Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

• Hocam 5 binin altını görmemiz lazım dedi. Bence bu sene bitirdiler okulları. Tekrar bu riski göze alamazlar. Alırlarsa bu yasakların bi kıymeti kalmaz

• Genelge detaylarını görmeden yoruma kapattım kendimi. Tarım sektörü için düzenleme yapılacağı söylendiğinden ve kargolar açık olacağı için ben işime devam edeceğim en azından bu belli kendi adıma gerisi zaten basit ve belirli kurallar çerçevesinde benim için.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Çoğu kimse bu kadar uzun süre kapanma beklemiyordu.Ayrıca bayramdan 1 hafta önce veya biraz daha öncesinde alınsan kararlar herkes memlekete giderdi yine.Bu bakımdan şimdiden kapatmalarıda memlekete gidişleri engelledi diyebiliriz.Umarım milletimiz adına hayırlı olur

• Bakin burada farkli yorumlarda var iyi yorumlarda. Genelge hazir ve bizim elimize ulasmisti. Ancak bakanlik yayinlamadan yürürlüge giremezdi bu yüzden Cumhurbaskaninin aciklamasi bekleniyordu. Pesin konusan bazi kesimlerin gece yarisindan sonra ne konusabileceklerini merak ediyorum. !

• 🙂

Baksinlar dalgalarina. Ne yapilacakti yani hayati komple mi durduracakti. Bunun boyle olmasi imkansiz. Ve bunu hic bir ulke yapamaz. Yaptim diyen ulkelerde uretimin durdugunu mu saniyorsunuz. ?

• Eğer 17 mayısta hoppala tamamen açılmazsak ve aşılar çok iyi giderse bu iş bu sene biter hadi hayırlısı inşallah

26m Sinovac 4.5m Pfizer/BioNTech aşısı vardı en son. Pfizer/BioNTech 30m dozun haziranda geleceğini düşünürsek, yeni Sinovac aşıları gelmezse ilk doz aşılamalar tekrar yavaşlayabilir.

• Baksinlar dalgalarina. Ne yapilacakti yani hayati komple mi durduracakti. Bunun boyle olmasi imkansiz. Ve bunu hic bir ulke yapamaz. Yaptim diyen ulkelerde uretimin durdugunu mu saniyorsunuz. ?

Katılıyorum hocam herkes kapısına çindeki gibi çivi çakılmasını istiyor heralde bu alınan kararların içerisinde uygulamada eksiklikler olacaktır eksik kalan yanlarda olacaktır ama ülkemiz özelinde bu tür kapanmayı yapmakta iyidir bana göre bu süreçte okullar en büyük bulaş kaynağıydı tamamen kapanması en güzel kısımı oldu birazda şapkayı millet olarak kendi önümüze koyma vakti geldide geçiyor devlet bu kadar yaptı bizlerde devletin yaptığına ekstra katkı yapıp daha iyisini elde etmeye calışmalıyız

• Katılıyorum hocam herkes kapısına çindeki gibi çivi çakılmasını istiyor heralde bu alınan kararların içerisinde uygulamada eksiklikler olacaktır eksik kalan yanlarda olacaktır ama ülkemiz özelinde bu tür kapanmayı yapmakta iyidir bana göre bu süreçte okullar en büyük bulaş kaynağıydı tamamen kapanması en güzel kısımı oldu birazda şapkayı millet olarak kendi önümüze koyma vakti geldide geçiyor devlet bu kadar yaptı bizlerde devletin yaptığına ekstra katkı yapıp daha iyisini elde etmeye calışmalıyız

İste bu kadar... Bu yorumun üstüne baska yorum yapilmaz.

• Hayırlısı osun elbette sözlükteki anlamına göre tam kapanma değil ama geçtiğimiz haftalarda gördüğümüz hafta sonu yasaklarından daha ciddi bir denetim olacağını düşünüyorum.

• Ölüm sayıları erken hız kesti. Eski hesaplarla 450-500 arası zirve gösteriyordu ama 400 civarı görünüyor şu an. Bu yoğun bakım yaş ortalamasının daha genç olduğunu ve İngiliz varyantının bir ara abartıldığı gibi %50-100 ölümcül olmadığını gösteriyor ki bu zaten bilim camiası tarafından yalanlandı.

• Kusura bakmayın.Devlet lebaleb kongre yaparken de kurallara uydum sonra da 84 milyonun içinde sorumlu oldum.

Kardeşim dediğim adamın babasının cenazesine katılamadım rahmetli Şeyh olmadığı için.

Bu kapama kararı gayet yerinde ama dün de dediğim gibi bu 17 günde yeteri aşılama yapamazsak boşa giden bir kapanma daha olacak maalesef.

Azalan vakaların 40-50binlere gelmesi 10 gün sürüyor gördüğümüz gibi.

• Ölüm sayıları erken hız kesti. Eski hesaplarla 450-500 arası zirve gösteriyordu ama 400 civarı görünüyor şu an. Bu yoğun bakım yaş ortalamasının daha genç olduğunu ve İngiliz varyantının bir ara abartıldığı gibi %50-100 ölümcül olmadığını gösteriyor ki bu zaten bilim camiası tarafından yalanlandı.

Hocam daha öldürücü olduğunu gösteren 3 olmadığını gösteren 10 makale var diye okumuştum.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 144

• Samet
    2. Replies
      144
      Views
      2.3k
      144
    3. ismailoz