Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ne güzelmiş hocam uzak gelecekteki planlarıma ekledim😁 Allah beraberliğinizi daim etsin :)

• Vay arkadaş, millet çağ kebabı falan yiyormuş, nasıl bi zenginlik bu.

Bizde dönere dürbünle bakıp çeyrek ekmeğe beş kişi dalıyoz.

O kadar okuduk, lise dahil 8 yılımız okul yurtlarında gurbette geçti, bazen çıkan yemeği yiyemedik, aç kalmamak için ekmek arası ketçap sürüp yedik. Sonunda işe başladık, 6 ayda bir dışarda yiyoz da.. o da maaş farkıyla. :31582 Onu da mı yemiyek? 8o

Çift maaş olanları bilmem, benim eşim ev hanımı. Ancak 6 ayda bir cesaret edebiliyoruz dışarda yemeye. Ki çok şükür , benim maaşım çoğu çalışana göre iyi. Bu asgari ücretliler nasıl geçiniyor bilmiyorum. 1000 TL doğalgaz geldi, 500 elektrik bekliyorum. Daha bunun kirası mirası, aidatı, suyu telefon faturası, bu millet ne yiyor la?

Dönere gerçekten dürbünle bakıyorlar maalesef

BORN IN WINTER

• Ayın 31inde güneye yine 15 20 cm ler havada ucusuyo bize ise 3 5 bilmiyorum bu sekil devam ederse takibe değer mi ondanda emin deilim kendi adıma.

şu şansı bu kış kıramazsak çok büyük hayal kırıklığı..

• şu şansı bu kış kıramazsak çok büyük hayal kırıklığı..

2011-2012 sezonundan bu yana ilk defa bu kadar güçlü ve uzun soluklu soğukları yakaladık, ama bu sefer de yağışlar vasatın bile altında 😬 şimdi diyeceksiniz negatif konuşmayalım olumsuzu çağırmayalım ama bir gerçeklik de var yani, güneyimiz kaç tur kar aldı biz bu son sistemi de yağışsız geçiriyoruz, önümüzdeki günlerde gelecek sistemlerde güney coşuyo biz yine boşluktayız 😔 çoğu bölge için ekstrem denilebilecek bir kış yaşıyorken ben kendi adıma sadece bir defalığına da olsa merkezi şöyle sağlam kara gömecek bir yağış görmediğimiz sürece bu kışı oldukça vasat geçirmiş olacağımızı düşünüyorum 😬

• 2011-2012 sezonundan bu yana ilk defa bu kadar güçlü ve uzun soluklu soğukları yakaladık, ama bu sefer de yağışlar vasatın bile altında 😬 şimdi diyeceksiniz negatif konuşmayalım olumsuzu çağırmayalım ama bir gerçeklik de var yani, güneyimiz kaç tur kar aldı biz bu son sistemi de yağışsız geçiriyoruz, önümüzdeki günlerde gelecek sistemlerde güney coşuyo biz yine boşluktayız 😔 çoğu bölge için ekstrem denilebilecek bir kış yaşıyorken ben kendi adıma sadece bir defalığına da olsa merkezi şöyle sağlam kara gömecek bir yağış görmediğimiz sürece bu kışı oldukça vasat geçirmiş olacağımızı düşünüyorum 😬

Bir ara 50 cmler gösterdi de ne oldu gfs. Muğla bizden daha çok kar kalınlığına ulaşmış. :D2 Arkadaş foto attı. Kader diyeceğiz artık ama 3-5 mmlik yağışları takip etmem artık kendi adıma. Dondurucu soğuk, fatura başka bir şey değil.

• Gfs ve Ecm Ocak sonu Şubat başı için orta kuvvette kar vermişler 2-3 gün aralıklı. İnşallah daha da güzelleşecek ve o sistem bize gelecek.

Bu arada kütle oluşumları var Ankara etrafında, hafif kar geçişleri olabilir.

• Evvett arkadaşlar şu anki konumum Merkez Emek Mahallesinde tursil yağışımız başlamıştır 😬 gece yağsaydı bari az da olsa bi yer tutardı gündüz bi cacık olmuyo bu yağıştan 😬 bu arada meteoroloji batı karadeniz için yoğun yağış uyarıları vermeye başladı 😬 bize de basip olur inşallah çok haset ediyorum çok 😂

• Her ne kadar efsane sistemlerimizden bazilari Şubat ve Mart aylarında olsada baba sistem alma ihtimalimiz azalıyor.cunku kuvvetli soğukların en çok ve en uzun süreli olduğu tarihleri geride bırakıyoruz malesef.tamam içimizden bazılarıni aldığımız yağışlar tatmin etmiş olabilir yükseltiye bağlı olarak onada eyvallah.ama bu kadar potansiyeli büyük bir kıştan il geneli olarak tam anlamıyla yararlanamadigimizi dusunuyorum.bunlar benim şahsi fikrimdir.