Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 210da az çogu aile için. En az 240 civarı olmalıydı neyse artık yapacak birsey yok bol bol tasarruf. Ayrıca 33 günlük kesilen faturada umarım 35 ve üstü olmaz.

250 düz olmalıydı eğer dar gelirli aileleri dusunselerdi bunu yaparlardı kış ayında kW rahatlıkla aşılıyor. İnşallah bı nebzede olsa düşer bol bol tasarruf aynen hocam daha kısacak bişe de kalmadı 😂😂😂

• İnşallah hocam yakında askere gideceğim normal bir zamanda olsa akrabalarımı, arkadaşlarımı ziyaret ederdim doyasıya gezerdim ama şimdi ister istemez virüs eskisi gibi ağır olmasa bile çekiniyor insan.Bazıları çok rahat davranıyor ama ben kendimden çok başkalarını, büyüklerimi düşünüyorum herkesinde özellikle genç olarak bizlerin böyle düşünmesi lazım. Grip vs olduğumda bile çok dikkatli davranırım ne gerek var benim yüzümden birileri hastanede yoğun bakımlarda yatsın.Velhasıl bu günlerde geçecek inanıyorum az kaldı.

Aynen dediğiniz gibi hocam inşallah geçecek bu günler 👍Hayırlı teskereler dilerim, hayırlısı ile gidip gelin inşallah. 🤲

• 210da az çogu aile için. En az 240 civarı olmalıydı neyse artık yapacak birsey yok bol bol tasarruf. Ayrıca 33 günlük kesilen faturada umarım 35 ve üstü olmaz.

Hocam tasarruf diyorsunuz da bu soğuklarda nasıl ısınalım herkesin evinde doğalgaz yok elektrik sobası ile ısınanlar hiç dusunulmuyor bize yansıması Nisan ayını bulur bu indirimin en az iki ay daha 700 ün ustunde fatura ile ugrasacagiz belki de 1000 bizi geçtim dükkan sahipleri ne yapacak onlara cozum var mı yok adamlar kredi çekip fatura oder hale geldi boylesini ilk kez görüyorum valla :(

• Hocam yeni gördüm ağzınıza sağlık vallahi

• Çok fazla olan bu mu Allah aşkına daha 6 ay önce benzin 9 LPG 4 liraydı. 2 yıl önce de bunların yarısı kadar. 2 yılda maaşı 4 kat artan oldu mu aranızda. 2016 da maaşım 3800 iken şu anda 7600 tl. Sorsan uçuyoruz. Bence paraşütsüz düşüyoruz ama neyse.

Bilirkişi ve ekonomist modundan çıkıp normal insana dönüşüp susuyorum 😀