Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kar görmek isteyen araştirma ve çatalarmut gelsin gerisi yalan adam akıllı örtü ve soguk orda

• Trabzon Merkezde oturanlar, Karlık'ta kar yağışı sürüyormuş. Görmek isterseniz bir zahmet... 😃😂 iki gündür sıcaklıkta gıdım oynama yok. 3-4 arasında oynayıp duruyor. Bu sıcaklıkla kar, Atatürk Köşkü'nden aşağıya zor iner.

Beşikdüzü sıcaklık bakımından daha iyi durumda. 100 metre üzerinde kky, 200 metre üzerinde sulu-saf kar geçişleri oluyormuş.

• Şaşırdım açıkçası. Bu sefer durum ciddi galiba bu anonsu yaptıklarına göre

Umutlanmadım değil açıkçası 😁 İç ve yüksek kesimlerimiz müthiş kar yağışları aldılar. Sahil de alabilse keşke birazcık bu gece ve yarın.

• Umutlanmadım değil açıkçası 😁 İç ve yüksek kesimlerimiz müthiş kar yağışları aldılar. Sahil de alabilse keşke birazcık bu gece ve yarın.

Ben beklentiyi düşük tutucam daha önce de yazdım yağarsa yağar yağmazsa yağmaz zaten sistemin potansiyeli belli

• Bafra'da sıcaklık az daha düşük olsaydı kesinlikle başından beri sistemin yıldızı rahat olurdu.

Cumartesi gecesi başlayan yağış pazar günü yağmura dönmeseydi şuan 60 cmden fazla kar vardı ve onun üstüne yağmış olacaktı bugün yağanlar neyse yinede güzel bir sistem oldu bence.

• Sınırda bir sisteme göre bence gayet güzel bir sistemdi. Lakin bazi yerlerin hüsran olmasi benide üzdü. Kendi konumumda da yer yer 10 cm ve uzeri örtü vardı. 100 rakim üstü ilyasköy gibi yerler 30 cm yi buldu kar örtüsü. Canik çok güzel kar aldı. Çarsamba da güzel bir sistem alıyor halâ. 850 hpa -8 -10 arası olsaydi daha güzel örtüler alacaktık fakat bunada şükür 🙏

• Sınırda bir sisteme göre bence gayet güzel bir sistemdi. Lakin bazi yerlerin hüsran olmasi benide üzdü. Kendi konumumda da yer yer 10 cm ve uzeri örtü vardı. 100 rakim üstü ilyasköy gibi yerler 30 cm yi buldu kar örtüsü. Canik çok güzel kar aldı. Çarsamba da güzel bir sistem alıyor halâ. 850 hpa -8 -10 arası olsaydi daha güzel örtüler alacaktık fakat bunada şükür 🙏

Hüsran olanlardan biri benim hocam ama geçen öyle bir kar yagdi ki buna üzülemedim bile.Ama diğer sistemde biz alırız gibi çünkü atmosfer sırayla gidiyor.Bir oraya bir buraya. :)

• Bugün trabzon akyazıdan yukarı çıktım mamat yoluna, 450 500 mtlerde donmuş kar örtüsü vardı,yer yer 5-8cm civarı eski kar vardı ince ince yağıyor ve tozak tutmuştu, sahilde 4 derece orda ise 1 dereceydinaracımın ölçüsü,daha fazla devam etmeden geri döndüm, mamatta muhtemel 15 - 20cm arası vardır güneş alan almayan yere göre değişir, güzel bir his insana kendini çok iyi hissettiriyor, keşke d. Karadeniz olarak mevsimsel şöyle 3 derece ortalama altı olsaydık, bunlar karsever hayallerdir :)