Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam beni yanlış anlamayın ama 700 hPa batılı olursa Sinop Samsun Ordu ne yapacak.Siz en iyisi şöyle diyin yıldız yönlü olsun da tüm yerler kar alsın.İyi günler dilerim. :)

Yapacak birşey yok benim elimden bişey gelmez maalesef yıldız yönü olsa Rize alamaz ben rizeyi biliyorum en çok batı yarıyor cepheyi kuvvetlendiriyor rizeye bana göre en çok yarayan batı kuzeybatı

• Hocam beni yanlış anlamayın ama 700 hPa batılı olursa Sinop Samsun Ordu ne yapacak.Siz en iyisi şöyle diyin yıldız yönlü olsun da tüm yerler kar alsın.İyi günler dilerim. :)

YArın öyle olur gene Rize alamasın herkes kendini düşünür kusura bakma

• Zaten sistem bırakacağını bıraktı baya bı yağışa bakıyorum Beşikdüzü yoroz oralarda bide Rize Hopa hattı daha adam gibi bı yağış yok hiçbir yerde samsun Sinop ztaen yarın kuzeybatı hep yağışlar denizde kalıyor samsun için Sinop gene yakalicak

• Zaten sistem bırakacağını bıraktı baya bı yağışa bakıyorum Beşikdüzü yoroz oralarda bide Rize Hopa hattı daha adam gibi bı yağış yok hiçbir yerde samsun Sinop ztaen yarın kuzeybatı hep yağışlar denizde kalıyor samsun için Sinop gene yakalicak

Hocam ben Gerze de yaşıyorum ondan dedim Karayel de yağış alma olasılığım çok düşük.15 Ocak sisteminde aldım sadece o da istisna oldu.Sinop zaten tam istediği rüzgarda gece beyazlama yapar oraya.Benim temennim her yerin alması ondan dedim.Sizi kırdıysam da özür dilerim.Rize ye de kar yağarsa bizi fotoğrafsız bırakmayın. :)

• Hocam ben Gerze de yaşıyorum ondan dedim Karayel de yağış alma olasılığım çok düşük.15 Ocak sisteminde aldım sadece o da istisna oldu.Sinop zaten tam istediği rüzgarda gece beyazlama yapar oraya.Benim temennim her yerin alması ondan dedim.Sizi kırdıysam da özür dilerim.Rize ye de kar yağarsa bizi fotoğrafsız bırakmayın.

Gerze de yağış iyi olmicak ama soğuma iyi sen o yönden şanslisin biraz daha şanslı olsanız olabilirsiniz saat 19 20 gibi ilk kar yağışları olucak ve 23 e doğru bence örtü olabilir ama ince oda çimen ve arabalar yollarda olmaz

• Gerze de yağış iyi olmicak ama soğuma iyi sen o yönden şanslisin biraz daha şanslı olsanız olabilirsiniz saat 19 20 gibi ilk kar yağışları olucak ve 23 e doğru bence örtü olabilir ama ince oda çimen ve arabalar yollarda olmaz

Ben Vakfıkebir tarafındayım sabahtan beri dondurucu rüzgar ve sert yağmur var

• Yağışlar yarın sabah saatlerine kadar yer yer görülecek ve sisteme veda edeceğiz. Bu gece kıyı şeridi 2 derecelere kadar düşebilir. Deniz suyu sıcaklığı ile çok bir fark kalmadığı için deniz desteğinden çok bir şey beklemeyin. Yağış yakalayan yerlerde bile aralıklı şekilde görülecektir. Örneğin; yarım saat yağış var, 1-2 saat yağış yok. 1000 metre üzerinde örtü oluşmuş durumda. Sabah saatlerine kadar yer yer 200 metrelere kadar inecektir. Görele, Eynesil, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Şalpazarı, Tonya, Rize ve Artvin geneli her zamanki gibi şanslı konumlardan.

• Yağışlar yarın sabah saatlerine kadar yer yer görülecek ve sisteme veda edeceğiz. Bu gece kıyı şeridi 2 derecelere kadar düşebilir. Deniz suyu sıcaklığı ile çok bir fark kalmadığı için deniz desteğinden çok bir şey beklemeyin. Yağış yakalayan yerlerde bile aralıklı şekilde görülecektir. Örneğin; yarım saat yağış var, 1-2 saat yağış yok. 1000 metre üzerinde örtü oluşmuş durumda. Sabah saatlerine kadar yer yer 200 metrelere kadar inecektir. Görele, Eynesil, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Şalpazarı, Tonya, Rize ve Artvin geneli her zamanki gibi şanslı konumlardan.

yağış sabah zaman zaman kesilecek sonra basınca ve rüzgara bağlı olarak 1 kütle cephesi daha bekliyorum 14.00 suları gibi

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.