Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Atatürk Havalimanı tıkır tıkır işlerken kapatıp hastane yapmak ve sadece vip uçuşlar yapılması ve şehrin en kuzeyine kışın en sert hava olaylarına sahip olabilecek bir alana ilçeye 3.Havalimanini İstanbul Havalimanini yapmak hangi akla hizmet anlamıyorum hiç mi bilirkişilerden rapor alınmadı anlamak güç bugün Atatürk Havalimanı hala aktif olsa binlerce yolcu şuan bu durumda olmazdı.

:thumbdown:

Einmal editiert, zuletzt von Tipi54 ()

• Çok ilginç gerçekten hiçbir haber kanalı vermiyor bu haberi. Bu gece yarısı üç gün boyunca Ankara 1. OSB' de elektrik kesintisi uygulaması başlıyor. Bir çok fabrika üretime ara verecek. İçerisinde Arçelik ve Nuh'un Ankara makarnasının da bulunduğu işletmeler üretim yapamayacak. Yetişmesi gereken o kadar çok sipariş var ki. Bu kadar zararı kim karşılayacak ? Benim çalıştığım fabrika jeneratör yardımıyla üretime devam edecek. ( Fabrika Japonların , çok şaşkınlar onlar da) Birçok yönetici de durumun sürekli hale gelmesinden endişeli.

Einmal editiert, zuletzt von Bomonti06 ()

• maşallah forumun bilirkişileri tine formunda.

1. Atatürk Havalimanı şehrin göbeğinde kaldığı için büyük bir problemdi.
    2. Yeni Havalimanı yanlış yere yapılmadı. İstanbul'un artan nüfusu nedeni ile gelecek 50 yılı göz önüne alırsanız eğer ne kadar doğru bir yatırım olduğunu anlarsınız.
    3. Sabiha Gökçen Havalimanı yapıldığı zaman koyunlar otluyor,uçaklar inmiyor diye dalga geçmişlerdi. Şu an da SAW sadece iç hatlar İST sadece dış hatlar olsun tartışması var. SAW o kadar yoğun ki kapasite aşımı oluyor bazen .
    4. İstanbul Cumhuriyet'in ilk yıllarından beri yoğun göç alan bir şehir. Hababam sınıfın da meşhur Öğretmen Ahmet'in okuluna yardım götürme sahnesinde ki Çekmeköy'ün bugünkü halini anlatmaya gerek yok sanırım. Günü geldiğinde Kuzey Marmara Otoyolu da yetmeyecek , İST'de yetmeyecek.

Gel gelelim Yunanistan'ın yolda kalan sürücülere 2 bin Euro tazminat ödeyeceğine dair konuya. Asgari ücret 660 Euro civarında. Memurunun maaşını ödeyemiyor Yunanistan. Lütfen gördüğünüz her habere kafa dikleme atlamayın. Yunanistan'ın yolda kalan sürücülere 2 bin Euro tazminat ödemesini geçtim adamlara ekmek arası peynir verecek parası yok. Yalan haber baştan aşağıya.

Son olarak bu kış Hem hükumet hem muhalefet hem yerel yönetimler hem merkezi yönetim sınıfta kalmıştır. Çok net. Parti ve kişi ayırt etmeksizin söylüyorum bunu. Ha bizim insanımızda suç yok mu ? Var. Geçen bizim sokağın başına evimin hemen önünde Trafik ekipleri kontrol noktası kurdu. Sakarya'yı bilenler için diyorum Sakar Baba Türbesinden Sanayiye çıkan rampanın en başında oturuyorum . Lapa Lapa kar yağıyor. Rampadan inen araçların 10 tanesinin 8 tanesinde kış lastiği yok . Sonra belediye yolu açmadı devlet nerede.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Gazprom: Rusya eğer Swift sisteminden çıkarılırsa Avrupa'ya gaz akışını keseceğiz

böyle bir şey olursa dünya çok sıkıntıya girecek

kesemez . Avrupaya gaz satmazsa zaten açlıktan geberen Rusya'nın ''Kırsal'' halkı isyan bayrağını çeker. Nereye satacak gazı ? Ekonominin %80'i gaz petrol .

