İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • goruntuye göre yine subatin en az 10 günü güm hani ne oldu suabtada sert girecektik uzun soluklu soguklar bizim olacakti tv kanallari bile sert subat diye saýikladı sistem sonu en az 15 gun yatay seyir olacagi artik belli son yillarda 10 gun soguk ise 15 gun ust uste ilik geciyor ben hic bir soguk sisitem ustune 10 gun dah ara vermeden soguk gelecegine inanmam sonucta cografyamiz belli milleti tv kanallari ve meteoroloji uzamnlari beklentiye sokuyor en az 12 gun 7 ila 12 derece arasi gezeriz sisteme yakin saglam birde lodus yeriz sonra 10 gunluk soguk subat bitti megm bime subati bati iller icin 1 ila 3 derece alti diyor ama o olmayacam gibi simdilik sonrada martan ne kpoarirsak kar dir hop sezin bitti.

Sistem bitince yine gelmişsin. Hoş geldin buyur soluklan biraz :hfyeni (18):

• goruntuye göre yine subatin en az 10 günü güm hani ne oldu suabtada sert girecektik uzun soluklu soguklar bizim olacakti tv kanallari bile sert subat diye saýikladı sistem sonu en az 15 gun yatay seyir olacagi artik belli son yillarda 10 gun soguk ise 15 gun ust uste ilik geciyor ben hic bir soguk sisitem ustune 10 gun dah ara vermeden soguk gelecegine inanmam sonucta cografyamiz belli milleti tv kanallari ve meteoroloji uzamnlari beklentiye sokuyor en az 12 gun 7 ila 12 derece arasi gezeriz sisteme yakin saglam birde lodus yeriz sonra 10 gunluk soguk subat bitti megm bime subati bati iller icin 1 ila 3 derece alti diyor ama o olmayacam gibi simdilik sonrada martan ne kpoarirsak kar dir hop sezin bitti.

Ya Hocam Türkçe'yi unuttum

• Hocam güzel bir değerlendirme olmuş.Teşekkür ederim.Şubat ilk 10 günü bende bir şey beklemiyorum.Bakalım Zonal rüzgarların zayıflaması Ao nun pozitiften nötre düşüşü ile ayın 10'undan sonra bir sistem daha alırız umarım.

• Benim favorim -12 850'de uzun soluklu siklon kesinlikle. Hem yağış bıraktığı alan daha büyük oluyor hem de daha uzun yağış bırakıyor

DEK desen güneye gelmeden erir, gelip gelmeyeceği belli değil diken üstü bir olay.

Mezosiklon desen kim bilir bir daha ne zaman istanbulu vuracak.

Siklon varken karayel olursa 850'de -12 ye gerek yok. Bu mezosiklonda 850'de -9 olmasına rağmen B.Çekmece sahil düşey akımla öğle saatlerinde -1 dereceydi.

• Biraz geçmişi yâd edelim.

hatıralar

2 şubat 1929 - haliçte 8 santimlik buz tabakası oluşturan soğuklar

archives-1929-2-2-0-1.png

4 mart 1987 - 2 hafta okul tatili isimli kitabı yazdıran kar ve soğuklar

archives-1987-3-6-0-1.png

22 ocak 2004 - köprünün halatlarını koparacak kadar şiddetli esen rüzgar saatte 122km'leri buldu.

archives-2004-1-23-6-1.png

6 ocak 2017 - şehir merkezinde 30 santim, yüksek noktalarda 1 metreye yaklaşan kar yağışları.

archives-2017-1-9-6-1.png

24 ocak 2022 - otoyolların kapandığı, neredeyse 1 gün boyunca uçak seferlerinin iptal olduğu, insanların iş dönüşünde yollarda kaldığı avar efsanesi.

gfs-1-6.png

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• Arac kullanirken bu kadar oldu dostum sen tamamla eksik kalan yerlerini.

ee yazmayın araç sürerken bir şey sonra neden kazalar oluyor geçen arabanın teki benim arabaya girdi yandan herif telefona mesaj geldi ona bakıyordum görmedim dedi ... araba serviste halen