Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bizim siklona Avar adını verip medyanın benimsemesi gibi Amerika'da da amatörler İstanbuldaki vorteksten etkilenerek siklona Kenan adını verdi ve The Weather Channel ile Wunderground bu ismi kullanmaya başladı ^^

Sonuçta kar fırtınasının adı Kenan oldu.

Aytac

• Saat 10 dan beri suyumuz yok 4 saat oldu hastalık var şey var bugün günlerden cuma mubarek günde bu yapilacak şey mi bu belediyeden bir halt olmaz dusurdugu duruma bak insan bir haber verir suyu keseceğiz diye perişan olduk ya.. :cursing:

• dün matrix 4 filmini izledim büyük bir hayal kırıklığı gerçekten mahvetmişler filimi , bir şeyin yenisini yapmak onu ilerletmek daha iyisini yapmak tamam ama ruhunu felsefesini kaybettikten sonra bayat bir tat kalıyor sadece. emek harcamazsanız sadece bilgisayar başında istediğiniz efekti üretin gerçekçi olmuyor film de bile böyle

çocuktum sekiz belki on yaşımda maltepe de çeliktaş sinemesında süper men filmini izllediğim zamanlar geldi aklıma o kadar belliydi ki iple asıldığı ama nasıl bir heyecan gözünü kırpmadan izliyorsun müziği hala kulaklarımda

artık hangi kahramanı neyle savaştıracaklarını şaşırdılar uçmak ,hız ,güç hiçbişey şaşırtmıyor ,izleyiciyi şaşırtmak için daha fazla hayret verici bir şey yapmak lazım sanıyorlar herşeyi deniyorlar hiç biri tutmuyor godzilla ve king kong filmini izledim godzilla gözüme kertenkelenin büyüğü olarak geldi ilk defa herşeyi katlediyorlar daha ilginç daha inanılmaz daha büyük yapmak istiyorlar ama daha gerçekçi olmuyor

önce inandırmak lazım. biri bunları durdursun çocukluğumuzdan kalan ikon olmuş tüm karekterleri mahvettiler

Cüneyt Arkının kaleden 8 kişinin üzerine atlaması daha güzel gözüküyor gözüme yada gider jackie chan i izlerim

• O kadar dikkat etmeme rağmen covid testim az önce pozitif çıktı.Evde 87 yaşında ananem ile ağır onkoloji hastası babam var.Onlar için kuluçka süresi nedir ne yapmamı önerirsiniz?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• O kadar dikkat etmeme rağmen covid testim az önce pozitif çıktı.Evde 87 yaşında ananem ile ağır onkoloji hastası babam var.Onlar için kuluçka süresi nedir ne yapmamı önerirsiniz?

Çok geçmiş olsun benim gördüğüm 48 saat kuluçka süresi var kız kardeşim olunca annem ve babam iki güne kalmadan semptom gösterdi öyle bir hafta vs olduğunu hiç sanmıyorum çok çabuk belirti gösteriyor bizimkiler atlattı annem kanser tedavisi görüyor babam KOAH hastası annemizin yaşı yüksek diye düşünmeyin moral ve beslenme ile atlatacaginizi dussunuyorum

Çok geçmiş olsun acil şifalar dileğiyle

Allah şifa versin.

Kuluçka dönemini ben de 48 saat diye biliyorum.

Bakmak zorunda olduğunuzu düşünerekten evde çift maske ile dolaşın derim. Ve ayrıca onlara bol bol vitamin takviyesi yapın. Odalarınızı sık sık havalandırın. Karantina süreniz 1 hafta bile olsa siz yine de taşıyıcılık tehlikesinden dolayı 2 hafta onlarla pek yakın temas kurmayın hatta maskenizi karantina sonrası ilave bir hafta daha takın diyebilirim.

• Bizim siklona Avar adını verip medyanın benimsemesi gibi Amerika'da da amatörler İstanbuldaki vorteksten etkilenerek siklona Kenan adını verdi ve The Weather Channel ile Wunderground bu ismi kullanmaya başladı ^^

Sonuçta kar fırtınasının adı Kenan oldu.

Aytac

Hz. Yakup A.s "ın yaşadığı toprakların adıdır kenan. yahudi toplumu o ismi çok benimserler

Cok geçmiş olsun Rabbim tez vakitte şifa versin bir an önce atlatirsiniz inşallah. Mesafeye dikkat edin ortak kullanım alanlarında maske kullanın evi sürekli havalandırın vitamin bakımından zengin içerikler tüketin.

Çok geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin inşallah.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk