İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Önümüzdeki 3 yıl çok soğuk geçecekmiş

Öyle birşey yok saçma sapan kendilerini prof zanneden bilgisiz insanlar ortaya birşey atıyor arkasındanda konuyla hiç bilgisi olmayan milyonlarca insan sürükleniyor. Onu kim diyorsa neye dayanarak bunu dediğini belgelerle verilerle açıklasında görek.

• Öyle birşey yok saçma sapan kendilerini prof zanneden bilgisiz insanlar ortaya birşey atıyor arkasındanda konuyla hiç bilgisi olmayan milyonlarca insan sürükleniyor. Onu kim diyorsa neye dayanarak bunu dediğini belgelerle verilerle açıklasında görek.

Bundan 3, 4 sene önce yine bir prof 2020-2030 yılları arasında dünya genelinde bir soğuma bekliyorum demişti. Belki de adamın belgeleri yada tezi vardır bu haberde verilmemiştir. Yoksa bir prof, senin gibi bilgi yada tez olmadan gelişi güzel kesin konuşmaz.

• Bundan 3, 4 sene önce yine bir prof 2020-2030 yılları arasında dünya genelinde bir soğuma bekliyorum demişti. Belki de adamın belgeleri yada tezi vardır bu haberde verilmemiştir. Yoksa bir prof, senin gibi bilgi yada tez olmadan gelişi güzel kesin konuşmaz.

O proflara kalsa 5-10 sene öncede buzul çağı geliyordu tamamen reklam reyting amaçlı altı doldurulmayan boş söylentiler. Vardırlarla atmaca hayali tezlerle olmuyor bu işler neye dayanarak bunları söylediğini açıklamadan veri sunmadan çöp niteliğindedir. Her mezun olan kişiyede prof denmez bunu bi anlayamadınız. Ülkemizde tonla bana göre bilgisiz prof vardır. En basitinden geçen 1 tanesi deniz etkisine göl etkisi dedi ben şimdi buna ne diyeyim biraz bazı şeyleri araştırın sosyal medyayı kullanın size tavsiyem ve her gördüğünüzede inanmayın. Ben kendime profum demiyorum ama Hf'de bir çok insan meteorolojide o bazı çakma profların bildiğinden belkide daha fazla şey biliyordur öğrenmiştir ve bilgilidir. Onlara inanacaksanız zaten hesapları mevcuttur takip edebilirisiniz.

• Arkadaş şurda daha 15 gün sonrasını çözemiyoruz, adamlar 2022,2023'ü çözmüş bide buna inananlar olması daha acı.

Konu inanıp inananmak değil, konu bu arkadaşımızın da o prof gibi kesin konuşması :). Haa bu anlatılan mini buzul çağı birgün gelecek orası kesin çünkü eriyen buzullar gulf stream sıcak su akıntısının dengesini bozacak ve özellikle de Avrupa kıtası soğuk kışlar geçirecek. Bunu bir çok bilim adamı zaten söylüyor. Ama tarihini şuandan bilmek zor.

• mini buzul çağı birgün gelecek orası kesin

Kesin kelimesini kullanmamanızı tavsiye ederim.Global ısınma olsun mini buzul çağ hakkında bir çok görüş var.Daha "bulut oluşumu"nu tahmin edemeyecek bir seviyedeyiz teknoloji olarak.Her iki görüşün olabilirliği üzerine oluşan fikirlerin neden-sonuç ilişkisini kurarak önlemler almamız önemli olan bir bakış açısı olması gerektiğine inanıyorum...

• koskoca prof yalan mı söylüyor.vardır bir bildiği .

Biz bunu anlatamıyoruz. O profesörün öyle bir şey dediğini hiç mi hiç sanmıyorum. Medya sansasyon yaratma çabasında.

Ayrıca arkasında hakemli dergide araştırma olmadan Einstein bile gelip çıksa böyle bir iddiada bulunulması doğru değil.

• Mini mi olur maxi mi bilmem. Yanarmiyiz donarmiyiz onu da bilmem ama bu kafayla gidersek bizim proflardan bir halt olmayacagi kesin. Ben de bu forum sitesinden fahri prof ünvani verebilirim birilerine. Hemde 10 numara da prof olur bizim forumda ki hocalarimizdan.

Prof. Dr. Talha ....

Prof. Dr. Hakan ....

Prof. Dr. Serkan .....

Bunlar da bizim fahri proflarimiz :)

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 465

• Narsil
    2. Replies
      465
      Views
      11k
      465
    3. Orasa

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 8.6k

• Samet
    2. Replies
      8.6k
      Views
      492k
      8.6k
    3. karasevda55

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.1k

• Aytac
    2. Replies
      3.1k
      Views
      457k
      3.1k
    3. Abdullah Emin ErenN

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 8.6k

• Interstellar
    2. Replies
      8.6k
      Views
      384k
      8.6k
    3. Orasa

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 11k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      11k
      Views
      746k
      11k
    3. Onur35

1. Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi 6.8k

• Interstellar
    2. Replies
      6.8k
      Views
      690k
      6.8k
    3. 4 Şubat

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      185
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 11

• Samet
    2. Replies
      11
      Views
      347
      11