzgarların da ciddi derece zayıflaması 27-30 ocakta vortexin tekrar Doğu Avrupa'ya gelerek oradan bize gelebileceğine işaret

• 2015 te şöle bir diyagramdan o kadar kar yağışı aldıysak, bu önümüzdeki sistemde hiç olmazsa herkesi mutlu edicek bir kar yağışı almamız çokta zor değil.

• Sınavlar bir bir iptal ediliyor erteleniyor. Bizim bilmediğimiz ne olabilir yağışlarda vasatlasti.

Hocam iptal edilen sınavlar sadece istanbul'a özgü değil Türkiye geneli olumsuz hava koşullarından dolayı erteleniyor.

• 18 Ocak Gecesi Gök Gürültülü Deniz Etkili Kar Sanağı.:hfyeni (29): hava-kars323 Video ve kanal bana ait :)

Aslında dediğim gibi kısa süreli aksiyonu güzel bir sistemdi ama maalesef yeterli düzeyde değildi. Darısı bu önümüzdeki sisteme umarım. :) hava-kars323 :gun_bandana: uzays3271653126

Aytac Hava Forum sosyal medya hesaplarından paylaşabilirsiniz hocam.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

2 Mal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• 2015 te şöle bir diyagramdan o kadar kar yağışı aldıysak, bu önümüzdeki sistemde hiç olmazsa herkesi mutlu edicek bir kar yağışı almamız çokta zor değil.

2015 te izobarlar elle çizilmiş, ip gibiydi. Deniz sıcaklığı yüksekti,

rüzgar poyraz 60 km civarıydı ve sıcaklık sorunu yoktu kısaca 2015 gibi şartlar zor gelir

I am not afraid of an army of lions led by a sheep; I am afraid of an army of sheep led by a lion.