Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2022 Türkiyesinde yaşadığımiz olaya bak vatandaş elektrik olmadığı için evinde donarak ölüyor bu ayıp hepimize yeter

2021 Avrupasında yaşanan sel felaketiyle ilgili de birkaç kelam bekleriz...

• 2021 Avrupasinda olan selle ilgili Alman konuşsun Belçikalı konuşsun. Banane Avrupa'daki selden.

Avrupayi illa konuşacaksak yaşam standartlarını konuşalım mı ne dersin?

İşinize geldiğinde her şeyi Avrupayla kıyaslıyorsunuz işte sakın beni hükumet yanlısı falan da sanmayın burada en çok eleştirenlerden biriyim ama her fırsatta ülkemizi gömme çabasına da katılamayacağım sanki dünyanın en kötü en berbat en fakir vs her şeyin en kötüsü bizdeymiş gibi tepki veriliyor ben de buna tepki veriyorum

Ayrıca meteoroloji forumundayız "Banane Avrupa'daki selden" sözleri yakışmıyor hocam

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• 2022 Türkiyesinde yaşadığımiz olaya bak vatandaş elektrik olmadığı için evinde donarak ölüyor bu ayıp hepimize yeter

Mekanı cennet olsun. Ülke olarak burnumuz afedersiniz ama pislikten kurtulmuyor. Vatandaş zaten cebindeki 3 kuruş parasıyla yaşam savaşı veriyor. O kadar zihniyeti bozuk insanlara sahibizki haberlere dahi çıkartmıyorlar Ispartadaki durumu yazık ne diyeyim.

• Bizdeki sel felaketleriyle ilgili çok konuştuk arşiv duruyor incelemesi bedava

O zaman 2022 Türkiyesinde elektrikler olmadığı için insanımızın donarak evinde hayatını kaybetmesi ayıbı size de yeter.

Atılan mesajda avrupayla kıyaslama ne alaka?

Avrupayla kıyaslayan biz değiliz ki, avrupa bitmiş deyip enflasyonun son 30 yılın en yüksek rakamına çıktığı %5 kusur, enflasyonun geçen yıla göre %500 arttığını söyleyenlerdir.

Tabi böyle söylemler olunca karşı görüşlü insanlara da cevap hakkı doğuyor avrupa kıyaslama meselesi uzuyor.

• 2021 Avrupasında yaşanan sel felaketiyle ilgili de birkaç kelam bekleriz...

Almanyada yağan aşırı ekstrem yağış ile gelip sıradan bir kar fırtınasını karşılaştırmak baya saçma olmuş 2022 Türkiyesinde bir insanın soğuktan ölmesi hiçde diğer ülkelerle kıyaslama yapılabilcek düzeyde değil daha bunda bile böyleyiz ABD'deki kar fırtınalarının yarısı olsa ülkenin selası okunur.

Ayrıca almanya o selden oluşan zararın %80ini karşıladı bizimkilerde millete yıkılan evleri krediyle geri yapıcaz dedi giresundaki selde yıkılan evlerin yenilerini tekrar aynı yerlere yani dere yataklarına yapmışlar onlarla aramızdaki fark bu

Varol Esen on Twitter
    “İHANET NEDİR? 442 Sayılı Köy Kanunu'nun 87 nci maddesine göre, köylerde tarım arazilerinin yabancıya satışı yasaktı. Tarım arazilerini yabancıya satabilmek…
    twitter.com

• Beni demek istediğim gayet açık doğal felaket olduğunda ne Avrupa ne Türkiye ne ABD dinlemiyor insanoğlu hala aciz.

İBB başkanını günlerce konuşan sözde haber kanalları Isparta'yı konuşmuyor bırakın konuşmayı bahsedilmiyor bile. Arkadaş 2022 Türkiyesine yakışmıyor demiş elbette yakışmıyor burada insanlar ölsün isteyen mi var ama bazen öyle bir felaket olur ki süper güç de olsan karşısında duramıyorsun o yüzden Avrupa örneğini verdim yoksa Isparta'daki durumu savunduğumdan değil yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın ancak burada yazılanlar bazen amacını aşıyor eleştirirken kendi dünyanızdan baktığınız gibi değil karşınızdakinin de fikirlerine saygı duyarak eleştirin başka söz etmeyeceğim isteyen istediği gibi anlasın.