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Yunanistan ödemiyor diye biliyorum parayı.Otoyolun işletiminden görevli olan özel şirket 2.000 euro tazminat ödemesi yapmayı kabul etmiş.

• Yunanistan ödemiyor diye biliyorum parayı.Otoyolun işletiminden görevli olan özel şirket 2.000 euro tazminat ödemesi yapmayı kabul etmiş.

ona eyvallah . Yılbaşı gecesi Osmangazi köprüsünde gişeleri kapatıp 12 'den sonra zamlı tarifeden ücret kesen işletmeci firmaya ulaştırma bakanlığı ceza kesmişti ve geçişleri ücretsiz yapmıştı bizde de .

• manasbalasy havaalanı nasıl yanlış yere yapılmadı? En ufak rüzgarda bile uçaklar inemiyor kaç defa bu sene problem çıktı. Havaalanı lazımdı ihtiyaçta eyvallah da konumu doğru demek hiç doğru değil. En azından pist açısı kesinlikle yanlış olduğu aşikar. Bunu sanal pilotlardan biri olarak söylüyorum hem askeri hem sivil havacılık simülatörlerinde toplu uçuşlar yapıyoruz ve bu simülatörler gerçek ile 1-1 aynı sayılır. Bir çok gerçek pilotta pist konularında sıkıntılarını dile getiriyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• ona eyvallah . Yılbaşı gecesi Osmangazi köprüsünde gişeleri kapatıp 12 'den sonra zamlı tarifeden ücret kesen işletmeci firmaya ulaştırma bakanlığı ceza kesmişti ve geçişleri ücretsiz yapmıştı bizde de .

Yarışa girmeye çalışmıyorum abi kesinlikle yanlış anlama beni sadece bilgi yanlışını düzelttim,onu da instagramda görmüştüm ^^

• manasbalasy havaalanı nasıl yanlış yere yapılmadı? En ufak rüzgarda bile uçaklar inemiyor kaç defa bu sene problem çıktı. Havaalanı lazımdı ihtiyaçta eyvallah da konumu doğru demek hiç doğru değil. En azından pist açısı kesinlikle yanlış olduğu aşikar. Bunu sanal pilotlardan biri olarak söylüyorum hem askeri hem sivil havacılık simülatörlerinde toplu uçuşlar yapıyoruz ve bu simülatörler gerçek ile 1-1 aynı sayılır. Bir çok gerçek pilotta pist konularında sıkıntılarını dile getiriyor.

Yarışa girmeye çalışmıyorum abi kesinlikle yanlış anlama beni sadece bilgi yanlışını düzelttim,onu da instagramda görmüştüm ^^

neyini yanlış anlayacam kardeşim estağfurullah

• Öncelikle CHP'li veya AKP'li diye ayrım yapmıyorum hepimiz kardeşiz. Bu günlerde şehirimizin yaşadığı fırtına yüzünden herkes Ekrem İmamoğlu'na saldırıyor. Tuzlama neden yapılmadı diyolar kar yağan yola tuzlama yapılsa ne olacak hemen geri doluyor bunu kimse idrak edemiyor ya da Bilinçli şekilde Ekrem İmamoğlu'nu suçluyorlar ki 2. Dediğim seçenek yüksek ihtimal. En ufak şeyde Ekrem imamoğlu'nu suçlayan AKP'li arkadaşlar bu devlette neden suç aramıyor ? Elektrik, doğalgaz ve yiyecek içeceğe gelen zamma kimse sesini çıkarmıyor hükümete karşı ama en ufak bir şeyde Ekrem İmamoğlu suçlu dimi? Allah insanlarımıza akıl fikir versin partizanlık yapmaya gerek yok biraz realist olsa ülkemin insanları görürdü olanları ülkenin haline bak kimse sesini çıkarmıyor ama en ufak bir şeyde Ekrem İmamoğlu ve İBB yönetimini eleştirmek için yer arıyolar Allah akıl fikir versin insanımıza.

