GFS-ECMWF-UKMO YORUMLAMALARI (Ocak 2022)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Divane hocam beline kadar kara gömülmeden ağaç deviren tipi görmeden kolay kolay sistem beğenmez :) tanıyanlar iyi tanır :))

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Genel olarak bakarsak bazı yerler için iyi kar yağışı varken özellikle iç bölgeler için bazı yerler isede özellikle kıyı kesimler olarak bana göre pekde iyi değil, kar haritalarına aldanmayın sıcaklık sorunu olur büyük ihtimalle -7 -8 girişinde kky kar olarak hesaplıyor modeller. 2metre sıcaklıklarını rüzgarı vesair görmek lazım. Ukmo halen doğulu veriyor orta yol bulunur büyük ihtimalle. Adam akıllı ülke sistemi lazım bize.

• Evet ben de aksama gore yorum yaptim tabiki zaten..

Abi kusura bakma. Belki gerçekçi konuşuyorsun ve haklısın ama senin her yorumunda moralim bozuluyor ya. Hep olumsuz, kötü senaryo yorumlamaları. Biraz pozitif ol gözünü seveyim. Uçalım, kaçalım demiyorum ama kırk yılda bir olumlu güncelleme yapan modellerde de hevesimizi kırma, zaten yeterince kırılıyor.

• Modellerin mutabakatı varken, bu sabah ki batılama canımı sıktı..

Bu haliyle kıyılar sorun yaşar.

Sıcaklık sorunu olabilir. Dua edelim ki batılamaya devam etmesin...

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Genel olarak bakarsak bazı yerler için iyi kar yağışı varken özellikle iç bölgeler için bazı yerler isede özellikle kıyı kesimler olarak bana göre pekde iyi değil, kar haritalarına aldanmayın sıcaklık sorunu olur büyük ihtimalle -7 -8 girişinde kky kar olarak hesaplıyor modeller. 2metre sıcaklıklarını rüzgarı vesair görmek lazım. Ukmo halen doğulu veriyor orta yol bulunur büyük ihtimalle. Adam akıllı ülke sistemi lazım bize.

Hocam iyi degil diyince bazi arkadaslar gereksiz bozuluyor bana.yok bele kadar kara batsa anca begenir vs vs.gereksiz laflar.boyle gelirse,sistem gunu gorurum aglama duvarinda sizleri.guzellesmesi icin dua edelim

• Hocam iyi degil diyince bazi arkadaslar gereksiz bozuluyor bana.yok bele kadar kara batsa anca begenir vs vs.gereksiz laflar.boyle gelirse,sistem gunu gorurum aglama duvarinda sizleri.guzellesmesi icin dua edelim

Divane hocam soruyu o zaman kuzey kıyılar adına beğenen var mı diye güncelleyebilirsiniz :)

Malum kıyı denince sadece kuzey kıyılardan ibaret değil ülkemiz bir ege ve akdenize kıyısi olan yerler de var. Akdeniz kıyı şeridi zaten malum kar yönünden.

Ayrıca rakımı yüksek yerler için pek sıcaklık sorunu yaşanmaz onlar beğenmiştir. Sıcaklık biraz daha düźük seyreder, herkes mutlu olur inşallah.

• Hocam iyi degil diyince bazi arkadaslar gereksiz bozuluyor bana.yok bele kadar kara batsa anca begenir vs vs.gereksiz laflar.boyle gelirse,sistem gunu gorurum aglama duvarinda sizleri.guzellesmesi icin dua edelim

Realist olmak en iyisidir siz aldırmayın 1-2 sene önce banada aynısını diyordu bazı arkadaşlar her dediğimdede haklılık payımın olduğunu sonra onlarda anladı. Model yorumlanıyor kesin öyle olacak denmiyorki ama neresi için sınırda olduğunu belirtmek gerekiyor sizin konumunuz belli olsada genede bazı arkadaşlar yanlış anlayabiliyor.

Pek mümkün gözükmüyor eğer öyle ise boşa kürek çekiyoruz kıyı kesimi olarak.

Detaylı bakmak lazım yağışın soğukla çakıştığı saatler önemli bizim için çünkü ama benim gördüğüm bizim adımıza sıkıntı gibiydi..

Hocam sana da takılmayız bundan sonra eyvallah. Her mesajı ciddiye almanın manası yok yani

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

İstanbul gibi kıyı şehirlerinin adam akıllı kar alabilmesi için siklon yoksa en az -9, varsa en az -10/-11 girişi olması gerekir. Bu modelin her şeyi kar hesaplaması işini de gördük son sistemde WRF'de :)