İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tek bizim burdami kar yağıyor anlamadım herkes yağmur yağıyor diyor en düşük rakımlı yerde oturuyorum rakım 49 Esenyalı kar hafif şekilde devam ediyor kaldırımlar çatılar çimenlerde beyazlamış

Ben de Pendik'teyim ama sizden yukarda baya bizde de kar var burada bizde yol kenarlarında da beyazlama var anlamadım

• İstanbul Merhabalar

Cephe ile aldığımız sulu sepken ve yer yer kar ❄️ yağışı ardından cephenin geçişi sonrası sıcaklıklar bir iki derecelik artış gösteriyor gibi görünse de 850 de düşüş adım adım devam ediyor.

Bu gece yüksek kesimlerde orta kuvvette kar yağışı devam edecek. Yarın sahillerde kky ağırlıklı kar yağışı iç ve yükseklerde daha saf kar yağışı var ama çok kuvvetli değil.

Cumartesi gecesinden sonra sistem kuvvetleniyor. Pazar özellikle ilk saatlerde dek bantlarının vurduğu yerlerde kar birikim yapacak. Pazar gecesi İstanbul’da beyaza bürünmemiş yer kalmaz diye düşünüyorum.

Pazar Pazartesi ve Salı günü sistemin en güçlü üç günü.

Sibirya veya İskandinavya destekli Azor olmadıkça -14 -16 lar zor oluyor maalesef. Lakin içinde bulunduğumuz sistem İstanbul’da yer yer 30cm i aşkın kar bırakacak güce sahip ve lütfen hafife almayın. Keyfini çıkarın. Gök gürültülü kar yağışına hazır olun.

• Hocam DEK için rüzgar Şehrin en Batısına bantların inmesi açısından uygun mu?

• Olum hepiniz kar yok deyip kartopu oynamaya falan mı gittiniz? Gündüz mesaja yetişemiyorduk, şimdi konu gayet sakin, hayret verici. :D2

• Ve yüreklere su serpen o yorum gelir.

• Yahu bazı arkadaşlar durup durup aynı şeyi soruyor. Anlamıyorum bir türlü sizi. Yeni bismillah dedik. Çarşamba gününden önce kimse ne eleştirsin ne konuşsun ne de sistem için fos desin. İnanın bazen çok sıkıyor insanı bu sorular habire habire aynı şey