Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

• Sınav tarihlerimizi attılar 1 mart itibariyle 9 marta kadar sınavlar olucak. 20 yaş altı yasağı kalktı da benim mi haberim yok acaba saat 8.50'de sınava çağırıyorlar anlamadım gitti yasak saatlerinde otobüse de binemiyoruz okula nasıl gidicem acaba

Toplu taşımada yaş sınırı 12 indirildi yanlış bilmiyorsam . Ama tabi eğitim olmadan bu sınav telaşı neden anlamak güç:(3232

• Egosy  HuseyinEren sınavlar illa ki olacaktı o konudan kaçış yok süreç bir şekilde işleyecek ama. Sınav tarihleri daha esnek tutulabilirdi 1 hafta yerine 3 haftada ve sınıfları farklı saatlerde alabilirlerdi okulda yoğunluğu önlemek amaçlı. Yani mutasyon daha tam yayılmamışken olup kurtulacaksınız, iyi çalışmaya bakın siz.

Biz şu anda tam kapasite tam zamanlı eğitim yapıyoruz sınıflardaki mevcutlar 20-28 arası.

• Egosy  HuseyinEren sınavlar illa ki olacaktı o konudan kaçış yok süreç bir şekilde işleyecek ama. Sınav tarihleri daha esnek tutulabilirdi 1 hafta yerine 3 haftada ve sınıfları farklı saatlerde alabilirlerdi okulda yoğunluğu önlemek amaçlı. Yani mutasyon daha tam yayılmamışken olup kurtulacaksınız, iyi çalışmaya bakın siz.

Biz şu anda tam kapasite tam zamanlı eğitim yapıyoruz sınıflardaki mevcutlar 20-28 arası.

Hocam sınav olmakta sorun yok zaten ama hal bu iken biraz saçma geliyor bana :| Size de kolay gelsin :)--

keşke dediğiniz gibi olsaydı 1 hafta içinde tüm sınavları bitirmek hem virüs açısından hem de ders yoğunluğu açısından çok saçma oldu bana göre eskiden 2 haftada tüm sınavlarımızı günde 1 kere olmak şartıyla yapıyorduk şimdi günde 2 sınav olucaz ve toplu taşıma mevzusu beni çok korkutuyor 8 gibi evden çıkıp otobüse binicem büyük ihtimalle tamamen dolu olacaktır mesafeye uyulma gibi bir imkan olmayacaktır :(3232

• Hocam sınav olmakta sorun yok zaten ama hal bu iken biraz saçma geliyor bana :| Size de kolay gelsin :)--

Dediğim gibi zamana ve saatlere yayılabilirdi. Her türlü bu süreç işleyecek malesef. Takvimleriniz sıkışık olmuş o konuda haklısınız.

• Online eğitimin sınavı yüzyüze yapılmamalı. İlkokul ortaokul ve universite online iken neden lise yüzyüze? Böyle saçma kararlar alınırken nedenleri ile aciklansa daha iyi olurdu. Keşke sınav yapacaklarsa da öğretmen ve öğrencileri aşılasalar.

• Böyle ciddi bir pandemi söz konusu iken,

Kimse sınav için bile olsa evden çıkmaya zorlanmamalı.

Virüse karşı tedbirli olan ve izolasyon kurallarına uygun yaşayan bir insanın zorlanması üzücü bir olay.

• Doğu Anadolu'da bazı yerlerde riskin az olmasını hem nüfus yoğunluğunun az olmasına hem de kışın çok sert geçmesine bağlayabiliriz belki.

Hakikaten aşırı soğuk geçiyor kış oralarda.

Hayat durma noktasına gelmese bile baya azalıyor.

• Madem vaka oranı düşük olan yerlerde normalleşme adımları atılmak isteniyorsa bu oranları yüksek olan illerdede daha sıkı tedbir alınması elzemdir. Oran olarak çok yüksek olan illerde 15gün tam kapanma bile düşünülmelidir

• Madem vaka oranı düşük olan yerlerde normalleşme adımları atılmak isteniyorsa bu oranları yüksek olan illerdede daha sıkı tedbir alınması elzemdir. Oran olarak çok yüksek olan illerde 15gün tam kapanma bile düşünülmelidir

Yahu sadece bu tabloyu anlamayan ben miyim?

Örneğin istanbul 68,23 yazıyor.

Yani 100 bin kişi test yaptırmış 68,23 kişinin testi mi ? Pozitif ?

Yoksa bu rakam bir oran mı? Oran ise neyin oranı?

Anlayan bir arkadaş açıklayabilir mi?

• Hocam 100bin kişi başına pozitif çıkma oranı

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.1k

• Aytac
    2. Replies
      3.1k
      Views
      452k
      3.1k
    3. erayfb

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 8.6k

• Interstellar
    2. Replies
      8.6k
      Views
      382k
      8.6k
    3. Snowman 41

1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 403

• Narsil
    2. Replies
      403
      Views
      10k
      403
    3. Fatihaltinay55

1. Ankara Özel Raporlar - Yorumlar 4.3k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      4.3k
      Views
      399k
      4.3k
    3. GOJIRA

1. Batı Karadeniz Bölgesi Raporlar-Yorumlar 1.6k

• Narsil
    2. Replies
      1.6k
      Views
      90k
      1.6k
    3. haritaci6741

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2021) 715

• Samet
    2. Replies
      715
      Views
      170k
      715
    3. 4 Şubat

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      170
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 11

• Samet
    2. Replies
      11
      Views
      297
      11