23-25 Ocak Karadeniz'de Oluşması Beklenen Sıcak Çekirdekli Siklon

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam çok tebrik ederim. Şu anda boğazın batı sahili için beklenti nedir kağıthane sarıyer beşiktaş için bu gece gene hep sınırda mı kalcak kütleler yine

Aralıklarla banttan kopan kütleler vuracaktır.

• Hocam gerçekten çok tebrik ediyorum sizi. Tüm övgüleri hakediyorsunuz. Diğer yorumları kulak arkası edip sizin dediklerinize güvenmiştim ve tam anlamıyla Maltepe gömüldü. Her şey için teşekkürler. Ayrıca mazur görün bi soru daha sormak istiyorum. Yarın dekler vurur mu bize?

• tahminci hocam tebrikler. Uzun yıllardır forumda yorumuna güvendiğim kişilerdensiniz. Bu saatten sonra sizi Yazar / Tahminci olarak görmek şahsen isterim.

Bugün ve yarın için Avrupa yakası (Bermuda özellikle) için durum nedir hocam ?

• tahminci hocam tebrikler. Uzun yıllardır forumda yorumuna güvendiğim kişilerdensiniz. Bu saatten sonra sizi Yazar / Tahminci olarak görmek şahsen isterim.

Bugün ve yarın için Avrupa yakası (Bermuda özellikle) için durum nedir hocam ?

Sınırlı alan modelleri Bermuda için bantlar öngörmekte. Bu akşam-gece saatlerinde çok yoğun olmasa da güzel yağışlar alınabilir. Perşembe sabahı şartlar daha bir güzel gözüküyor, fakat bant konumları tam belli değil. Yarın akşam onu da WRF ve diğer sınırlı alan modelleri ile değerlendiririz.

• Sınırlı alan modelleri Bermuda için bantlar öngörmekte. Bu akşam-gece saatlerinde çok yoğun olmasa da güzel yağışlar alınabilir. Perşembe sabahı şartlar daha bir güzel gözüküyor, fakat bant konumları tam belli değil. Yarın akşam onu da WRF ve diğer sınırlı alan modelleri ile değerlendiririz.

tahminci, merhaba hocam. Ümraniye tarafı nasıl gözüküyor peki. Bu Akşam, yarın ve perşembe kar alır mıyız sizce?

• Hocam merhabalar öncelikle başarılı tahminleriniz için tebrik ederim. Avrupa yakasının Güney sahilleri Bakırköy Bahçelievler Zeytinburnu tarafları bizde bu akşam ve gece bir şeyler görür müyüz ? Yani dekler Sığ olmaktan çıkıp güneye inebilirler mi ?

• Hocam merhabalar öncelikle başarılı tahminleriniz için tebrik ederim. Avrupa yakasının Güney sahilleri Bakırköy Bahçelievler Zeytinburnu tarafları bizde bu akşam ve gece bir şeyler görür müyüz ? Yani dekler Sığ olmaktan çıkıp güneye inebilirler mi ?

Bu akşam-gece şartlar iyileştikçe gelmeye başlayacaktır.

• tahminci, merhaba hocam. Ümraniye tarafı nasıl gözüküyor peki. Bu Akşam, yarın ve perşembe kar alır mıyız sizce?

Bu akşam Anadolu Yakası-Kocaeli taraflarına bant öngören modeller de var. Bu bant dünkü vorteks ve sonundaki cephe gibi olmaz fakat mutlu edici yağışlar bırakabilir. Yarım saat sonra WRF akşam çıktısı da çıkacak onunla değerlendiririz.

• Aynen Perşembe'ye geçişte de bir şeyler var gibi duruyor hem de fena da değil. Icon şöyle iyi bir geçiş vermiş bizim yakaya dek değil gibi duruyor ama kartlarda da cephe gözükmüyor ne olduğunu pek çözemedim.forum.havaforum.com/attachment/139201/

tahminci hocam İstanbul sayfasına yazmıştım konu başlığı dışında olsa da buradan size sormak istedim görünen bu yağış tam olarak neyin sonucu?

• Bu akşam Anadolu Yakası-Kocaeli taraflarına bant öngören modeller de var. Bu bant dünkü vorteks ve sonundaki cephe gibi olmaz fakat mutlu edici yağışlar bırakabilir. Yarım saat sonra WRF akşam çıktısı da çıkacak onunla değerlendiririz.

Hocam son durum nedir?