• Arkadaş iki kelam birşey söyleyince ne ekonomistliğimiz kalıyor ne bilirkişiliğimiz ne de başka şeyliğimiz karasah napacaz?

Günaydın.

Arkadaşa katılmıyorum.

Ben bilirkişiliği bırak, bir halt bildiğimi de sanmıyorum.

Bilseydim farklı yerlerde olurdum.

Naçizane durum tespiti yaptım.

Kaldıki durumun sorumluları kısmında ,aynı fikirdeyiz , bu yorumu yapan arkadaşla. O da enteresan.

Konu fazla dağıldı.

Benim dediğim , hava alanında bekleyenlerin mağdur edilmemesi idi. Hava alanın yeri değil. ( bu konuyu daha önce çok konuşmuştuk)

Bu olaydan nemalanmanın yanlış olduğu , herkesin sorumlu olduğuydu.

Yalnız sanayide ki doğalgaz olayı yine kilimin altına süpürülmüş.

Bu konuyuda bildiğimden değil. Ticaret ve enerji bakanlığından firmaya yazı gelince öğrendim.

Asıl gündem bu olmalıydı.

• Forumun bilirkişilieri diye sözüm ona kafa bulmaya çalışıp burda ombudsmanlık yapıyor ya en çok buna hastayım. He gerçi ombudsman olsa ara bulması hakkaniyetli olması gerek ama o da yok.

1. maddeye öyle bir giriş yapmış ki havaalani doğru yerde. O yüzden en ufak fırtınada hemen devre dışı.

Birisi yazmış Rusya gazı kesecek hemen yorum hayır kesemez. Nereden biliyorsun Putine de mi danışmansın arkadaş 😀

• Forumun bilirkişilieri diye sözüm ona kafa bulmaya çalışıp burda ombudsmanlık yapıyor ya en çok buna hastayım. He gerçi ombudsman olsa ara bulması hakkaniyetli olması gerek ama o da yok.

1. maddeye öyle bir giriş yapmış ki havaalani doğru yerde. O yüzden en ufak fırtınada hemen devre dışı.

Birisi yazmış Rusya gazı kesecek hemen yorum hayır kesemez. Nereden biliyorsun Putine de mi danışmansın arkadaş 😀

Kim kimle kafa bulmaya çalışıyor. Ne kadar tanıyorsun beni. Neleri bilip bilmediğimi nereden biliyorsun. İşine bak kardeşim tamam mı. Konuyu uzatmanın anlamı yok.

• Şu konuyu da bir açıklık getireyim.

X belediye başkanı ,bakan veya cumhurbaşkanı .

Siyasi partili olabilir veya siyaset yapabilir.

Bu kişilerin ,bizi yönetenler olarak , yaptıkları icraatları övmek veya yermenin adı SİYASET yapmak değildir.

Yanlış yapılmış kaldırımdan ,vatandaş olarak mağdursam ve bu durumdan rahatsızlığımı dile getirdiysem siyaset mi yapmış oluyorum?

Tabiki hayır.

Ama o kaldırımı yapan belediyenin taraftarı bana diyorki ,siyaset yapıyorsun.

Ben hükümetin vergi uygulamalarından rahatsızım , mağdurum. Eleştirdimde siyaset yapmıyorum ki. Ama aynı uygulamaya tabi olduğumuz diğer taraftar vatandaş eleştirmemi kabul etmiyor ve bana diyor ki , sen siyaset yapıyorsun.

Akla ziyan bir durum.

Aslında siyaseti kendi yapıyor bana da ironi yapıyor herhalde.

Yapacakta bir şey yok.düzen böyle.