Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Teşekkürler abi düşünmen yeter ama yönetim benim fikrimi almıştı bu konuda fakat ben daha çok ciddi sistemlerde Kocaeli ve Sakarya olarak yorum yapıp değerlendirip takip ettiğimden yani bu 2 ilin kar şartlarını az çok bildiğimden dolayı ve ek olarak diğer Marmara bölgesindeki illere net olarak hakim olamadığımdan diğer illerde oturan arkadaşlara olası sistemde yanlış bilgi vermemek adına çekimser kalmayı daha aktif arkadaşların bu işi layıkıyla yapacağını düşündüm. Malum bazen topa tutma oluyor sistemlerde beklentiler karşılanmayınca. Bu işler birazda tecrübe işidir bilirsiniz bir yerin tam olarak nasıl tarz sistemlerde kar olasılığıının dolaylı yoldan arttığını birazda o şehirlerde yaşayarak anlarsın. Onlarda gayet iyi ve aktif bir arkadaşı tercih etmişler böyle iyiyim şimdilik kafa rahat ^^ . Ben daha çok orta ve uzun vadeye açılıyorum artık tutar yada tutmaz :)

Yazdıklarınız sonuna kadar doğru ,eksik kalacağımız konular illa ki olucak.Ne kadar kabul etmemiş olsanız bile özellikle hakim olduğunuz iki il için birlikte hareket edersek daha iyi sonuçlar ortaya çıkar diye düşünüyorum.Bölge konusunda iki sorumlu var fakat deneyimli sorumlular daha çok ; Sakarya,Kocaeli'de siz, Vehbi  Üyelik silinmiyor Bursa'da @4 Şubat Narsil  Sedat  Scofield16  Paramana  sura16 Edirne'de Enis 22  Azorator Kırklareli'nde Bacobaba_39 Gönen'de Aristokrat Susurluk'ta k.delen1034 ve daha nicesi

• Teşekkürler abi düşünmen yeter ama yönetim benim fikrimi almıştı bu konuda fakat ben daha çok ciddi sistemlerde Kocaeli ve Sakarya olarak yorum yapıp değerlendirip takip ettiğimden yani bu 2 ilin kar şartlarını az çok bildiğimden dolayı ve ek olarak diğer Marmara bölgesindeki illere net olarak hakim olamadığımdan diğer illerde oturan arkadaşlara olası sistemde yanlış bilgi vermemek adına çekimser kalmayı daha aktif arkadaşların bu işi layıkıyla yapacağını düşündüm. Malum bazen topa tutma oluyor sistemlerde beklentiler karşılanmayınca. Bu işler birazda tecrübe işidir bilirsiniz bir yerin tam olarak nasıl tarz sistemlerde kar olasılığıının dolaylı yoldan arttığını birazda o şehirlerde yaşayarak anlarsın. Onlarda gayet iyi ve aktif bir arkadaşı tercih etmişler böyle iyiyim şimdilik kafa rahat ^^ . Ben daha çok orta ve uzun vadeye açılıyorum artık tutar yada tutmaz :)

Rica ederim ExcuseMe kardeşim valla gördüğümü dile getirdim ki yönetimle demek ki bu konuda aynı gözlem ve fikirdeymişiz en azından :)

Hepinizin tahmin ve öngörülerinizi keyifle takip ediyorum. GabelBerg10 zaten aktiflikte maşallahı var helal olsun. O zaman durmak yok yola devam ^^

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• 3 şubat sabah saatlerinden 4 şubat gecesine kadar sakarya bölgesinde iyi yağışlar var. Soğuklar bu şekilde gelirse merkez olarak ısınma sorunu nedeniyle maksimum kky görürüz (belki 4 şubat akşam saatlerinde kara çevirir ama yağış gece sularından itibaren keseceği için soğukla yağış çakışmaz). Bölgenin yüksek kesimlerinde özellikle 3 şubat perşembe sabahı yoğun kar geçişleri olabilir. Tarih yaklaştıkça merkezin durumu da belli olur.

Diagramme GEFS

forum.havaforum.com/attachment/140333/

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Üyelik silinmiyor hendekte de perşembe sabah saatlerinden cuma öğlene kadar çok güzel yağışlar var, perşembe gün içinde sıcaklık sorun olmazsa güzel kar alırsınız yine siz :)

Edit : GFS ye göre.

Gfs pek inanma ama yinede bakarım benim gönlüm her zaman ecmwf te gfs Şubat ayın 15 ne demiş abov dedim 😂😂😂😂

• GabelBerg10 o kadar sen olma diye yönetimdeki oylamaya şerh koydum ama olmadı ne diyeyim tüh:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• çogu sistem süre yaklaştıkça genelde bozulmalar oluyor her güncellemede ya soğuk azalması yaşarız yada yağış bu süreç umarım bu sefer olumlu gelişmeler olucak gibi geliyor içimden ist tarafı falan geçen sistem den sonra kesmez diyorlar ama bu sistem daha çok Marmara bazı iy kar almayan bölgelerine süpriz yapabilir görsel olza kar görmek güzeldir ve tabi yağış almak

• GabelBerg10 o kadar sen olma diye yönetimdeki oylamaya şerh koydum ama olmadı ne diyeyim tüh:)

yine sorumlu mu oldu bu :) ıslatalım abi bunu ....Rahmetli Demirel gibi gidip gidip geliyor

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.