Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ne maçtı ama be. Vallahi ben bile heycandan duramadım müthiş bi maç çıkardı trabzon. artık ŞAMPİ diyebiliriz.

Kalp krizi geçireceğim sandım. İkinci yarı efsane maç oldu. Hiç durmadı oyun.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Etrafımızdaki bu gerginlik ve savaş ortamı bizi de orduyu ve askeri yönümüzü güçlendirmeye itiyor.Özellikle Batı ülkelere karşı da hava ve deniz kuvvetlerimizde güçlendirmeye gidilebilir.Kara kuvvetleri konusunda Doğu’daki çatışmalardan dolayı daha tecrübeli ve iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum.

• Etrafımızdaki bu gerginlik ve savaş ortamı bizi de orduyu ve askeri yönümüzü güçlendirmeye itiyor.Özellikle Batı ülkelere karşı da hava ve deniz kuvvetlerimizde güçlendirmeye gidilebilir.Kara kuvvetleri konusunda Doğu’daki çatışmalardan dolayı daha tecrübeli ve iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum.

Zaten son yıllarda ki projelere bakarsan önemli adımlar var. Hava savunma sistemlerinde ki aciz durumumuz belliydi, şuanda alçak ve orta irtifa hava savunma sistemlerimizi ürettik, bunların en önemlisi ve en sonuncusu siper olacak bununla ilgilide önemli gelişmeler var. MMU projesini biliyoruz ama operasyonel olması maalesef 2030 lardan önce olamaz. Bu konuda bizi bir süre götürebilecek 2-3 filoluk 4.5. nesil uçağa ihtiyacımız var. F35 lerin durumu ortada hoş bu Rus durumu belki işleri düzeltebilir. Ama asıl proje havasavunma gemilerimizde TF2000 serisi olan 7 tane muhrip projesi bizi inanılmaz rahatlatacak ve bölgede önemli güç haline getirecek projeler. Malum gabya sınıfı gemiler eskiyor.. Silah muhimmat ve kara birlikleri açısından dediğin gibi hem tecrübeli hem de etkili bir kara ordumuz var her türlü zorluktan çıkabiliriz. Ukrayna savaşı bize gösterdi ki batıya güvenerek hiçbirşey yapılmaz gün gelir seni kek gibi ortada bırakırlar. Biz her zaman ki gibi tek başımızayız ve dahada güçlenmemiz lazım..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• kask mı? şaka yapıyorlar herhalde. Almanya benim gözümde tamamen bitti bu süreçte, şuanda en fazla duruş sergileyen İngiltere görünüyor.

Hocam İngiltere nin ne kadar güçlü bir ülke olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

Almanya nın gücü de bir yere kadarmış.

Dünya da güneş batmayan ülke diye boşuna denmemiş.

• Avrupa konseyi oylamasında 42 ülke Rusyayi üyelikten çıkarma yönünde karar alırken Azerbaycan ve Türkiye çekimser kalmış.

Savaşın acilen bitmesini herkes gibi ben de istiyorum.Ancak bu oy ülkemin çıkarları için daha iyi olabilir gibime geliyor,Allah korusun olası bir savaş durumunda özellikle Türkiye için Nato’dan pek bir destek de olmaz bana kalırsa..

• Zaten son yıllarda ki projelere bakarsan önemli adımlar var. Hava savunma sistemlerinde ki aciz durumumuz belliydi, şuanda alçak ve orta irtifa hava savunma sistemlerimizi ürettik, bunların en önemlisi ve en sonuncusu siper olacak bununla ilgilide önemli gelişmeler var. MMU projesini biliyoruz ama operasyonel olması maalesef 2030 lardan önce olamaz. Bu konuda bizi bir süre götürebilecek 2-3 filoluk 4.5. nesil uçağa ihtiyacımız var. F35 lerin durumu ortada hoş bu Rus durumu belki işleri düzeltebilir. Ama asıl proje havasavunma gemilerimizde

TF2000 serisi olan 7 tane muhrip projesi bizi inanılmaz rahatlatacak ve bölgede önemli güç haline getirecek projeler. Malum gabya sınıfı gemiler eskiyor.. Silah muhimmat ve kara birlikleri açısından dediğin gibi hem tecrübeli hem de etkili bir kara ordumuz var her türlü zorluktan çıkabiliriz. Ukrayna savaşı bize gösterdi ki batıya güvenerek hiçbirşey yapılmaz gün gelir seni kek gibi ortada bırakırlar. Biz her zaman ki gibi tek başımızayız ve dahada güçlenmemiz lazım..

Hocam bu projelerin hepsi askıya alınacak maalesef motorlarının arge kısmının büyük bir bölümünü Ukrayna ile ortaklaşa yapacaktık dün burada yazdım 2.nesil atak ve gökbey helikopterlerinin motorları tamamen ukraynadan alınacaktı bu durum şu an için çok kötü oldu!

• Hocam İngiltere nin ne kadar güçlü bir ülke olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

Almanya nın gücü de bir yere kadarmış.

Dünya da güneş batmayan ülke diye boşuna denmemiş.

aynen öyle hocam adamlarda istihbarat ve eskiden beri gelen bir hakimiyet kültürü var bunun etkilerini görebiliyorsunuz. Avrupadan hiçbir ülke onlar kadar sert çıkış yapamadı.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Savaşın acilen bitmesini herkes gibi ben de istiyorum.Ancak bu oy ülkemin çıkarları için daha iyi olabilir gibime geliyor,Allah korusun olası bir savaş durumunda özellikle Türkiye için Nato’dan pek bir destek de olmaz bana kalırsa..

bunun ilerleyen yıllarda böyle olacağına kanaat getirebiliriz zaten. Rus tehdidine karşı yanı başımızdaki Yunanistanın aşırı silahlandırılması, bizim çoğu olayda yalnız bırakılmamız görünen köy kılavuz istemez dedirtiyor.