Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün yaptırdığım kontrol amaçlı test sonucum pozitif çıktı. Belirgin bir belirtim yok sadece boğaz giciklanmasi vardı sonuç pozitif çıktı. Yakin zamanda geçiren üyelerimizden tavsiye beklıyorum. Sürec nasil ilerliyor buradan fikir alışverişinde bulunursak çok güzel olur.

Hocam çok geçmiş olsun, Rabbim şifa versin

• Bu mereti yaşamayan kalmayacak sanırım.

Hatta double yapmayan kalmayacak.

Bugün öksürüğüm için gittiğim muayane de ,doktor röntgen ve tomografi istedi.

Sonuç olarak ciğerlerinde buzlanma var ama çok değil , covid geçirmişsin dedi.

Ben bir yıl önce de covid geçirdim va ciğerlerimde buzlanma yine vardı ,Ama o zaman ilaç vermediler dedim.

Eski de olabilir ,yeni de olabilir dedi ve kortizon ilaçları verdi bana ciğerlerdeki buzlanmanın geçmesi için.

Son zamanlarda hafif boğaz batması ve hafif öksürükten başka sıkıntım yoktu.

Ve son bir ayda üç kere pcr testi verdim

Hepsi negatif

Yani demem o ki , covid atlatan herkes ( hafif,ağır) sonrasında mutlaka ciğerlerine baktırsın.

• abim geçen hafta hastanenin önünden geçerken aklına geliyor öylesine giriyor içeriye boğazım ağırıyor test yaptırmak istiyorum diyor

Sonuç : Pozitif

Boğaz ağrısı falan yok ha . Adamda hiç bir belirti yok. 3 doz aşılı. Daha önce geçirdi. Öylesine hastanenin önünden geçerken yalandan test yaptırıyor sonuç pozitif çıkıyor. Ne ilaç var ne başka bişi . Ağrı olursa Parol kullan diyorlar. Ateşin çıkarsa aile hekimliğine git ateş düşürücü yazdır diyorlar. Pazartesi günü Covid süreci tamamlanacak . Evinde '' Gavur Gibi Yatıyor'' kaç gündür .

Anlamadım ben bu işten hiç bir şey

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bugün yaptırdığım kontrol amaçlı test sonucum pozitif çıktı. Belirgin bir belirtim yok sadece boğaz giciklanmasi vardı sonuç pozitif çıktı. Yakin zamanda geçiren üyelerimizden tavsiye beklıyorum. Sürec nasil ilerliyor buradan fikir alışverişinde bulunursak çok güzel olur.

Çok geçmiş olsun öncelikle Rabbim şifa versin c vitamini bu durumda çok önemli k2 v D3 vitamini tavsiye ederim ev yapımı yoğurt, turşu, turşu suyu, kelle paça çorbası içebiliyorsaniz öneririm tez vakitte atlatmanizi dilerim inşallah hocam 🤲

• Hocam bilginiz vardır belki ama yinede söylemek istedim kortizonlu ilaç kullanırken yediklerinize de dikkat edin tuz şeker un gibi gıdalar da kortizon kullanımında vücutta ödeme sebep olabilir. Geçmiş olsun tekrardan. 🤲

• Çok geçmiş olsun öncelikle Rabbim şifa versin c vitamini bu durumda çok önemli k2 v D3 vitamini tavsiye ederim ev yapımı yoğurt, turşu, turşu suyu, kelle paça çorbası içebiliyorsaniz öneririm tez vakitte atlatmanizi dilerim inşallah hocam 🤲

Cok teşekkürler hocam.

Çok geçmiş olsun hocam. Tez zamanda şifa dilerim...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Bu dönemde vücudu dinç tutmak için ;

Ihlamur , elma kabuğu, limon, portakal kabuğu, greyfurt kabuğu, eser miktarda nane kaynatıp iyice demlendirdikten sonra bir kupa bardağı için. Her akşam bir kupa bardağı için fazlası zararlı olur. Demlediğiniz çayı ertesi gün tekrar ısıtıp içebilirsiniz. Greyfurt kabuğunu fazla koymayın acı olur :)

Gün içerisinde de süt , pekmez ve tahin karışımı yapıp yiyin. İsteğe göre Muz ve öğütülmüş ceviz de ekleyebilirsiniz.

Her gün 1 diş çiğ sarımsak yutun.

Soğan yemekten kaçınmayın. Yapabilirseniz soğan suyu için yarım çay bardağı makul seviyede.

Her akşam salatalarda havuç, turp, mor lahana ve soğan mutlaka olsun . Kışın domates ve salatalık gibi yaz sebze/meyvelerini salataya dahil etmeyin.

Hepsini kararında yiyin için. vücudunuz kendisini toparlayacaktır.

Her şeyden önce doktor tavsiyelerine uyun tabii ki

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Henüz covid le tanışmamış olan üyelerimize bu işin sırrı d vitamininde. Bu desteği kendiniz ve çevrenizden eksik etmeyin...

Hocam çok güzel bir konuya degindiniz bağışıklık için d vitamini şart ben d vitamini eksikliği olsada olmasada kışın 600IU olanı kullanıyorum. Kış ayında özellikle de çocuklarda ve bebeklerde d vitamini çok önemli herkese öneririm.

• Geçen ay 164 kw elektrik kullandım 142 TL geldi

Bu ay 162 kw elektrik kullandım 213 TL geldi

Ben 350 400 arası bekliyordum faturayı görünce bir an mutlu oldum :)-- sonrası yine hüzün tabi

• Geçen ay 164 kw elektrik kullandım 142 TL geldi

Bu ay 162 kw elektrik kullandım 213 TL geldi

Ben 350 400 arası bekliyordum faturayı görünce bir an mutlu oldum :)-- sonrası yine hüzün tabi

Aynı durum banada oldu 135 gelen fatura 167 gelince dedim bu işte bi yanlışlık var yoksada diğer ay 2 misli gelir bu ay o misli gelir zaten :hfyeni (18): :hfyeni (18):