İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şimdi aydos zirvede bir dağ evimiz olacaktı. Forumca oraya gidecektik 😁

Aslında Aydos a 5-6 butik hotel ve mini bir kayak merkezi yapılsa fena olmaz Kartal Pendik sahili tarafından Aydosa teleferikle çıkılsa oraya günübirlikçi karseverlerde yararlanır

• Snowman 41 hocam, kar yağışında uzun süren DEK bantları tercihimdir. Yeter ki doğru konumda ve doğru zamanda yer alabilmek gerekli.

Valla hocam benim tercihim her zaman siklonik kar yağışı. Şartları sağlandığında onun karseverler üzerinde oluşturduğu etki hiçbir dek yağışında yok. Ben tipi, fırtına seven biriyim. 2004' te görüş mesafesi yoktu, karşı binam yoktu, elektrikler gitmişti. O günden beri hep o sistemi özlerim. Hayalini kurarım. Tek üzüntüm bir tane dahi fotoğrafım olmaması o sisteme dair..

• Aslında Aydos a 5-6 butik hotel ve mini bir kayak merkezi yapılsa fena olmaz Kartal Pendik sahili tarafından Aydosa teleferikle çıkılsa oraya günübirlikçi karseverlerde yararlanır

yapıldığı gün bütün özelliğini yitirir. Ne fırtınası kalır ne temizliği kalır ne ormanı kalır. İnsan ulaştığı noktayı çok hızlıca tahrip ediyor. Hemen yanı başında zamanında Aydos kadar ormanlık ve yeşil bir yetde yaşadım. Ne zaman yeşil tahrip edildi ve betona boğuldu işte o zaman tüm iklimini kaybetti.

Aydos, Aydos olarak kalmalıdır. Tepesine yapılan ufak tesis umarım ufak olarak kalır. Yolu da umarım toprak yol olarak kalır

• yapıldığı gün bütün özelliğini yitirir. Ne fırtınası kalır ne temizliği kalır ne ormanı kalır. İnsan ulaştığı noktayı çok hızlıca tahrip ediyor. Hemen yanı başında zamanında Aydos kadar ormanlık ve yeşil bir yetde yaşadım. Ne zaman yeşil tahrip edildi ve betona boğuldu işte o zaman tüm iklimini kaybetti.

Aydos, Aydos olarak kalmalıdır. Tepesine yapılan ufak tesis umarım ufak olarak kalır. Yolu da umarım toprak yol olarak kalır

forum.havaforum.com/attachment/143479/

Bahsettiğiniz o toprak yol hocam. Geçen yılki tulparda ikinci gün snowstorm81 kardeşimle yaptığımız çıkarmadan. Aydos 300 metre sonrası bildiğiniz dağ. Ellenmemiş olması, bakir kalması güzelliğine güzellik katıyor.

• Aslında Aydos a 5-6 butik hotel ve mini bir kayak merkezi yapılsa fena olmaz Kartal Pendik sahili tarafından Aydosa teleferikle çıkılsa oraya günübirlikçi karseverlerde yararlanır

Hocam,öyle birşey yapılırsa az kalan orman örtüsüne de elveda deriz,zaten sehirin içinde az bir nefeslik alan kaldı ve hala kıyısından köşesinden dogranmaya devam ediyorlar.yapmasinlar meraklısı zaten soluğu orada alıyor ben geçen ki sistem de gidip çılgınlar gibi eğlendim çocuklarla birlikte

• hocalarım konu dışı olacak ama acil bir durum oldugu icin burayada yazıyorum uzerime açılmış bir dava olsa uyapta kesinlikle gözükür degil mi birde uyap veya e devlette görünmeyen dava yani sisteme işlenmemiş bir dava kaydının tebligatı siteye girilmeden eve gelmez degil mi ?

• hocalarım konu dışı olacak ama acil bir durum oldugu icin burayada yazıyorum uzerime açılmış bir dava olsa uyapta kesinlikle gözükür degil mi birde uyap veya e devlette görünmeyen dava yani sisteme işlenmemiş bir dava kaydının tebligatı siteye girilmeden eve gelmez degil mi ?

Gözükür kardeşim ayrıca tebligatın gelmesi mümkün değil