İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GFS'nin verdigi 50-60cm rakamlar aşağıda gördügünüz görsel de birak 50-60cm yi 5cm görürseniz şükredin özellikle 250 rakam aşağısın da

Ecmwf Verebilecegi en iyi çıktılardan birini sundu -2 -3 850 hpa degerlerinde 50-60cm kar bekleyecegime -10 -12 de 15-20cm kar alırım kafam rahar olur..

Modele GFS - Carte prévisions

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Modeller 7 Ocak 2017 de Avrupa yakasına 25 cm göstermişti. Ben Esenler de 50 cm ölçtüm kar haritası çok değişir.

Ben Bağcılarda 70 80 cm gördüm yani şu kar haritası boş iş gerçekten yağış var mı var. Peki sıcaklık uygun mu uygun yani pek anlamıyorum bazı kişileri. Gfs gibi gelse sulu kardan öteye zor gider 200 metre rakım için.

• şahane günccelleme sahiller dahil her yer örtü alır enaz alan yerde 20 cm var yarım metre kar alan yer var kar sağanağı var

bukadar şükürsüzlük nedir yuh diyorum bunun yarısı gelsin gene razıyım süper

• ecm sabah da boyle guzel gelirse,mgm yi cok merak ederim. Tahminlerini yogun kar koyar insallah dusuk sicaklikla

Olay o hocam.

Yarın sabahta verirse artık heyecanlı bekleyiş başlar

Çok kazıklar yedik . Yoğurdu üflememiz lazım

• Bu zamana kadar benim gördüğüm kar cm miktarını bilebilmenin çok zor olduğu. Adam gibi bir sistem gelsin yeter, kar miktarı çok değişken oluyor. Tabi gönül ister ki en az 50 cm olsun. :)

• Ben o yüzde 10luk kısımdayım. Arnavutköy Sultangazi Başakşehir için ideal bir sistem

hocam sen benden daha tecrubelisin sizin ordada vıcık vıcık kar olur öyle 50 cm falanda olmaz tutmazki neyini beğendin

• Her şey kar haritası değil pek ciddiye almıyorum açıkcası. Gfs kar haritası konumuma 60cm kar veriyor Ecmwf ise 15cm civarı ama umarım Ecmwf gibi gelir - 43 derece 500hpa ile dek manyağı oluruz 50cmyi geçeriz zaten

• Yazmayacaktım ama dayanamadım. Bir basaksehirli olarak akşamki gfsyi şimdiki ecmwf ye tercih ederim. Yağışa bakma önce soğuğa bak diyenlere itibar etmiyorum. Öyle diyenler yüzünden beş yıl kuru kuruya kıçımız dondu durdu. Bir geçen seneki tulpar eh işte sistemi olay

aynen öyle hocam yeter ki başakşehire yağsın bütün istanbula yağmur yağsa da olur güzel mantık.

• Selamun Aleyküm kar emekçisi dava arkadaşlarım , heyecanlı bir döneme giriyor güzel İstanbul’umuz , hamdolsun geçen hafta yaptığım paylaşımlardaki beklentiye uygun gitti süreç Şehrimiz için ( hem GGS gidişatı hem büyük resim anlamında ) uzun vadeler beni daha daha heyecanlandırıyor , hele ki hem Antep hem İstanbul eş zamanlı kar heyecanı yaşıyorsa bu çok büyük nimettir ülkemiz için, şimdiden keyifli sistemler diliyorum

forum.havaforum.com/attachment/132775/

• GFS'nin verdigi 50-60cm rakamlar aşağıda gördügünüz görsel de birak 50-60cm yi 5cm görürseniz şükredin özellikle 250 rakam aşağısın da

Ecmwf Verebilecegi en iyi çıktılardan birini sundu -2 -3 850 hpa degerlerinde 50-60cm kar bekleyecegime -10 -12 de 15-20cm kar alırım kafam rahar olur..

Modele GFS - Carte prévisions

Karayel olsa tamam kar belki alırız diyecemde karayel yok. Yani Basaksehir Arnavutkoy bile bu çıktıda kar felan alamazdı. Silivri alabilirdi orası ayrı.