Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • aslında bu Suriyelileri ve de diğer kaçak göçmen mülteci görünümlü potansiyel tehlikeleri ülkeye iktidar değil de muhalefet getirmiş olsaydı bugün onları savunanlar muhalefeti yerin dibine sokmuştu, böyle de tezat bir durum var.ben getirdim ben sebep oldum o zaman benim aklım en iyi akıl

• Ya güzel insanlar ben kimseyi savunmuyorum. Mülteci gelmeyecekse hiç bir ülkeden gelmesin. Ya da açık açık şunu diyelim biz Arap düşmanıyız. Suriyeli gelmesin Afgan gelmesin diyen adamlar inşallah Ukraynalılar gelir diyor. Bunun makarası bile yapılmaz.

Almayacaksak hiç birini almayalım.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bugün yapılan akaryakıt tamamı ile adilik ve halkı soymak. Brent petrol aynı seviyesine geri geldi aynı şekilde dolarda. Ama 1.5 TL zam yaptılar. Her kuruş hakkım haram olsun. Müsebbiplerinin burnundan fitil fitil gelsin. Ülkece toplu olarak bilinçli tepkiler olmadığı, her gelen zam öncesi akaryakıt kuyruğu oluşturduğumuz sürece tepemize binmeye devam edilecek.

• manasbalasy gundemi manipule etme kardesim, gundeme yon verenler gundem belirleyip gundem degistirenler sana tepki gosteriyor:))

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Valla ben kimseye tepki göstermedim.Dolar kuru yükselirken burada şahlanacağız,yükselişe geçeceğiz,büyüyeceğiz diyenlere bu zamlardan ve pahalı hayat şartlarından sonra soruyorum sadece: Ne zaman bu şahlanış?

• Ben Müslümanım. Müslümanım diye Arapları sevmek zorunda mıyım konu Araplar ise mesela. Niye seveyeyim mesela? Sevmemem için sebep. Yok ümmet yok din kardeşi geçelim o işleri. Geçmişte de aynılar şimdi de aynılar. İçlerinde çok iyi olanlarda var onlara lafım zaten yok bahsettiğim konu diğerleri için geçerli.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Ben Müslümanım. Müslümanım diye Arapları sevmek zorunda mıyım konu Araplar ise mesela. Niye seveyeyim mesela? Sevmemem için sebep. Yok ümmet yok din kardeşi geçelim o işleri. Yeryüzüne yeni bir peygamber inse yine araplara iner çeki düzen versinler diye. Geçmişte de aynılar şimdi de aynılar. İçlerinde çok iyi olanlarda var onlara lafım zaten yok bahsettiğim konu diğerleri için geçerli.

Yani sana göre peygamber araplara indi oyle mi?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben ırk ve dinden bağımsız olarak söylüyorum Ortadoğu halkları çok daha patavatsız, görmemiş ve kaba oluyor. Bir Arap'ı 1 km öteden tanıyorsun yürüyüşünden, konuşmasından hal ve hareketlerinden.

Zaman zaman Şirinevler'e gidiyorum abartmıyorum 10 kişiden 6-7'si "gala gulu gala gulu" konuşuyor hepsinin elinde de telefon bağıra bağıra gidiyorlar işte biz bunlara kalitesiz turist diyoruz.

Avrupalı çok daha nazik, entelektüel ve kültürlü oluyor yolda yürürken arkasında bile olsan yol veriyorlar başlarını eğiyorlar tam eski İstanbul beyefendisi tarifi gibi... Yıllardır İstanbul'dayım benim gözlemlerim bunlar.

• Yani sana göre peygamber araplara indi oyle mi?

Hedef çarpıtmak oluyor bu maalesef. Ne demek istediğimi anladınız fakat bu sefer işinize gelmedi. Elbette peygamberler her millet için inmiş, toplumları doğruya davet etmek için görev almıştır. Fakat genel anlamda peygamberlerin arap yarımadasına inmesinin temel nedenlerinden biri ben söylemiyorum çokça hoca söylüyor o bölgedeki sapkın grupları doğruya davet etmek, toplumu düzeltmek.

• manasbalasy gundemi manipule etme kardesim, gundeme yon verenler gundem belirleyip gundem degistirenler sana tepki gosteriyor:))

Abi vallahi billahi bak burda ki kimseye kırılmam darılmam ama arkadaşlar beni yanlış anlıyor. Benim için insan insandır. Bosna savaşından kaçıp gelen boşnaklara eyvallah diyip suriye den gelen araplara karşı çıkmak olmaz. Sakarya da ki çerkezler kedileri diyor ki biz Rus kıyınından kaçıp Osmanlı'ya sığındık. Türkler olmasaydı Ruslar bizi sibirya ya sürecekti. Göçmen göçmendir abi. Milleti dini ırkı olmaz.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Hedef çarpıtmak oluyor bu maalesef. Ne demek istediğimi anladınız fakat bu sefer işinize gelmedi. Elbette peygamberler her millet için inmiş, toplumları doğruya davet etmek için görev almıştır. Fakat genel anlamda peygamberlerin arap yarımadasına inmesinin temel nedenlerinden biri ben söylemiyorum çokça hoca söylüyor o bölgedeki sapkın grupları doğruya davet etmek, toplumu düzeltmek.

Ne isime gelmedi mesela? bence bazi seyleri yanlis biliyorsunda konu bu degil, ben niye ve neden konuyu saptirayim? Yanlis birsey varsa bunu duzeltmek neden ssptirmak yada isine gelmek olsun?

• Ben ırk ve dinden bağımsız olarak söylüyorum Ortadoğu halkları çok daha patavatsız, görmemiş ve kaba oluyor. Bir Arap'ı 1 km öteden tanıyorsun yürüyüşünden, konuşmasından hal ve hareketlerinden.

Zaman zaman Şirinevler'e gidiyorum abartmıyorum 10 kişiden 6-7'si "gala gulu gala gulu" konuşuyor hepsinin elinde de telefon bağıra bağıra gidiyorlar işte biz bunlara kalitesiz turist diyoruz.

Avrupalı çok daha nazik, entelektüel ve kültürlü oluyor yolda yürürken arkasında bile olsan yol veriyorlar başlarını eğiyorlar tam eski İstanbul beyefendisi tarifi gibi... Yıllardır İstanbul'dayım benim gözlemlerim bunlar.

Bak bu mesajına eyvallah. Arapları sevmeyebilirsin. Bunu açık açık söyle sana kimse bir şey demez

• Ne isime gelmedi mesela? bence bazi seyleri yanlis biliyorsunda konu bu degil, ben niye ve neden konuyu saptirayim? Yanlis birsey varsa bunu duzeltmek neden ssptirmak yada isine gelmek olsun?

Onu kastetmediğimi siz de anlıyorsunuz çünkü hocam. Ben direkt peygamberler sadece Araplar için indi diye bir kesin cümle kullanmadım. Yanlış ne ise söyleyin ben de öğreneyim bilginin her türlüsüne açık insanlarız sonuçta. Ama az önce öyle bir şey yazıyorsunuz ki normal bir anlam anlamadım.

• GabelBerg10 dostum kaça oturuyorsun ayıptır sorması kirada bu zamla birlikte ne kadar olacak.

Şuan bedavaya oturuyorum nerdeyse.Ağustosta ki sözleşmemle 2+1 65 metrekare klasik bekar evi 1200 zamla 1600-1700 olsun diyor ev sahibi.Bakalım orta yolu bulucaz benden 1500 çıkar dedim