İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar günün yorgunluğuyla uzun uzadıya bir analiz yazamadım fakat yarın için en uygun DEK şartları yine akşam/gece saatlerinde gözüküyor. Ancak bu şartlarda pek iyi değil, fazla beklentiye girmemekte fayda var.

İyi geceler.

Bu mesaj hatırlatma maksadıyla atılmıştır.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• 2004 de 16 yaşındaydim öyle yağmıştı ki kapıyı zor açmıştık babam fabrikada çalışıyordu sabah 5 de ise gidicekti neyse hiç unutmuyorum Beykoz Küçüksuya yürüyerek gitmişti ozaman cep telefonuda yok servise binecekti güya oradan yürüme mesafesi normalde 30 dakika falandır babam o sabah bizi dinlemeyip yola çıktı yürüyerek sabah ,5 de gitti servis yok yol da araç yok telefon yok çok merak etmistik eve 4 saatte gelmişti benimde böyle bir anım olmuştu.

• Şubat sistemi için neden hevesleniliyor yahu. O kadar da etkili olmayacak ayrıca Şu an yağan karın tadını çıkar işte. İnsanları anlamak güç gerçekten.

😄 Yaşadığımız sistem içinde çok şeyler söylendi ama gördük ki İstanbul şehri sürprizleri sever ☺️

• Şubat sistemi için neden hevesleniliyor yahu. O kadar da etkili olmayacak ayrıca Şu an yağan karın tadını çıkar işte. İnsanları anlamak güç gerçekten.

Neden olmayacak? Bu sistemin bu kadar etkili olacağı tahmin ediliyor muydu? Sıcaklık sıkıntısı yağış sıkıntısı vs konuşuldu günlerce ama bir vortexe baktı olay Şubat için de ufak değişimlere bakar yağış için ekstra birkaç oluşacak duruma bakar

• Dün akşam kardan yıkılıyor ama bazı arkadaşlar bu anda dışarı çıkıp karın tadını çıkaracağına şubat geliyor moruq minvalinde mesajlar yazıyor. Bırak yahu şubatı falan çık dışarı karın tadını çıkar. Masanın üzerinde pasta varken sen 2 gün sonra pasta yiyeceğim diye heves ediyorsun. Önünde işte ye.

• 2004 başka bir seviyeydi mum ışığın da elektriksiz, çatılar daki karın kütle kütle rüzgardan savrulduğu tam bir firtinaydi o zamanlar. Sabah evden çıkanın akşam eve dönemediği bir sistemdi.

Dün Arnavutköy,Havaalanı civarları da 2004'ü aratmayacak bir yağış vardı. Yaşayan gören biri olarak söylüyorum o yağış anı neredeyse 2004 le aynıydı.

• Neden olmayacak? Bu sistemin bu kadar etkili olacağı tahmin ediliyor muydu? Sıcaklık sıkıntısı yağış sıkıntısı vs konuşuldu günlerce ama bir vortexe baktı olay Şubat için de ufak değişimlere bakar yağış için ekstra birkaç oluşacak duruma bakar

Bu sistem kadar kuvvetli ve uzun ömürlü değil. Hele ki batı avrupanın aldığı vortex yağışının yanından geçemez. O yağışı alan batı avrupalı için şubat sistemi çerez kalacaktır.

• Bazı bölgelerde kar kalınlığının bir metreye yaklaştığını aktaran İmamoğlu, "Arnavutköy, Başakşehir, Sultangazi gibi noktalarda kırsala gittikçe 80-85 santim gibi kar yüksekliklerini ölçerek bize ulaştırdı

Sultangazi meşhur oldu :hfyeni (18): :hfyeni (18): 1/kahkahas23s1

Sultangazi'de oturan bir arkadaş vardı daha sistem başlamadan sistemi bitirmişti. Ona ne oldu bilen var mı? :hfyeni (18):

• 2004 başka bir seviyeydi mum ışığın da elektriksiz, çatılar daki karın kütle kütle rüzgardan savrulduğu tam bir firtinaydi o zamanlar. Sabah evden çıkanın akşam eve dönemediği bir sistemdi.

Dün Arnavutköy,Havaalanı civarları da 2004'ü aratmayacak bir yağış vardı. Yaşayan gören biri olarak söylüyorum o yağış anı neredeyse 2004 le aynıydı.

2004'ü geçen sistem henüz olmadı, bundan sonra da olur mu meçhul. Dün akşam batı avrupanın aldığı vortex yağışını tüm istanbul geneli 1 hafta boyunca almıştı. Oradan hesap edin işte 2004'ü.

• Hayatımın her dönemine bir efsane denk geldi :)

10 yaşındayken çocukluk efsanem Ocak ve Şubat 2004

23 yaşındayken gençlik efsanem Ocak 2017

Veeee 28 yaşındayken olgunluk dönemi efsanem Ocak ve Şubat(😍) 2022

• 2004-20222-2017 sıralama bu 2004'ude inşallah Şubat içinde gecicez

Profilinize bakmadım yaşınız kaç bilmiyorum. Ancak 2004 çok ekstrem bir sistemdi. Dün yaşadığınız tipi şiddetinin iki katı rüzgar tüm şehirde yaşandı. Boğaz köprüsünün halatı koptu. Özellikle Anadolu yakasına iki gün elektrik verilemedi. Umarım yaşarız ancak worteks gibi birçok bileşenin bir araya gelmesi gerekiyor.

• Dün akşam kardan yıkılıyor ama bazı arkadaşlar bu anda dışarı çıkıp karın tadını çıkaracağına şubat geliyor moruq minvalinde mesajlar yazıyor. Bırak yahu şubatı falan çık dışarı karın tadını çıkar. Masanın üzerinde pasta varken sen 2 gün sonra pasta yiyeceğim diye heves ediyorsun. Önünde işte ye.

Çıktım zaten 10 saat dışarıdaydım burada o yağışı kaçıracak insan yok :)