İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şimdi arkadaşlar galiba üst üste bu kadar mesajdan sonra kafalar karışmış olabilir. Çok kısa ve net şekilde açıklama yapmak gerekirse:

Sistem yok olmadı, sadece süresi biraz azaldı. Şu haliyle yer yer hatrı sayılır örtü bırakır. Sistemin ilk kısmıda artık pek değişmez diye düşünüyorum.

Yalnız 23 sonrası için 48 saat daha güncellemeleri takip etmek gerek.

Şöyle mesajları okudum, bende tam bundan bahsedecektim hocam. Eline sağlık. :thumbup:

Benimde düşüncem ilk siklon için 100-150km sapma payı dışında fazla değişmeyeceği yönünde. Sistemin devamı için ise hala takibe açık olduğunun kanaatindeyim.

Tabiki bu potansiyel de bir sistemin bu şekilde olması da insanı üzmüyor değil ayrıca.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• kardeş sen niye böyle çöktün anlamadım beklentiyi aşırı yükseltirsen böyle oluyor ne sanıyordun 10 gün karmı yağacak sandın ben biliyordum zaten bi yerde kesecekti sistemi inan ben hala 1 cm kar göreceğime ikna olmuş değilim defalarca kazık yedik ama umutsuz olunacak bir durum yok bakarsın iyi yönde değişir

hepimiz kesin garanti cevaplar bekliyoruz ama yok olucak inş

hele bi kar görelim daha kar görmedik

Abi hiç tanımıyorum neredeyse ama severim seni neden bilmiyorum sende tamamen saf temiz kar aşkı var bunu hissediyorum.. tabi ki kıyaslamak hep doğru sonuç vermez ama sendekini 100 ile çarp eşittir ben.

Gerçekten bıktım artık sıkıldım yoruldum daraldım. Bu şehre güvendim bekledim gitmedim bir yere ama artık anladım ki buraya sağlam kar yağması yazı tura atınca dik gelmesi gibi bir şey. O yüzden ilk fırsatta yağan yere gideceğim. YaZık günah şu Trakya’ya bu şehre

• düşünsenize sistem geliyor turuncu dekler ama ne olsun virga oluyor cumulonimbuslardaki şimşekleri izliyoruz -5/-8 bandında dondurucu havada

• Kimin ne istediği belli değil. Çoğu üye kapısının önüne kar yağmayacaksa sistemi bitiriyor, bazısı kime trip atıyor hala çözemedim isyan üstüne isyan. Olan gariban yeni üyelere oluyor. Allah sabır versin size, tabi bize de..

• Noldu arkadaşlar kar iptal galiba

he ya yerine yağmur geldi tüh :

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.

• İsyankarlara sesleniyorum devam edin...

Bu çıktıya da lsyan edin edin ki, yarına hiç bir şey kalmasın...

İnanın buna sevinirim...

Modeller sadece birer tahmindir.

Kimse geleceği bilemez diyorum nokta

Vallahi geldiğimden beri söylicem söylicem ama linç yerim diye söylemedim 🙈 ağzın bal yesin hocam diyor ve artırıyorum,

Arkadaşlar, sistemi getiren ne modeller, ne başka bir şey,

Sizin ya da benim aman biraz daha doğulasın, yok olmadı biraz daha batılasın dememizle olduğu olacağı yok,

Hobidir, seversin sayarsın takip edersin, değerlendirirsin bütün girdileri çıktıları verileri en nihayetinde tahmin denmiyor mu hocalarım bu işe, bültenlerde bile beklenen, tahmini durum şöyle şöyle şöyleee demiyor mu?

Sistem azalmıştır, yağış azalmıştır. Arkadaşlar görüyorum ki benim ya da sizin benden farkımız yok.

Çocukluğumdan oldum olası, okul olsun ertesi gün, sınav olsun iş olsun başka bir şey olsun, havadan yere 1 tek kar tanesi düştüğünü görsem pencere dibinden ayrılmam, aman düşsün diye beklerim yağsın tutsun oyniyim geziyim izliyim, 30 yaşındayım benden byüük, benle akran ve benden küçükler vardır elbet kar tuttuğunu görünce 5 yaşından farklı değilim siz de öylesin. İşin vardığı nokta el mukadderat beyler :(

• Heeh işte bu kadar. Hepimiz seviyoruz ama bu işin fazlası da isyana girer. Tevekkül eder bekleriz. Teşekkür ediyorum kardeşim

• Sistem kuşa döndü cümleten geçmiş olsun dogulata dogulata az olan yağışda gidecek merak etmeyin diyagram yağış konusunda dibe vurmuş zaten yemin ederim bol yagışlı sınır sistem alsaydık keşke

Boş konuşuyorsun sistem zamanı gelip umut kırıp gidiyorsun