Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GOJIRA Katada'in olarak geçmiş benim bura 😅

baghlum un aşağı tarafında ovadjik yazan yerde benim oturduğum bölge bugünkü adıyla ovacık mahallesi. baya eski bi köy tarihi yapılar mezarlar vs var içinde şehrin ortasında kalmasına rağmen yıkılmamış halen olduğu gibi duruyor.

1 km ötesinde ise forum ankara avm var düşünsenize buralı olduğunuzu şöyle diyaloglara maruz kalırdınız büyük ihtimal.

+bizim köyde avm var biliyomusun

-aynen kanka bizim köydede balinalar yüzüyo zaten :D

• Hocam araştırdım ama pek bir şey bulamadım.

• baghlum un aşağı tarafında ovadjik yazan yerde benim oturduğum bölge bugünkü adıyla ovacık mahallesi. baya eski bi köy tarihi yapılar mezarlar vs var içinde şehrin ortasında kalmasına rağmen yıkılmamış halen olduğu gibi duruyor.

1 km ötesinde ise forum ankara avm var düşünsenize buralı olduğunuzu şöyle diyaloglara maruz kalırdınız büyük ihtimal.

+bizim köyde avm var biliyomusun

-aynen kanka bizim köydede balinalar yüzüyo zaten :D

Benim köyde baya eski. Hac işaretli büyük taşlar vs çıkmıştı meydanda hala duruyor.

Burda tek sıkıntımız taş ocakları. İnternette kutludüğun taş ocakları diye biraz araştırırsanız şok olacağanız şeyler var. Allah bilir ne tarihi kalıntılar çıkmıştır o kazılarda..

• İncesu deresinin o kadar uzun olduğunu ve eymir gölünden çıktığını bilmiyordum

İnternette şöyle bir bilgi var

Mogan gölünden taşan su Gölbaşı'dan açık kanal ile Eymir gölüne akar. Eymir gölünden taşan su açık dere olarak Mühye'den geçer. İmrahor vadisinde İmrahor deresi olarak adlandırılır. Doğukent bulvarı üst geçidi altından geçtikten sonra Sazlık deresi adını alır. Sazlık deresi bu işaretli yerden itibaren kapalı kanala girer. Bundan sonrası İncesu deresidir. İncesu deresi kanal içinde Kolej-Sıhhiye Abdi İpekçi parkı altı-Adliye önü-Opera arkası-Gençlik parkı-19 Mayıs stadı arkası- Eski hipodrom- Anka mall- Akköprü batısından Çubuk çayına karışır. İncesu deresi Çubuk çayına kadar açığa çıkmaz. Kapalı kanal içinde bahsedilen bölgelerin kanalizasyon ve yağmur sularını götürür”

Hatta ben haymanadan doğuyor diye biliyorum

BORN IN WINTER

• Kuzey kesimler bol yağış alacaksa bilelim ki yağış yağmur ağırlıklıdır. Güney kesimler bol yağış alacaksa kar ağırlıklı olur.20 yılda bunu çok iyi öğrendim. Ankara için tabi bu .

• Kuzey kesimler bol yağış alacaksa bilelim ki yağış yağmur ağırlıklıdır. Güney kesimler bol yağış alacaksa kar ağırlıklı olur.20 yılda bunu çok iyi öğrendim. Ankara için tabi bu .

Güzel tespit aslında AB konumuyla ilgili bir durum oluyor sanırım dediğiniz gibi sonuçlanıyor hep

• Birçok yerde karla karışık yağmur şeklinde olacak çoğunlukla..Merkez tam 0 derece yağış anında bir miktar yükselebilir yine de karla başlayacak gibi sistem çok sınırda Ankara için pek iyi bir durum değil bu.