Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Örneğin; bir moderatör tarafından hergün hazırlanan meteorolojik 10 soru . 5 ve üzeri doğru cevaba puana kademeli hf puanı ödül gibi

. Hem bilgilendirici hem de eğlendirici . Ne bileyim böyle bişey olabilir yani hocam.

Dahası aylık total puanda birinciye ödül. Gibi gibi

Hocam denenebilir ama süreklilik konusunda problem yaşanabilir. bu şekilde başka fikirlerde varsa neden olmasın.

• Hocam denenebilir ama süreklilik konusunda problem yaşanabilir. bu şekilde başka fikirlerde varsa neden olmasın.

Hocam bunu hergün yerine, haftada iki kez olmak üzere ayda 8 kez yapabiliriz. Millet habire soru sormak yerine böyle bir yarışma sonucunda akademik eğitim de almış olacak. Sınava girecek ve karşılığıda olacak. Akabinde çok değil bir yıl sonra havaforum dan onlarca belkide yüzlerce tahminci de yetiştireceğiz

• Az kullanılan çıkartılıp yerine alkış koyulabilir. Beğenmeme butonu daha öncesinden sıkıntı oldu o sebeple koyulmuyor.

Siz daha iyi bilirsiniz hocam ☺️ ama bazı yorumlar gercekten alkışı hak ediyor. tam yerinde bir emoji diye düşündüm.

• Isparta'da hâlâ elektriği gelmeyenler varmış sosyal medyada çokça yazılıyor. Donarak ölen bir vatandaş haberi var. Bu elektrik kesintileri çokça yaşanacak gibi. Mahallemdeki 2 elektrik lambası bile kaç gündür çalışmıyor kapkaranlık zor geçiyor millet.

• Az kullanılan çıkartılıp yerine alkış koyulabilir. Beğenmeme butonu daha öncesinden sıkıntı oldu o sebeple koyulmuyor.

Teşekkür ederim emojisi değerlendirmeye alınabilir bence hocam.

• 2021 de dünya nüfusu 74 milyon artarak 7.8 milyara ulaşmış . Türkiye'nin nüfusu son 1 yılda 1 milyon artmış. 74 milyona 1 milyonluk katkı bizden. Bu tür şeylerde hep en ön sıralardayız. Hey Allahım ya

• Forum ayarlarından tema değişimi yapabilirsiniz. 2 koyu renk 2 de açık renk tema var. Çoğu kişi farkında değil ama açık renk de kullanmak isteyen kullanabilir.

Ben beyaz temaları pek sevmiyorum ama seven kullanabilir :D

Web görünümde sağ alt köşede tema değiştir seçeneği bulunmaktadır.

Mobil görünümde ise genel ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz.

Genel Ayarlar: https://forum.havaforum.com/wcf/settings/

• 2021 de dünya nüfusu 74 milyon artarak 7.8 milyara ulaşmış . Türkiye'nin nüfusu son 1 yılda 1 milyon artmış. 74 milyona 1 milyonluk katkı bizden. Bu tür şeylerde hep en ön sıralardayız. Hey Allahım ya

Bu 1 milyonluk katkıya, ülkemize serseri mayın tarzı giren kaçaklar dahil mi ? Yoksa sadece ülke içindeki doğurganlık oranları mi baz alınmış Chronic53 hocam.

• Bu 1 milyonluk katkıya, ülkemize serseri mayın tarzı giren kaçaklar dahil mi ? Yoksa sadece ülke içindeki doğurganlık oranları mi baz alınmış Chronic53 hocam.

Resmi rakam bu. Ele alınan veriler neye göre hazırlanmış bilgim yok. Tahminim sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar. Gayri resmi olarak sen onu 2 milyon yaz.

• Teşekkürler bilgilendirme bilmiyordum beyaz tema yapayım dedim gözlerimi ağrıttı koyu temadan devam o zaman :) Emojiler falan gelmiş baya gelişiyor forum teşekkürler. :thumbup:

• Arkadaşlarım, bu covid - 19 bütün insanların, hepimizin vefat etmesine sebep olmadan gitmeyecek mi; bu virüsten kurtuluş yolumuz hiç mi yok; hepimiz kelime-i şahadet mi getirmeliyiz; sanırım ben de 4 aşılı olmama rağmen ve grip aşım da olmasına rağmen geçiriyorum ve herkesi görüp duyunca çok endişeli ve üzgünüm

• Arkadaşlarım, bu covid - 19 bütün insanların, hepimizin vefat etmesine sebep olmadan gitmeyecek mi; bu virüsten kurtuluş yolumuz hiç mi yok; hepimiz kelime-i şahadet mi getirmeliyiz; sanırım ben de 4 aşılı olmama rağmen ve grip aşım da olmasına rağmen geçiriyorum ve herkesi görüp duyunca çok endişeli ve üzgünüm

Geçmiş olsun.. 2 sene önce sanki dünya çok iyi bir durumdaymış gibi üzerimize yapıştı bırakmadı gitti lanet virüs, bir de bunla uğraşmak zorunda kaldık. Belki etkisini baya bir yitirip bizimle kalacak ya da tamamen yok olacak tekrardan mutasyona uğrama ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. Maalesef ülkemize ve dünyaya ağır bir tahribat bıraktı ve bırakmaya devam ediyor. Bizim zamanımızda olacağı varmış çekeceğiz mecbur, umarım önümüzdeki nesiller olabilecek her türlü salgın hastalığın çaresini bulur ve böyle illet bir şeyle uğraşmak zorunda kalmazlar.

• Samet hocam, sitede geçirilen zamanı arttırmak için eğlenceli bir yarışma olabilir. Karşılığında günlük baknotlar :))

Ama ney :/

Mantıklı bence ben de ekleme yapmak istiyorum Coğrafya ile ilgili soru yarışması olabilir 1.ci veya ilk 5-10 a kalan kişilere HF Puan gibi bi ödül verilebilir. Ayrıca Tarih hakkında tartışılabilecek bi konu açılmasını da isterdim.