Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Akşamüstü boğaz ağrısı ve kuru öksürük şikâyetiyle gittiğim hastanede PCR testi istediler ve yarım saat önce gelen mesaja göre test sonucum pozitif. Aslında şikâyetlerim salı sabahı başladı ama "1-2 güne geçer" düşüncesiyle hastaneye gitmemiştim. Şikâyetlerim devam edince gittim ve olanlar oldu. Bakalım bu meretle izolasyon süresi boyunca nasıl bir yol izleyeceğiz

çok geçmiş olsun

• O kadar dikkat etmeme rağmen covid testim az önce pozitif çıktı.Evde 87 yaşında ananem ile ağır onkoloji hastası babam var.Onlar için kuluçka süresi nedir ne yapmamı önerirsiniz?

Çok geçmiş olsun ,Allah tez zamanda şifa versin

Bende 15 ocak tarihinde pozitif oldum ve ilk 1 hafta çok ağır geçirdim

Çok sıkı izole et kendini kardeşim , evdekiler en kısa sürede test olsunlar ,

Çok hızlı ilerliyor bizde öyle oldu, belirti gösterdik test olduk ve aniden ağır geçirdik

• O kadar dikkat etmeme rağmen covid testim az önce pozitif çıktı.Evde 87 yaşında ananem ile ağır onkoloji hastası babam var.Onlar için kuluçka süresi nedir ne yapmamı önerirsiniz?

Geçmiş olsun kardeşim. Kendini evde izole et.

Kardeşim çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin inşallah

• Akşamüstü boğaz ağrısı ve kuru öksürük şikâyetiyle gittiğim hastanede PCR testi istediler ve yarım saat önce gelen mesaja göre test sonucum pozitif. Aslında şikâyetlerim salı sabahı başladı ama "1-2 güne geçer" düşüncesiyle hastaneye gitmemiştim. Şikâyetlerim devam edince gittim ve olanlar oldu. Bakalım bu meretle izolasyon süresi boyunca nasıl bir yol izleyeceğiz

Çok geçmiş olsun bol bol vitamin takviyesi al ,evdekilere dikkat et odaya kapat kendini.Şu aşıları olsaydın keşke :|

Berkay hocam çok geçmiş olsun,

Ayrı odalarda karantinaya devam etmeniz en mantıklısı mümkün ise evde onlara bakacak başka birileri var ise siz hastalığınızı hastanede yada başka bir yerde geçirmeniz seçenekler arasında olabilir diye düşünüyorum.

• Bugün ki vaka sayısı 93 BİN 586 Can Kaybı ise 210 olarak bildirildi.

Allah yardım etsin demekki daha zirveyi görmedik :(3232

Fahrettin Koca: "Virüs eski gücünde değil. Artan sayılar sebebiyle endişelenmeye mahal yok."

Bakan bu şekilde açıklama yaptı bugün insanları telaşa sokmak istemiyor sanırım.

Bana göre çok yüksek tehlikeli bir sayı.

• Fahrettin Koca: "Virüs eski gücünde değil. Artan sayılar sebebiyle endişelenmeye mahal yok."

Bakan bu şekilde açıklama yaptı bugün insanları telaşa sokmak istemiyor sanırım.

Bana göre çok yüksek tehlikeli bir sayı.

Bu ülkede hiç bişe gerçek değil belkide bu vaka bile gerçek sayı değil insanları telaşa sokmalı bence sürü psikolojisi yapmıyoruz herkes kendini bilmeli hocam aldı başını gidiyor korku vereceksin biraz ki bizim milletimiz korkacak maskesini takacak daha bugün evden çıktım iş yeri Mecidiyeköye gelene kadar kaç bin adam gördüm abartısız söylüyorum 200 250 kişiyi maskesiz gördüm hayır yolda yürürken eyvallah tamm açık hava ama asansörde metroda otobüste tak be abicim vallahi büyük sıkıntı. Rakam çok yüksek.

Dostum,geçmiş olsun inşallah sağlıklı bir şekilde sonuçlanır süreç...

• Benim 2. covid sürecim bugün itibariyle bitti sayılır. İkisinde de ilk 1-2 gün ara ara baş ağrısı vardı. Testten sonra ise hiçbir şey kalmıyor ve bir hafta tatil yapıyorum. Valla böyle olacaksa senede düzenli olarak bir kez geçirmeyi düşünüyorum. :D2 Şaka bir yana Allah'a resmen şükrediyorum. Bu kadar hafif geçirtip iki senedir bir hafta dinlendirdiği için. Zaten işten bunalmıştım.

• Bu ülkede hiç bişe gerçek değil belkide bu vaka bile gerçek sayı değil insanları telaşa sokmalı bence sürü psikolojisi yapmıyoruz herkes kendini bilmeli hocam aldı başını gidiyor korku vereceksin biraz ki bizim milletimiz korkacak maskesini takacak daha bugün evden çıktım iş yeri Mecidiyeköye gelene kadar kaç bin adam gördüm abartısız söylüyorum 200 250 kişiyi maskesiz gördüm hayır yolda yürürken eyvallah tamm açık hava ama asansörde metroda otobüste tak be abicim vallahi büyük sıkıntı. Rakam çok yüksek.

Bu konuda size katılmıyorum neden mi çünkü; Corona ilk çıktığında zaten korku yaşandı, panik yaşandı insanlar telaslandi ellerimize dezanfektan sıkmaktan yaralar oluştu kat kat maske de taktik KORKUDAN ☺️ ilk zamanlardan bahsediyorum ne oldu sonuç ? Hiç birşey daha da arttı. İnsanlara korku salarak hiç birşey elde edilmez ben bunu anladım korku ve panik geçirerek bağışıklığın daha çok düştüğünü fark ettim. ☺️ Saygılar dilerim. ☺️

• Bu konuda size katılmıyorum neden mi çünkü; Corona ilk çıktığında zaten korku yaşandı, panik yaşandı insanlar telaslandi ellerimize dezanfektan sıkmaktan yaralar oluştu kat kat maske de taktik KORKUDAN ☺️ ilk zamanlardan bahsediyorum ne oldu sonuç ? Hiç birşey daha da arttı. İnsanlara korku salarak hiç birşey elde edilmez ben bunu anladım korku ve panik geçirerek bağışıklığın daha çok düştüğünü fark ettim. ☺️ Saygılar dilerim. ☺️

Saygılar bizden. lakin bu konuda görüşüm tam ilk zamanla şimdi zaman kesinlikle bir değil ilk zamanda rahatta yapsa değişmezdi sıkıda yapsa değişmezdi. heryer tüm dünya kırılıyordu şimdide aynı fakat o zamanki gibi değil.

• Tavsiye ve güzel mesajlarınız için teşekkür ederim. Ananeyi gönderip kendimi odaya kapadım. Şimdi evdekiler için 48 saatlik tedirgin bir bekleme süresi var.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

Öncelikle geçmiş olsun. Her ikisi için D vitamini takviyesi yapmanı tavsiye ederim. K3 zinko bakır karışımını da ekleyebilirsin...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• berkay_tuku geçmiş olsun, umarım evdeki büyüklere geçmez, kendini izole et , hatta onları da izole et, kısa sürede atlatmanız dileğiyle

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Çok geçmiş olsun . yoğurt bol su tavsiye ederim ben öyle atlattım dostum