İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün adanadan afyona geldim. Toroslarda metrelik kar vardı. Keza konya merkez ve geçtiğim ilçelerinde hala yer yer 50 cm kar vardı özellikle merkeze yaklaşırken tarlalarda sulama fıskiyelerinin neredeyse boyuna kadar kar vardı. 10 yılı aşkın süredir gider gelirim oralara konyayı ilk defa böyle gördüm.

• Bugün adanadan afyona geldim. Toroslarda metrelik kar vardı. Keza konya merkez ve geçtiğim ilçelerinde hala yer yer 50 cm kar vardı özellikle merkeze yaklaşırken tarlalarda sulama fıskiyelerinin neredeyse boyuna kadar kar vardı. 10 yılı aşkın süredir gider gelirim oralara konyayı ilk defa böyle gördüm.

Ah ah abi ufak farklarla neler kaçıyor. Darısı şubatta ve martta İç egemiz ve göller bölgesinin başına İnşaAllah. Efsaneyi yaşamak dileğiyle. :)--

• Ah ah abi ufak farklarla neler kaçıyor. Darısı şubatta ve martta İç egemiz ve göller bölgesinin başına İnşaAllah. Efsaneyi yaşamak dileğiyle. :)--

İnşallah kardeşim. Ama bizde fena sayılmayız bu sene inşallah şubat mart güzel olur.

Toroslar malum zaten akdeniz direk oralara dökülüyor dökülmesi de gerekir. Oradaki şehirler o dağlardan besleniyor her anlamda. Anadolununda bu şekilde olması çok mutlu etti beni. Rakımı düşük yerler yağmur, diğer yerler kar bence çok güzel kış oluyor çok şükür. :)

• İnşallah kardeşim. Ama bizde fena sayılmayız bu sene inşallah şubat mart güzel olur.

Toroslar malum zaten akdeniz direk oralara dökülüyor dökülmesi de gerekir. Oradaki şehirler o dağlardan besleniyor her anlamda. Anadolununda bu şekilde olması çok mutlu etti beni. Rakımı düşük yerler yağmur, diğer yerler kar bence çok güzel kış oluyor çok şükür. :)

Evet ülkemizin büyük bir bölümü güzel yağış aldı.Ben de bu konuda çok sevinçliyim.Biz kar konusunda diğer yerlere nazaran zayıf kalmış olsakta kötü değiliz. Böyle potansiyelli bir kışta efsane yaşamadan geçmek istemiyor insan ne yalan söyliyeyim.

• ya bu sene Konya, Ankara, İstanbul ve güneydoğu taraflarına kütle üstüne kütle vurdu. bizim taraflara şöyle sağlam kütleler ile arkamıza yaslanıp kar yaşayamadık. bu sene iç ege senesi değil gerçekten

• Evet ülkemizin büyük bir bölümü güzel yağış aldı.Ben de bu konuda çok sevinçliyim.Biz kar konusunda diğer yerlere nazaran zayıf kalmış olsakta kötü değiliz. Böyle potansiyelli bir kışta efsane yaşamadan geçmek istemiyor insan ne yalan söyliyeyim.

Ben ilk defa bu sene şubattan çok umutluyum garip bir şekilde normalde şubat geldi mi kışı bitirirdim kafamda.

• Ben ilk defa bu sene şubattan çok umutluyum garip bir şekilde normalde şubat geldi mi kışı bitirirdim kafamda.

2016-2020 arası hep boş geçince öyle bir şeye kapılıyor insan ama 2020’de çok şükür kırıldı bu döngü. Ben Marttanda umutluyum bu sene. :)