Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocalarim nasil HF Puan kasıyoruz bunun hakkında bir bilgi verebilecek var mi veyahut bir yazı varsa link atarsanız sizi hic ugrastirmis olmam.

• Doğalgaz fiyatları arttı diye devlet daha az gaz alımı yapmış depodaki gazlardan kullanılmış, 2018 de %70 miş depolardaki doluluk oranı şimdi %30 deniyor.

Depolardaki gazın kullanılıp yeni gaz alınmaması gaz akışı sürerken benim aklım almıyor.

Ayrıca istanbul tam bir amerika olmuş oradaki timelapseleri izlerdik iç geçirirdik istanbul orayıda geçmiş sanırım, normal zaman akarken timelapse olmuş büyükçekmece, arnavutköy tarafında özellikle :)

• Beyler su video atmayı bana güzel bı şekilde anlatabilecek varmı özelden size zahmet.

Çok kısa ;

İlk önce you tube hesabı açıyorsun,

Videoyu you tube yüklüyorsu,

Yüklediğin videonun linkini , kopyala yapıştır yapıyorsun buraya.

• Doğalgaz fiyatları arttı diye devlet daha az gaz alımı yapmış depodaki gazlardan kullanılmış, 2018 de %70 miş depolardaki doluluk oranı şimdi %30 deniyor.

Depolardaki gazın kullanılıp yeni gaz alınmaması gaz akışı sürerken benim aklım almıyor.

Ayrıca istanbul tam bir amerika olmuş oradaki timelapseleri izlerdik iç geçirirdik istanbul orayıda geçmiş sanırım, normal zaman akarken timelapse olmuş büyükçekmece, arnavutköy tarafında özellikle :)

Tam anlamı ile americsn blizzard oldu.

Bazı görüntüler vardı. Sisli fırtınalı , sanırsın yakutsk , oymyakon.

Çok güzeldi.

• Hava alanında özellikle yabancı yolcular eylem yapıyor “” we need hotel”” diyerek.

Otobanlar kapanmış ,

E-5 kapanmış .

Vatandaş sabahlara kadar yollarda , araçlarında kalmış.

Hükümet bütün kademeleri ile yerel yönetimleri itibarsızlaştırma peşinde.

Üstelik devlet kurumlarının yönetilen hava alanı ve karayollarında aynı sorunlar varken.

Bakın hava alanı ülkenin aynası.

Oradaki tepki eylemi bu yüzden önemli.

Eğer hava muhalefeti nedeni ile uçuş yok ise ,bekleyen yolcuları otellere yerleştirirsin. 2 gün hava alanında kaderine terkedemezsin.

Sonuç olarak medeniyet için daha çok yolumuz var.

Mgm nin , akomun , yerel yönetimlerin her kesin suçu var.

Hala kar lastiği olmayan , olmadığı halde trafiğe çıkan bir çok insan var.

Toplu taşıma kullanmaktan imtina eden güruh var.

Aracını yola bırakıp ,evine giden var. Hiç düşünmeden ambulans mı geçer, itfaiye mi geçer.

İnanın, medeniyet passat mercedes ve milyonluk evler ile olsaydı en medeni ülke biz olabilirdik.

• Atatürk Havalimanı tıkır tıkır işlerken kapatıp hastane yapmak ve sadece vip uçuşlar yapılması ve şehrin en kuzeyine kışın en sert hava olaylarına sahip olabilecek bir alana ilçeye 3.Havalimanini İstanbul Havalimanini yapmak hangi akla hizmet anlamıyorum hiç mi bilirkişilerden rapor alınmadı anlamak güç bugün Atatürk Havalimanı hala aktif olsa binlerce yolcu şuan bu durumda olmazdı.

• Atatürk Havalimanı tıkır tıkır işlerken kapatıp hastane yapmak ve sadece vip uçuşlar yapılması ve şehrin en kuzeyine kışın en sert hava olaylarına sahip olabilecek bir alana ilçeye 3.Havalimanini İstanbul Havalimanini yapmak hangi akla hizmet anlamıyorum hiç mi bilirkişilerden rapor alınmadı anlamak güç bugün Atatürk Havalimanı hala aktif olsa binlerce yolcu şuan bu durumda olmazdı.

Zamanında çok konuşuldu, Atatürk havalimanı genişletilebilir artı olarak sabiha gökçen gibi normal bir havalimanı daha yapılabilirdi başka bir yere ama neyse iş işten geçti artık.