İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Bugun arkadaslarla klasik catalca turumuzu yaptik, nakkas, kestanelik, yassioren, karacakoy , vs yol kenarlarinda tarla iclerinde kucuk kucuk kar tepecikleri, obekleri duruyordu halen oglen 12 gibi termometre 10 dereceleri gosteriyordu, aksam donus 7/8 derece gibiydi ,deniz kenarina da ugradik su oldukca soguktu tahminim 5 derece gibi biseydi.

• Daha düne kadar Mart ilk 3 gün ortalama -5/-8 aralığında iken son güncellemeler ile beraber ortalama yükseldi ve soğuma süresi azaldı. Bu bakımdan sonrası için açıkçası pek potansiyel göremiyorum artık, gerek Gfs gerekse Ecmwf İstanbul adına yavaş yavaş kışı noktalama güncellemeleri vermeye başladı. Açıkçası düne kadar umudum vardı ama hem pozitif endeksler hem de Mart ayının da doğası gereği soğuk çıktılar çabuk törpüleme aşamasına giriyor. Bundan sonrası şans...

• Daha düne kadar Mart ilk 3 gün ortalama -5/-8 aralığında iken son güncellemeler ile beraber ortalama yükseldi ve soğuma süresi azaldı. Bu bakımdan sonrası için açıkçası pek potansiyel göremiyorum artık, gerek Gfs gerekse Ecmwf İstanbul adına yavaş yavaş kışı noktalama güncellemeleri vermeye başladı. Açıkçası düne kadar umudum vardı ama hem pozitif endeksler hem de Mart ayının da doğası gereği soğuk çıktılar çabuk törpüleme aşamasına giriyor. Bundan sonrası şans...

• Mart ayının 21 gününün kış olduğunu yine hatirlatmak istedim. Bunu ben değil eksen eğikliği ve dünya ile güneşin hareketleri söylüyor. Daha geçen kasımda yüzde 2 lik ihtimalde sevinen ve sisteme %100 inananlar neden bir kış ayında mutsuz oluyor ki... Şubat'ı son 10 yılın subatlarini kanıt göstererek kapatanları unutmadık.:/8103*

Hem kar bitiyor oraj mevsimi başlıyor ben şahsen oraj takibini daha eğlenceli buluyorum:)

• Ben 53 yaşında 87 kışını görmüş biri olarak koca karı soğuk LARI olarak bilinen 17 21 mart a hatta 30 una kadar kar kovalarım tutar tutmaz havada aksiyon bile görsem yeter unutma yın burası İstanbul havası suyu farklı olur

• Aralık'ta bir gram soğuk görmedik

Ocak 15'e kadar hava soğumadı bile

E geç başlar geç biter diye bir tabir vardır bilimsel olmasa bile..

Potansiyel olması bile güzel

Kar biteli 9 gün oldu ama hâlâ barajlar her gün %1 yükselmeye devam ediyor

Şöyle minik bir karlı sistem bile alsak barajlara on numara katkısı olabilir

Ben artık öyle garç gurç sisteminde değilim, bararjlar dolsun yeter.

• Gerçekçi olalım birkaç gün öncesindeki kadar bir ışık kalmadı artık, İstanbul da soğuk olacaktır tabi ama artık kar yapan yerde tutan sistem olasılığının her geçen gün azaldığını bilmek zorundayız. Uygun basınç yerleşimleri olmadığı müddetçe kuzeyimiz ne kadar soğuk olsa da aşağı inmedikten sonra bize bir yararı olmuyor. Önümüzdeki günlerde bunu daha iyi anlamaya başlayacağız.

• Armando kar yağarsa uğrama buraya birşey de yazma meteoroloji ilerisi için tahmin vardır herhangi herşey olabilir biz mart ayında ne kar lar gördük biz şuanda baraj larımız ı doldurma peşinde yiz ama vıcık kar ama havada olur yada Karadeniz iç bölgeler olur kar lazım ülke baraj LARI için

• Armando kar yağarsa uğrama buraya birşey de yazma meteoroloji ilerisi için tahmin vardır herhangi herşey olabilir biz mart ayında ne kar lar gördük biz şuanda baraj larımız ı doldurma peşinde yiz ama vıcık kar ama havada olur yada Karadeniz iç bölgeler olur kar lazım ülke baraj LARI için

Mart ne kelime ben Türkeş’in cenasesi Ankara’da kaldırılıyorsun istanbul osmanbeyde sanıyorum nisan 4 olması lazım bir daha nisanda tutan karda yürüyemem diye dışarı çıkmıştım

Burası İstanbul konusu burayı kastederek konuştum,ayrıca buraya yazıp yazmayacagımı kimseye soracak değilim. Yağarsa senden çok sevinirim ama görünen köy kılavuz istemez.

• Arkadaş sadece son çıktıları göz önüne alarak olumsuz bir yorum yapmış.İçeriği doğru bulmadıysan raporlar geçersin,yok mesaj çizmeler yok bir daha buraya uğramalar,bu kadar tepki verecek ne var hala anlamadım.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 725

• Narsil
    2. Replies
      725
      Views
      15k
      725
    3. manasbalasy

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.2k

• Aytac
    2. Replies
      3.2k
      Views
      462k
      3.2k
    3. Aykut53

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 8.6k

• Interstellar
    2. Replies
      8.6k
      Views
      385k
      8.6k
    3. Aykut53

1. Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi 6.8k

• Interstellar
    2. Replies
      6.8k
      Views
      691k
      6.8k
    3. 4 Şubat

1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.9k

• Samet
    2. Replies
      1.9k
      Views
      171k
      1.9k
    3. Interstellar

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 8.7k

• Samet
    2. Replies
      8.7k
      Views
      492k
      8.7k
    3. Vuslat20

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      199
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 11

• Samet
    2. Replies
      11
      Views
      395
      11